The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Устройството на VolvoTech - CFE и мнения зя него

Добре де, на мен не ми е съвсем ясно на какъв принцип смята литрите. Не е ли свързано пак с положението на поплавъка в резервоара? И друг въпрос:как се ресетваше Cfe-то? Правил съм го, но не се сещам как. Не ми работи допълнителното забърсване на предното стъкло, след като пипах настройките за секунди.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Reply

Литрите си ги показва по поплавък, а сметките си ги правя аз Wink Просто ми направи впечатление, че ако преди пълнене CFE показва да речем 20 литра в резервоара, то на колонката до изключване ми навърта около 58 литра - така например можеш да ги хванеш, ако те цакат със сипаното количество бензин и брояча на колконката не е коректен...

Sent from my mobile device using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

Има нова версия Latest beta firmware : Version 3.000, която при мен оправи проблема с extra wipe.
Change log:
Quote:Quick release notes functions/fixes for version 3.000

P1
- Added several functions (All MY's)
- Added steeringwheel support for MY11/12
- General fixes and improvements

P2
- Added / updated several DIM parameters
- Parkig heater logic changed to Approach light button (see support text in updater!)
- Added oiltemp for B5244S MY 2005-
- Removed "LOW" value for Oiltemp, changed to actual value
- General fixes and improvements

P3
- Added Start-Stop status memory for (MY15 XC60)
- Added Parking-Heater remote (several models 2007-2014)
- Steeringwheel support added for Aux2BT-V2 integration (2007-2011)
- Highbeam support added for DRL (can now be "on" as well if DRL is in night-mode)
- DRL functions optimized
- Light functions optimized
- Added Auxiliairy light support (original Volvo Aux lights can now be enabled/disabled while in DRL mode and High-Beam is on)
- Fixed additional wipe function (extra wipe after wash)
- Added camera functions for 2011-2016 S60/V60/XC60
- IAT scaling changed for petrol engines for several models
- Added puddle lights when approach is on
- General fixes and improvements

SPA
- Camera function V40/V40CC added
- General fixes and improvements
Другото ново е, че кюмбето се включва с три натискания на апроуч бутона при отключена кола.
Reply

(02-25-2019, 08:36 PM)ivobivo Wrote: До колегите с CFE и бензинови XC90 може ли да споделят при пълнене до "горе" и изключване на пистолета, колко литра ви показва CFE-то на дисплея. При мен винаги ми дава цифра около 78-78.5 литра при пълно. Друго което ми прави впечатление е, че до тук винаги количеството в литри, което ми "липсва" в резервоара до допълването му и до тези "пълни 78 литра" ми го изписва и на колонката като сипани, когато изключи пистолета с разлика до половин литър...

Вчера го напълних и ми показа 78,1, на бензиностанцията(тя е малко под наклон) при следващото палене беше 79,1.
ex XC90
Reply

Навреме. Тъкмо съм в колата, довечера ще ъпдейтвам. Smile

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply

В петък зареждах до горе, макар и дизел. Не помня обаче дали се загледах в показанието, но ми се върти нещо около 68-69 литра.
Reply

(03-04-2019, 05:40 PM)rudizl Wrote: В петък зареждах до горе, макар и дизел. Не помня обаче дали се загледах в показанието, но ми се върти нещо около 68-69 литра.
нормално - дизеловите нали са с по-малък резервоар от 68 литра, а при бензина е 80
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

(03-04-2019, 07:30 PM)ivobivo Wrote:
(03-04-2019, 05:40 PM)rudizl Wrote: В петък зареждах до горе, макар и дизел. Не помня обаче дали се загледах в показанието, но ми се върти нещо около 68-69 литра.
нормално - дизеловите нали са с по-малък резервоар от 68 литра, а при бензина е 80

Което е такава проява на конструкторска немощ, че повече няма накъде.  Този малър резервоар е сериозен недостатък на дизеловото XC90. 
Предвид размера, теглото и 4х4-то с един резервоар нафта XC90 може да измине около 700км с едно зареждане.
Reply

(03-04-2019, 04:42 PM)rudizl Wrote: Има нова версия Latest beta firmware : Version 3.000, която при мен оправи проблема с extra wipe.
Change log:
Quote:Quick release notes functions/fixes for version 3.000

P1
- Added several functions (All MY's)
- Added steeringwheel support for MY11/12
- General fixes and improvements

P2
- Added / updated several DIM parameters
- Parkig heater logic changed to Approach light button (see support text in updater!)
- Added oiltemp for B5244S MY 2005-
- Removed "LOW" value for Oiltemp, changed to actual value
- General fixes and improvements

P3
- Added Start-Stop status memory for (MY15 XC60)
- Added Parking-Heater remote (several models 2007-2014)
- Steeringwheel support added for Aux2BT-V2 integration (2007-2011)
- Highbeam support added for DRL (can now be "on" as well if DRL is in night-mode)
- DRL functions optimized
- Light functions optimized
- Added Auxiliairy light support (original Volvo Aux lights can now be enabled/disabled while in DRL mode and High-Beam is on)
- Fixed additional wipe function (extra wipe after wash)
- Added camera functions for 2011-2016 S60/V60/XC60
- IAT scaling changed for petrol engines for several models
- Added puddle lights when approach is on
- General fixes and improvements

SPA
- Camera function V40/V40CC added
- General fixes and improvements
Другото ново е, че кюмбето се включва с три натискания на апроуч бутона при отключена кола.
На мен пак не ми показва температурата на маслата.
ex XC90
Reply

И на мен , но е възможно да нямам датчик за тепературата на маслото. Ще погледна с вида. Бях ги питал преди време и ми казаха това. Все забравям да проверя и да им пиша.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)