The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за присадките

#1
Какво влияние оказват присадките на двигателя ? Имали полза от тях и дали най-вече вредят на двигателя ?
Volvo V40 1.8i 16v GDI
Reply

#2
Какво влияние оказват присадките на двигателя ? Имали полза от тях и дали най-вече вредят на двигателя ?
Volvo V40 1.8i 16v GDI
Reply

#3
Здрасти, под присадки може би имаш в предвид добавки. Аз лично на стария ми опел слагам масло Valvolin Max life, от фирмата вносител ТЕХ-КО казват, че в него има довавки за износени двигатели, поне при мен се усети разлика на втората смяна малките течове на малсло изчезнаха и колата спря да гори маслото, но това масло е минерално и е за двигатели на над 200 хил. км. Препоръчах го на един приятел който има рено 19 и той каза, че и при него нещата са се подобрили.Та тези за маслото май действат доколкото знам и голяма част от търговците на Горубляне ги ползват, колко честно е това спрямо клиентите им е друг въпрос.
Колкото до добавките за горивото на волвото му слагам такава за прочистване на горивната система, а дали действа не знам Smile, поне се надявам да има ефект.

Та в крайна сметка май излиза, че не съм против тях Smile всеки сам преценява дали да ги ползва или не.
Reply

#4
Здрасти, под присадки може би имаш в предвид добавки. Аз лично на стария ми опел слагам масло Valvolin Max life, от фирмата вносител ТЕХ-КО казват, че в него има довавки за износени двигатели, поне при мен се усети разлика на втората смяна малките течове на малсло изчезнаха и колата спря да гори маслото, но това масло е минерално и е за двигатели на над 200 хил. км. Препоръчах го на един приятел който има рено 19 и той каза, че и при него нещата са се подобрили.Та тези за маслото май действат доколкото знам и голяма част от търговците на Горубляне ги ползват, колко честно е това спрямо клиентите им е друг въпрос.
Колкото до добавките за горивото на волвото му слагам такава за прочистване на горивната система, а дали действа не знам Smile, поне се надявам да има ефект.

Та в крайна сметка май излиза, че не съм против тях Smile всеки сам преценява дали да ги ползва или не.
Reply

#5
ами аза сега си поръчах от Форсан и утре ще ми ги доставят, имат доста и различни, на мен Ники(Мерк) ми ги препоръча и от прочетеното реших да се пробвам, а и имат добавка за хгидравликата и ники каза че се е усетило чувствително намалявенто на усилието за завиване. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forsanbg.com/">http://www.forsanbg.com/</a><!-- m -->
а иначе в раздел съвети имаше тема ако не се лъжа точно за добавките
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#6
ами аза сега си поръчах от Форсан и утре ще ми ги доставят, имат доста и различни, на мен Ники(Мерк) ми ги препоръча и от прочетеното реших да се пробвам, а и имат добавка за хгидравликата и ники каза че се е усетило чувствително намалявенто на усилието за завиване. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forsanbg.com/">http://www.forsanbg.com/</a><!-- m -->
а иначе в раздел съвети имаше тема ако не се лъжа точно за добавките
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#7
миналата година ми се запушиха дюзите. турих redex червен май беше или зелен не помня. с две ходения до пловдив на бензин и се оправи. иначе ми искаха по 50 кинта на дюза за почистване и калибровка. от тогава винаги слагам по малко. едно шише ми изкарва около 4-5 месеца. с една дума доволен съм. но виж за маслото даже не знаех. ще го пробвам тоз номер защото май взех да горя масло. не прави никакви петна колата даже и два дни да стои на едно мяссто. но на всеки 500км нещо взе да чезне пущината :evil:
Volvo 440 GLT 1991
Volvo S40 2.0, 136 h.p. 1996
Mitsubishi Outlander 2007 2.0 DiD
Reply

#8
миналата година ми се запушиха дюзите. турих redex червен май беше или зелен не помня. с две ходения до пловдив на бензин и се оправи. иначе ми искаха по 50 кинта на дюза за почистване и калибровка. от тогава винаги слагам по малко. едно шише ми изкарва около 4-5 месеца. с една дума доволен съм. но виж за маслото даже не знаех. ще го пробвам тоз номер защото май взех да горя масло. не прави никакви петна колата даже и два дни да стои на едно мяссто. но на всеки 500км нещо взе да чезне пущината :evil:
Volvo 440 GLT 1991
Volvo S40 2.0, 136 h.p. 1996
Mitsubishi Outlander 2007 2.0 DiD
Reply

#9
Относно поста на unicata:Разгледах сайта на Форсан,прочетох как се ползва FORSAN DIESEL:

Да се смени моторното масло, масления филтър и филтъра на горивната система;
Резервоарът да се напълни с 10 - 15 л. дизел;
Да се загрее двигателя до работна температура;
Да се разтръска флакона енергично до изчезване на утайката;
Да се изсипе съдържанието на флакона в резервоара;
Да се пусне двигателя да поработи на празен ход 20 - 30 минути;
Да се долеят 15 - 20 л. бензин;
Да се експлоатира в нормален режим.

и изпаднах в шок - Да се долеят 15 - 20 л. бензин?????????
Може би е грешка или пък аз нещо не схващам-мисля си че е първото.
В ЕМ Комплект 33 също предлагат интересни такива,но нямам мнение за тях.И аз правя избор все още.
V 40 1.9tdi 95k.c. 1999г. D4192T2
Reply

#10
Относно поста на unicata:Разгледах сайта на Форсан,прочетох как се ползва FORSAN DIESEL:

Да се смени моторното масло, масления филтър и филтъра на горивната система;
Резервоарът да се напълни с 10 - 15 л. дизел;
Да се загрее двигателя до работна температура;
Да се разтръска флакона енергично до изчезване на утайката;
Да се изсипе съдържанието на флакона в резервоара;
Да се пусне двигателя да поработи на празен ход 20 - 30 минути;
Да се долеят 15 - 20 л. бензин;
Да се експлоатира в нормален режим.

и изпаднах в шок - Да се долеят 15 - 20 л. бензин?????????
Може би е грешка или пък аз нещо не схващам-мисля си че е първото.
В ЕМ Комплект 33 също предлагат интересни такива,но нямам мнение за тях.И аз правя избор все още.
V 40 1.9tdi 95k.c. 1999г. D4192T2
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)