The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помощ за покупка на S40 mk2

#1
Здравейте , нов съм във форума и се надявам за малко помощ от ваша страна.
Търся си автомобил и съвсем случайно попаднах на Volvo s40 при оглед на друга кола и много ми хареса.
До сега не съм се интересувал от Volvo изобщо и се надявам да ми помогнете.
Четох в интернет преди да пиша тук , но все пак се надявам , ако може да ми отговорите на следните въпроси.
Доколкото разбирам S40 от 2004 нататък е направено на платформата на Ford Focus , това вярно ли е ?
Спрял съм се на мотор 2.0 d 136 коня , предполагам това е мотора на Peugeot ?
Бих искал да споделите мнения за здравината на автомобила и поддържката му най -вече, слаби места и проблеми.
Какво е окачването , цена на частите и цена за обслужване . Попринцип се бях спрял на golf 5 и audi a3 същите години , по скъпа ли ще е поддръжката ?
Защо тези коли са толкова редки в БГ и след покупка , като минат няколкогодини , могат ли да бъдат продадени , има ли търсене ?
Как е антикорозионната защита на купето и има ли DPF на този мотор , и ако да - след коя година го слагат , за да го избегна ?
Reply

#2
Да това е вярно,че е е на платформата на Форд Фокус предишният до 2004г.е на Мицубиши Каризма платформата,а конкретно тоз мотор е на Пежо .
Reply

#3
Благодаря за отговора ,
Ще се радвам да получа отговор и на всички други въпроси , които съм поставил, защото наистина не мога да намеря много информация за този модел .
Поздрави
Reply

#4
Здравей, колега мотора е на Пежо, ходовата част на Форд Фокус. ДПФ филтър имат от 2006 г. но май не всички от тази година. Четох, че ДПФ филтър имат тези който вече са EURO 4, но не знам до колко е достоверна информацията. Прочети и тук какво са писали колегите, в случая се обсъжда V 50 което е комбито на S 40 <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=42868">viewtopic.php?f=8&t=42868</a><!-- l -->
Reply

#5
Здрасти ,
Да видях тази тема , щом окачването е на Фокус , това означава ли че частите по него са взаимозаменяеми с фокуса и следователно не са никак скъпи ?
Reply

#6
abdahorn Wrote:Здрасти ,
Да видях тази тема , щом окачването е на Фокус , това означава ли че частите по него са взаимозаменяеми с фокуса и следователно не са никак скъпи ?

Да. Заедно с Фокус, C-Max и Мазда 3 са на една платформа и са заменяеми. Части да искаш. Big Grin
Като се сетя сестра ми как минава през неравностите с нейното S40 и в последните ~4 години нищо не се е налагало да се сменя по окачване... това е е^^^и здравата кола. :mrgreen:
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#7
Чудесно , все повече се навивам да си взема едно .
Чудно ми е при покупка обаче дали може да се провери във всеки сервиз , защото някъде бях чел , че само в мото пфое можело да им правят диагностика . Вярно ли е това ? Харесал съм една кола със сервизна книжка на малко километри , идеята ми е дали може в повечето сервизи да се направи първоначален оглед , диагностика и тн или трябва да се кара в мото пфое за това ?
Reply

#8
Здравей, ако познаваш някой които има диагностика Vida Dice която е за Волво иди при него ако, не по добре иди в Мото Пфое. Дано си харесаш някоя поддържана и да си спокоен. УСПЕХ!!!
Reply

#9
Щом не пишеш откъде си, вероятно си от София.
Запиши си час в МП, прегледай си там колата, пък после ремонтирай на друго място, има къде, ако е необходимо.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#10
Мерси , така и ще направя .
Ще говоря с автокъщата да закараме колата в мото пфое за преглед преди покупка .
Сетих се да попитам още нещо - какъв е размера на крушките на късите светлини на волвото H1 , H7 или ?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)