The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как AWD ситемите реално работят при различните марки?

#31
Колеги, искам да кажа нещо важно спрямо разните му там класации и оценки. Много от тези ревюта, които гледаме са правени в Северна Америка, а и има доста колеги вече които живеят на този континент. Получават се едни класации, които трудно се разбират и това не е случайно.
Трябва да се отчита факта че тука няма, повтарям НЯМА техническа инспекция такава както в Европа. Има само тест за изгорелите газове за коли над 3 или 4 години и то не насякъде. В Британска Колумбия и Албърта няма никаква техническа проверка от държавата така както ние я познаваме в Европа. Замислете се кола на 2 - 3 или 4 ри години, която не е влизала в сервиз и не е била гледана от никой за какво става въпрос. Всичко е оставено на собственика. Да има Carfax или Carproof, но това е само ако е имало голям ремонт или колата е била блъсната, с една дума имало е застрахователно събитие. Ами ако катализатора е махнат? Ами ако ремъка е оставен несменен? Ами ако е слагано най-гадното масло и е карана колата с него? Това го няма никъде. Това е риска. Обаче какъв е риска от една Германия или Швеция с технически инспекции дето.... тука поне 10% от автопарка ще отпадне.
Иска ми се като се говори за класациите на турбогазарите да се отчита този факт, както и факта че колата се счита за нова на някои места докато има гаранция, т.е. първите 20 000 - 30 000км (до тогава е пълната гаранция на всичко). Кола на две години и на 5000км от дилъра, нова ли е? Критерия в класациите какво казват? За техническите проверки? Отчита ли се факта. Не. Е, след като редица важни фактори явно не се отчитат следователно болшинството класации са направени по горе-описания начин. Никой не може да ме убеди в противното.
Ето тестове и класации където няма фокуси, няма субективност и няма как да има: http://www.iihs.org/ https://www.euroncap.com/en
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#32
<!-- m --><a class="postlink" href="https://youtu.be/4sXadMARb2E">https://youtu.be/4sXadMARb2E</a><!-- m --> ето как ряботи първо поколение awd при волво
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#33
Carburettor Wrote:
Quote:За качеството на материалите.... ами имаше преди време едно ревю на един украйнец. Та човека обърна внимание, какво е състоянието на кожата при новото поколение ХС90. След около 3 000 км на тестовата кола, НАПА кожата е тръгнала.....ако искаш може видеото да ти го пусна!? Не искам да си помислям, как ще е след 100 000 или 200 000 км.

Много мразя, когато хората говорят, щото били прочели нещо в интернет. Някакъв украинец, тестова кола и т.н. Ами и аз тествам автомобили и съм се нагледал на всичко. Ама за разлика от украинеца аз не само съм тествал новото (че и старото) ХС90 много преди да излезе на пазара, ами си имам в гаража таквоз, което се кара вече повече от година. А за кожата на новото ХС90 - отидох до гаража да я снимам - колата е на 13 месеца и 19 558 км и си е перфектна, кожата дори не се е оцветила от дънките. И за тия близо 20 000 километра си работи като часовник - и в студ и в пек.

А за ненадеждността - всичките тия сълзи и сополи, заради които се е класирала сред най-ненадеждните автомобили, са заради 2-3 актуализации на софтуера. Туй-то. И нашето ХС90 му сипваха два пъти нов мозък. Много важно. Нито е спряло, нито ме е оставяло на пътя, абсолютно безпроблемни 20 000 км. Просто от Фото Мое се обаждат, хъка-мъка, заповядайте, има актуализация, желателно е да я инсталираме. Нищо повече. Отиваш, черпят те едно кафе, подаряват ти някакво дребно сувенирче (термосче, шапка, ключодържател), свършват работата за 20 минути, извиняват се, благодарят ти и толкоз. Уиндоуса на твоя компютър като се актуализира постоянно - това проблем на Уиндоус ли е? Но това според хамериканците се води Problem и точно заради тия актуализации се получава това класиране в Problems per 100 Vehicles. На първото ми ХС90 (2006), което вече е на 210 000 км, светлата кожа още е като нова, на следващото ми ХС90 (2012) кожата също не е мръднала.

Вижте снимките и тогава говорете, притежавайте чисто ново ХС90 и тогава говорете. А ние явно сме големи тъпанари, щом даваме по 150 000 лева за некачествени нови ХС90 (че сме и рецидивисти, вече 3-4 пъти, го правим, не ни дойде акъла), след като за същите пари можем да си купим някое Х5, сглобявано от негър в Алабама (пардон, Южна Каролина), негрите в Алабама сглобяват Мердедеси ML, GL, GLE, GLS и другите големи камиончета.

Колега, всеки си има критерии, които често се различават. Твоето определение за перфектно и моето доста вероятно са различни.На друг колега ще е още по-различно.

Ето ти видеото.Прехвърли го директно на 4:30 сек. и кажи какво ти е мнението за състоянието на кожата?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F1TnyT-3950[/youtube]

За мен не е нормално и се надявам, че това единствено се дължи на факта че това е тестов автомобил!

