The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко екстериорни проблема...

#21
(01-18-2019, 01:17 PM)rudizl Wrote: Супер, благодаря много за показното и за линка Smile Ще си купя и ще пробвам.

П.П.: Имам и едно дремелче с накрайници за полиране, може да пробвам с него как ще се получи.

Дремелчето на много ниски обороти, иначе става мазало.
ex XC90
Reply

#22
(01-20-2019, 06:19 PM)zorba Wrote:
(01-18-2019, 01:17 PM)rudizl Wrote: Супер, благодаря много за показното и за линка Smile Ще си купя и ще пробвам.

П.П.: Имам и едно дремелче с накрайници за полиране, може да пробвам с него как ще се получи.

Дремелчето на много ниски обороти, иначе става мазало.

Ще пръска пастата или?
Reply

#23
(01-20-2019, 06:47 PM)rudizl Wrote:
(01-20-2019, 06:19 PM)zorba Wrote:
(01-18-2019, 01:17 PM)rudizl Wrote: Супер, благодаря много за показното и за линка Smile Ще си купя и ще пробвам.

П.П.: Имам и едно дремелче с накрайници за полиране, може да пробвам с него как ще се получи.

Дремелчето на много ниски обороти, иначе става мазало.

Ще пръска пастата или?

Не само, високите обороти загряват пастата, съхне и може да надраска материала.
ex XC90
Reply

#24
Благодаря за обяснението, аз така или иначе не мислех да го ползвам на високи обороти, ни някой по-рано спомена, че употребата на дремел като цяло не е добра идея, та реших да питам[emoji16]

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Reply

#25
По принцип полиращите машини работят на ниски обороти.
ex XC90
Reply

#26
Колеги, това са просто едни лайсни, а не преден капак на американска лимузина за да ви трябват полиращи машини - облепяте добре, взимате вълнено парцалче с малко паста на него и с няколко търкания трябва да има ефект...
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#27
Колеги няма нужда от дремели и друга тежка артилерия. Ivobivo е прав.

   

На снимката с червено е очертана лайсната, която беше на петна и други подобни. Първо взех една шкурка 400 и минах с нея. После с 800 и последната с 1000. Накрая минах с една полираща паста. Внимателно и малко повече търкане в зоната където са предните гуми. Работата стана като за изложба. Даже не знам дали като нова колата е изглеждала така.  

Лятото, когато правя моите лайсни на прозореца ще започна с шкурка размер 1000 после 1500 или 1800 (не се сещам за размера) и за огледален блясък 3000. Накрая една полираща паста и работата трябва да стане перфектна. Дано да има време.
Всичко според мен трябва да е на ръка и това не  е бърза работата. Като се правят такива детайли отнема много, много време. Зависи от състоянието разбира се. Затова тука из канадско в бутиковите "студия за автомобили" където само турбо газарите с маклараните, фераритата, ламборджинитата и поршетата ходят, цената за едно такова цялостно излъскване и почистване на автомобила с кожата и всичко може да мине 1000 - 1500 долара. Работата е много пипкава и неблагодарна. Имаше едно момче при нас което си беше направил фирма и сам си работеше. Ходеше и почистваше коли като  почистване на интериора с обиране на прахта без много много да се задълбочава, лъскане с течна вакса отвън - пълната програма - цената беше около 150 кинта. Нещо обикновено. Правеше ги много добре. Той ми ги разправя тези неща за студиата.

Единственото, което мога да кажа като мнение за сега е да не се използват никакви машини за лайсните.
Поздрави и късмет

А междувременно докато някои хора си правят лайсните аз трябваше да махам задните седалки, за да мога да се насладя на ето тази гледка в пълния и блясък. Петната от "по-добре да не знам от какво" не се виждат и именно заради тях и мириса им се наложи тази операция. Ето насладете се и вие. Сигурен съм че колегите с две и повече деца ще оценят гледката. След едно такова чудо нищо вече не е невъзможно.

   
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#28
(01-21-2019, 06:26 PM)zorba Wrote: По принцип полиращите машини работят на ниски обороти.

Всъщност е точно противоположното, но не това е същественото в момента.
За тези които имат притеснения и се затрудняват каква паста да изберат ще препоръчам нещо необичайно. 
Вземате груб вълнен парцал и пастата ви за зъби от банята и сте вие. ;-)
После изплаквате с вода и забърсвате с кърпа от микрофибър и това е всичко.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#29
(01-22-2019, 01:59 AM)che4ef Wrote:
А междувременно докато някои хора си правят лайсните аз трябваше да махам задните седалки, за да мога да се насладя на ето тази гледка в пълния и блясък. Петната от "по-добре да не знам от какво" не се виждат и именно заради тях и мириса им се наложи тази операция. Ето насладете се и вие. Сигурен съм че колегите с две и повече деца ще оценят гледката. След едно такова чудо нищо вече не е невъзможно.

Мисля си от известно време да направя същото, защото имайки в предвид какви ги твори моя 3 годишен трохогенератор... 
Какво ли ще намера под седалките незнам. Само да не е някоя непозната цивилизация.  Big Grin
Reply

#30
(01-22-2019, 04:13 PM)Tisho Wrote:
(01-22-2019, 01:59 AM)che4ef Wrote:
А междувременно докато някои хора си правят лайсните аз трябваше да махам задните седалки, за да мога да се насладя на ето тази гледка в пълния и блясък. Петната от "по-добре да не знам от какво" не се виждат и именно заради тях и мириса им се наложи тази операция. Ето насладете се и вие. Сигурен съм че колегите с две и повече деца ще оценят гледката. След едно такова чудо нищо вече не е невъзможно.

Мисля си от известно време да направя същото, защото имайки в предвид какви ги твори моя 3 годишен трохогенератор... 
Какво ли ще намера под седалките незнам. Само да не е някоя непозната цивилизация.  Big Grin

Трудно ли се свалят? 
Че детето повърна миналата седмица и не се знае до къде са щетите.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)