The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Къси светлини В50 - модификации

#1
Здравейте. Имам едно питане , понеже не съм много доволен от светлините на моето В50 . Колата няма фабричен ксенон и на къси светлини при мокро време осветеността е много малка, при сухо може да се каже че е малко по -добре. Въпросът ми е с какви крушки са късите (лупите) и някой заменял ли ги е с ЛЕД или с афтърмаркет ксенон. Какви са ефектите ? И ако някой е минал през това някакви обяснение за ксенона как се монтира ?
Reply

#2
Здравей колега,
аз обмислях закупуване на LED, но ме спряха две неща. Крушките са в вентилатор и трябвало да се режат или махат капачките на фаровете. Второ е, че нашите фарове нямат лупи и не съм сигурен, че няма да да преча на другите. Аз не се чуствам добре кат онякой срещу мен не е с фабричен ксенон и за момент направо не виждам нщо. Затова се спрях на тези крушки:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.avitel-bg.com/h4-night-breaker-unlimited-110">https://www.avitel-bg.com/h4-night-brea ... imited-110</a><!-- m -->
Има още какво да се желае, но видимостта определено се подобри.
Volvo V70 2.5 T, 2008
Reply

#3
Здравей колега,
Отвори фаровете и свали лупите, почисти ги с кърпичка за очила и ще бъдеш изненадан от ефекта. Нямаш си и на представа колко прах се събира по лупите.
Reply

#4
Tsetso Wrote:Здравей колега,
Отвори фаровете и свали лупите, почисти ги с кърпичка за очила и ще бъдеш изненадан от ефекта. Нямаш си и на представа колко прах се събира по лупите.


Лесно ли се стига до лупите, през отвора за крушките ли се прави почистването от вътрешната страна на лупите или се разглобява фара?
Reply

#5
Здравей, колега аз наскоро свалих фаровете и си почистих лупите определено има ефект. Не е трудно, сваляш фаровете, отваряш капачките отзад взимаш торкс или отвертка такъв развиваш болчетата на рефлектора с лупата и спокойно можеш да почистиш лупите. Много е лесно няма никакви трудности, само да ти кажа, че е най добре да го правиш на еднаква температура- външна защото сега както е студено и ги внесеш вътре и се получава конденз и след като ги почистиш и подсушиш и си мислиш, че всичко е ок, когато ги извадиш от топло на студено отново се получава конденз и това няма да ти хареса. Надявам се рефлекторите на лупите да са ти добри и е желателно тях да не ги пипаш защото лесно се повреждат. Успех!!!
Reply

#6
veselin111 Wrote:
Tsetso Wrote:Здравей колега,
Отвори фаровете и свали лупите, почисти ги с кърпичка за очила и ще бъдеш изненадан от ефекта. Нямаш си и на представа колко прах се събира по лупите.

Лесно ли се стига до лупите, през отвора за крушките ли се прави почистването от вътрешната страна на лупите или се разглобява фара?
Ето как ставало :mrgreen:. Моите са по мътни от сравнението - преди и след в края на клипа. Тази събота и неделя ще се занимавам с това:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://youtu.be/cQKKxZwm-lg?t=14">https://youtu.be/cQKKxZwm-lg?t=14</a><!-- m -->
V50 D4204T
[Image: ab286978.gif]
Reply

#7
Така изглежда лесно, със сигурност ще я направя тази процедура. Благодаря!
Reply

#8
Мой познат си сложи LED светлини на късите на неговото V50 без да пробива капаците.
V 50 2.0d 2006г.
Xc90 D5 2008г.
Reply

#9
mal4o85 Wrote:Мой познат си сложи LED светлини на късите на неговото V50 без да пробива капаците.
Възможно е, но обикновенно ЛЕД са с вентилаторче за охлаждането им, което се намира точно в задната част, и ако опира в капака на фара, или е много близо до него, се влошава охлаждането на диода.
Reply

#10
Здравей колега, на първо време почисти лупите и сложи по-хубави крушки. С ксенона положението не е по-различно, особено като има сняг е по-зле и от халогенната крушка. Аз съм с крушки за 7лв. и си свети добре, петното е много плътно, но осветяваният участък си е сравнително къс. Като ми изгори някоя ще пробвам с Осрам или Филипс...
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)