По отношение на проблемите с таблета...ами явно не всеки се е разминал само с рутинно обновяване на софтуера.Има хора, които явно са случили на по-сериозен бъг преди да са направили евентуално обновление, като таблета при някои дори е отказал да работи в даден момент. Съответно на някои им се е сторило проблемно да останат без климатик например. Хора всякакви по този свят.

Не по темата:

Що касае актуализациите на Уиндоус, да, те се правят защото се е появил проблем или поне потенциален такъв. Отделен въпрос е, че след всяка актуализация, компютъра, поне при мен, става една идея по-бавен, което в един момент води до преинсталация, за да се започне всичко от начало. Но това е в страни от темата.

Отново не по темата:

Гледайки продажбите на отделните марки, то явно има доста потребители, които предпочитат автомобили произведени от негри :lol:

Последно, имам лично питане! Не беше ли ти, колега, който твърдеше нещо от сорта, че Д5 върви повече/по-динамично е/ от Т5? Питам, за да преценя доколко обективно оценяваш нещата, колко "ама", "но", "обаче" ще има поставени като условия и дали изобщо си струва да се дискутира какво е състоянието на кожата на седалката и всичко останало!

Благодаря ти!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#34
Ev-V50,

предлагам ти да смениш темата или да влезеш в тематиката на обявеното. В противен случай нека да изместим качеството и здравината на Волво спрямо останалите в нова тема!
Volvo For life!
Reply

#35
stvri Wrote:https://youtu.be/4sXadMARb2E ето как ряботи първо поколение awd при волво

Много добре. Тези двете 850 и първото поколение V70 с първо поколение Халдекс са класика. Аз бих си купил веднага едно, но с ръчна кутия.
Volvo For life!
Reply

#36
JMI Wrote:
stvri Wrote:https://youtu.be/4sXadMARb2E ето как ряботи първо поколение awd при волво

Много добре. Тези двете 850 и първото поколение V70 с първо поколение Халдекс са класика. Аз бих си купил веднага едно, но с ръчна кутия.
Не са с халдекс а с виско съединител към задния мост всички модели от 1996 до 2003 са такива . А моята е такава с ръчна кутия. Big Grin
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#37
JMI Wrote:Ev-V50,

предлагам ти да смениш темата или да влезеш в тематиката на обявеното. В противен случай нека да изместим качеството и здравината на Волво спрямо останалите в нова тема!
Колега, аз си бях в тематиката, само дето, ти, реши че съм Волво-мразец Confusedhock: Та се наложи да ти обяснявам, кой какъв е, откъдето темата тръгна в грешна посока, за което разбира се аз имам основната вина. Не ми е никакъв проблем да се върна на тематиката с още видеа, но съответно ще има и доста оправдания за гуми, време, настилка, наклон, шофьор и т.н. Всъщност едва ли ще има нужда от всичко това.
Всеки с глава на раменете си знае, че Халдекс просто не става, или по-точно става, но за тестове с ролки, а не на "бойното поле", както се казва. Ако не ми вярваш, виж колко от другите компании я ползват и най-вече кои!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#38
stvri Wrote:
JMI Wrote:
stvri Wrote:https://youtu.be/4sXadMARb2E ето как ряботи първо поколение awd при волво

Много добре. Тези двете 850 и първото поколение V70 с първо поколение Халдекс са класика. Аз бих си купил веднага едно, но с ръчна кутия.
Не са с халдекс а с виско съединител към задния мост всички модели от 1996 до 2003 са такива . А моята е такава с ръчна кутия. Big Grin

Правилно, той Халдекс влиза от 2003 при Волво, а до тогава VC системата, която е механична нали? Как е? Колко по бавна е от електрическия Халдекс имаш ли опит с двете? Има с ръчни скоростни кутии коли V70R първата фаза 1997-2001 нали?
Volvo For life!
Reply

#39
С халекс нямам опит но за виското мога да кажа че работи постияно и не осещам никакво забавяне или нещо като включване. На теория е 90% предно и 10% задно на асвалт. При загуба на сцепление почва да преплъзва виско съединитела и почва да загрява, колкото по топъл е толкова повече прехвърля от зад .
Понеже е напълно механична системата има механичен щпер отпред и от зад. Минус на системата е по високия разход на гориво в сравнение с халдекса, но пък за сметка на това е напълно механична. Скоростнатс кутия е М58. Що с отнася за първо пололение има и с мехянични кутии. А що се отнася до поведението на колата в завой мога да кажа че се държи неутрално, ното недозавива нито презавива. При влизане с висока скорост малко преди да започне недозавиването (нормално за коли с педно предаване) се усеща как почва да побутва задното заради по малкия радиус на завой. В завой ако прекалиш с гаста може да започне цялата кола да преплъзва заради пеминаванането на възможностите на гумите.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#40
Страхотно! Аз се оглеждам тук за една такава, но всичко, което излиза е с 4 степения автоматик, което ми се струва ще е Ахилесовата пета в случая. Ако излезе v70R awd ръчна кутия определено ще се метна на една. Те вече започнаха да се првръщат в класика.
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)