The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V60 D5 AWD - гуми с по-малък теглови индекс

#1
Здравейте колеги,

Имам следното питане:

Моето V60 D5 AWD по-книжка трябва да го карам минимум с гуми, които са с теглови и скоростен индекс 94V (670 кг. на гума при 240 км/ч).

В момента го карам със зимни гуми, които са 97H (т.е. по-нисък скоростен индекс - до 210 км/ч.) и това не ме притеснява изобщо, защото зимата повече от 180-190 не вдигам така или иначе и то много рядко.

В момента обаче ми изпадат джанти с хубави зимни гуми на тях, които обаче са 91H (615 кг. на гума при 210 км/ч.). То е ясно, че по принцип не трябва да се слагат гуми с по-малък теглови индекс, но аз разсъждавам от реална за мен гледна точка, че това са зимни гуми, с които не карам повече от 180 км./ч и колата ми почти винаги е празна. На 2-3 пъти през зимата да се качим 3 или 4 човека с няколко сака отзад. Не товаря багажи, материални и т.н. (т.е. претоварване на колата е невъзможно).

Та си мисля, че няма да имам проблем, защото производителите винаги се презастраховат (все пак в Германия някой може да натовари колата на макс и да я настъпи докрай на аутобана), но все пак ще бъда благодарен за вашето мнение.

Ако сметна 4 бр. гуми х 615 кг. = 2460 кг. при скорост 210 км./ч, максималното натоварване на предната ос е 1220 кг., а на задната 1090 кг., което прави общо 2310 кг. т.е. дори при този по-нисък теглови индекс на теория съм над максималната маса на колата.

.........................
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)