Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Говорител в шофьорската врата - ту работи, ту не...
Колеги, имам проблем с говорителя на шофьорската врата: ако стереото е увеличено на около 25% говорителя от ляво не работи, ако увелича до към 45% говортителя "се отпушва" и звука в колата става СТЕРЕО докато е усилен толкова или повече. Ако отново намаля до към 30% пак само той изчезва и почвам чувам само този от дясно и централния. Настройките на Balance и Fader са по средата. Дали проблема е в говорителя или в хлабави букси към него...споделете дали да разглобявам кората, да меря съпротивления и да проверявам за хлабави или корозирали връзки или да ходя на електричар и той да гледа и мери. Поздрави и благодаря предварително...
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Изображение: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Цитирай
Thanks given by:
Мисля че каквото и да правиш без разглобяване няма да минеш. Най вероятно връзките с мембраната са слаби.
[Изображение: ab284339.gif]
[Изображение: ab284340.gif]
Цитирай
Thanks given by:
явно след морето ще се ходи на ел. доктор да я преслуша...
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Изображение: 942505.png]
Цитирай
Thanks given by:
Аз мисля, че съм чел за детска болест с този говорител, няколко колеги са се оплаквали, потърси в търсачкат.
VOLVO
S80 07 200hp
V70 AWD 97 193hp
S70 97 140hp 
144 70 82hp

--------------------
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06170
940 95 122hp

Цитирай
Thanks given by:
ivobivo написа:Колеги, имам проблем с говорителя на шофьорската врата: ако стереото е увеличено на около 25% говорителя от ляво не работи, ако увелича до към 45% говортителя "се отпушва" и звука в колата става СТЕРЕО докато е усилен толкова или повече. Ако отново намаля до към 30% пак само той изчезва и почвам чувам само този от дясно и централния. Настройките на Balance и Fader са по средата. Дали проблема е в говорителя или в хлабави букси към него...споделете дали да разглобявам кората, да меря съпротивления и да проверявам за хлабави или корозирали връзки или да ходя на електричар и той да гледа и мери. Поздрави и благодаря предварително...

Високоговорител, Скъсана мека връзка между мембраната и клемите. Ремонтира се, но по практичното е смяна с нови високоговорители.
Цитирай
Thanks given by:
Мерси за съветите колеги...май ще сваля кората за да видя какъв е говорителя и ако няма нищо видимо като проблем ще поръчам "нов" second hand от eBay
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)