The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проходимост Volvo v50

#1
Здравейте. С настъпването на зимата и обстановката в страната днес ми се появи един въпрос относно проходимостта на нашите Волва и конкретно В50.
Колата я карам от септември 2016г. 2.0д е мотора само на предно предаване . Оборудвана е с DSTC система от която съм много доволен при заснежени и като цяло хлъзгави настилки колата стои стабилна дори и при малко по резки движения или умишлени заклащания.
Но идва следващият момент - преспи, коловози и заледени наклони.
Смея да твърдя че съм достатъчно опитен шофьор , но се оказва че с Волвото имам проблеми в малко по - дълбоки коловози , преспи и хлъзгави изкачвания.
Моля споделете мнение с включена или изключена DSTC система ли е по -добре в тези ситуации .

Колата е оборудвана с зимни гуми Dayton на 2ри сезон . С такива гуми съм карал и предишните си автомобили и смея да твърдя че са се доказали за цената си .
Reply

#2
Мен ако питаш, смени гумите. Не знам каква им е цената на тези Dayton гуми, но споед теста на Аутобилд за 2018 са на 34-то място от общо 50 по спиране на мокра настилка и въобще не стигат до пълните тестове които се правят на първите 20 най-добре спиращи.
На второ място - занижи очакванията. В50 си е една нормална кола с предно с малък пътен просвет. Относно DSTC-то, може би има смисъл да се спира, когато искаш с буксуване да изкачиш някой баир. А вече дали може да се спре напълно или не - това е друг въпрос, на който не знам отговора.
Reply

#3
Sailor Wrote:Здравейте. С настъпването на зимата и обстановката в страната днес ми се появи един въпрос относно проходимостта на нашите Волва и конкретно В50.
Колата я карам от септември 2016г. 2.0д е мотора само на предно предаване . Оборудвана е с DSTC система от която съм много доволен при заснежени и като цяло хлъзгави настилки колата стои стабилна дори и при малко по резки движения или умишлени заклащания.
Но идва следващият момент - преспи, коловози и заледени наклони.
Смея да твърдя че съм достатъчно опитен шофьор , но се оказва че с Волвото имам проблеми в малко по - дълбоки коловози , преспи и хлъзгави изкачвания.
Моля споделете мнение с включена или изключена DSTC система ли е по -добре в тези ситуации .

Колата е оборудвана с зимни гуми Dayton на 2ри сезон . С такива гуми съм карал и предишните си автомобили и смея да твърдя че са се доказали за цената си .
Колега, проходимост търси при 4х4 или AWD. Само с предно или задно проходимост голяма няма. С разумно каране става да не затъваш, но преспи, коловози и особено заледени участъци - нямаш шанс. Допълнителен минус е и малкия просвет на колата! Аз съм затъвал 2 пъти за 8 зими. Веднъж заради малкият просвет(колата затъна пред гаража на бараката ни) и веднъж заради липса на 4х4(предните гуми стъпиха на лед и дотам). Избягвам всякакви екстремни ситуации зимата и карам където е разчистено.Да не говорим, че на лед и 4х4 трудно ще те спаси, ако си по наклон - там само шипове биха ти помогнали!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#4
Нямам големи очаквания само на предно предаване. Гумите не казвам че са най-доброто на пазара, но съм доволен от тях като цяло поне 3ти комплект карам на различни автомобили.
Просто ми беше интересно тази система повече помага или вреди при такива условия. При извънградско каране е чудесна екстра!
Reply

#5
Системата ДСТЦ си е доста полезна, колега. Няма как обаче, да се очаква, че при лед, сравнително дълбоки коловози и дълбок сняг да имаш добра проходимост. Не знам с какво МПС си борил зимата преди, но според мен, освен ако не е било 4х4, то няма как да се очаква да се справи. Волвото си е супер, но предното предаване си има своите лимити. Особено ако го вкараш в преспа, рискуваш да има щети и по предната броня. Виж, с ХС70 или 60 си е друго Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)