The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Отстранен проблем или......

#11
След още куп замервания стигнаха до компютъра , който управлява двигателя .. Един приятел се поровил повече и намерил проблем със същата грешка или проблем (Р155200) във форума на Волво Англия . 2 и 5 цилиндър ги няма ! https://www.volvoforums.org.uk/archive/i...38422.html Сега остана да сменим и компа и е тогава , ако не запали направо не знам . Вече се уверих , че е било напъло излишо да рециклирам дюзите ... надявам се да е по добра работата на двигателя и да се отрази а вървенето и горенето . Макар , че в Бг е относително , колко ти гори колата защото не знаеш колко слагаш в резервоара . Поне на безиностанциите около мен които са бензин / дизел / газ / , а не като в бг ; 95/98/100 окт бензи , 2-3 вида дизели и накрая резултата е ясен . Където и да е в Европа зареждам го капачката и показва 920 - 940 км., влизам в Бг зареждам и със същото количество показва 720 км е как става не знам ..
Reply

#12
Е.. щом зареждаш до капачката (физически), то количеството гориво дали сипано в София, дали в рафинерията на OMV в Австрия.. винаги ще е едно и също. Се едно с 16л течност да напълня туба от 20 литра до гърловинат. Няма как да стане, освен ако не я сплескам..

Те че лъжат - лъжат, но не е точно както го казваш.
Reply

#13
OK , защо тогава с едното гориво показва , че ще измине 200 км повече !
Reply

#14
(02-26-2019, 07:55 PM)Steich8505 Wrote: OK , защо тогава с едното гориво показва , че ще измине 200 км повече !

Защото оставащите километри до следващото зареждане ти ги пресмята на базата на средния разход към момента. Та количеството си е едно и също, а за качеството можем само да гадаем... И да се молим... Big Grin
Reply

#15
Да се завърнем на темата-изминати 4500 км. без проблеми и колата като оса.... и се оказа,че един х.й не е отстранен-тъкмо си мислех,че всичко се е оправило след тези 4500 км ..да ама не-отново същия проблем се появи днес-както си карам угасна и край-припалва и гасне веднага или след многото опити заработва на 4 от 5 цилиндъра-пръскането този път с контактен спрей не помогна-заебах я на 2 км. от нас добре,че имах късмет с парко място в момента на гаснене и веднага я отбих ( че съм в Берлин и си еб.ло майката) Давайте идеи колеги,че както съм цакал 10 бона в евро ще я подпаля накрая и ще я таковам в колата :9 Sad Sad  скъсих си живота с нея за 6м.
Reply

#16
(05-09-2019, 11:51 AM)gusenica Wrote: Да се завърнем на темата-изминати 4500 км. без проблеми и колата като оса.... и се оказа,че един х.й не е отстранен-тъкмо си мислех,че всичко се е оправило след тези 4500 км ..да ама не-отново същия проблем се появи днес-както си карам угасна и край-припалва и гасне веднага или след многото опити заработва на 4 от 5 цилиндъра-пръскането този път с контактен спрей не помогна-заебах я на 2 км. от нас добре,че имах късмет с парко място в момента на гаснене и веднага я отбих ( че съм в Берлин и си еб.ло майката) Давайте идеи колеги,че както съм цакал 10 бона в евро ще я подпаля накрая и ще я таковам в колата :9 Sad Sad  скъсих си живота с нея за 6м.

Контактния спрей както бях написал по горе, единствено може да създаде проблеми, но не и да ги реши. 
Колко нафта има колата в момента?  
Да не би да няма налягане на гориво, другото, което може да е, как са кабелите до дюзите? 
Да няма някой кабел с протрита изолация и да дава накъсо от време на време?
Reply

#17
Нафта има около 25 литра,колкото до буксите които преди време пръсках и си мислех,че съм отстранил проблема,оглеждайки ги си светят пластинките и при мъжки и женски такива-колкото до кабелите ще ги огледам под лупа до колкото мога Sad  Достатъчно се набутах с тази кола и не ми се ще да я вкарвам в оторизиран сервиз на Волво тук в Германия,че за добър ден почват от мин. бг заплата,а от там нататък не ми се мисли,все пак не си пия кафето с Меркел и ми се иска да барнем тъпия проблем Sad  Колкото до неоторизирани сервизи в Германия (Берлин) 99 мнения и до тук 1000 евра на вятъра Sad
Reply

#18
Колеги,
Отидете и си сменете буксите към дюзите.
Имах същия проблем, колата гаснеше в движение, някой майстор опипа нещата и вземе някой лев и 500км или 2к км не се проявява проблема.Обикалях сервизи и беше чудо. Свалих дюзи и ги пратих за проверка защото първите двама ми обясниха как сигурено е от тях - върнаха ги че са перфектни и нямат грижи. Имам си ВИДА и тя показваше проблем с дюзи 3 и 5. Но тя вижда данните които минават през тази букса и този кабел.
Случайно намерих че има ремонтен комплект кабел за дюза. Поръчах си само контактите(пластинките, от алиекспрес) и за малко бях забравил че имам проблем и си седяха вкъщи. Смених ги в паркинга на мола защото там за пореден път угасна и не искаше да запали и от тогава колата не ми е  правила проблем. И точно така регистрира 3 и 5 или примерно 1 и 4 по спомен.
Подчертавам дебело че няколко пъти опитах да оправям контактите на буксата, контактен спрей, натягане с карфица - нищо не се получи.

Успех!
Reply

#19
Благодаря колега за съвета . Искам само да попитам продават ли се комплект такива кабели барабар с буксите-попитах гугъл,но нещо безуспешно Confused,а като знам,че преди повторния проблем някъде бях мярнал нещо от рода,но сега нещо не намирам то от много ровене станах разноглед и ако има такива ще помоля за линк
Reply

#20
Това купих тогава. https://www.ebay.co.uk/itm/10-x-High-Qua...1ea0d37e30

Бях попадал на кабел с буксата с номер на Волво но не го намерих втори път и прецених че ще е по лесно да подменя само контактите. Кримпнах ги вкъщи на по 20 сантиметра кабел и после ги запоих на място с газов поялник. Исках да избегна възможността кабела да се е прекъснал от вибрациите в първите няколко сантиметра, а и оригиналния на Волво изглеждаше точно така.
Контактите се вадят с фиба от буксичката, трябва да се пъхне от двете страни едновременно за да излезе.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)