The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странично огледало

#1
Tongue 
Здравейте, първо да се похваля с новата си придобивка XC60 D5 AWD 205к.с. 2009г.
Закупих го преди десет дни и първите впечатления за изминати 1200 км. са много добри.     Но като всяка втора употреба кола и тази си има няколко дребни, но дразнещи проблема.
1. Ляво странично огледало не сработва при опит за автоматично прибиране и отваряне. Разглобих цялото огледало и първото, което установих е че има шест от общо петнадесет кабелчета прекъснати. Запоих и изолирах. Всички функции работят, но причината за скъсаните кабели явно е в самото моторче и по точно дългият интервал в който прави отваряне/затваряне. Този проблем вероятно ще отстраня с подмяна на въпросното моторче.        
   

2. Дясната врата не реагира на отключване/заключване нито от дистанционното нито от бутона на вратата.
2.1. На тази врата функцията за автоматично вдигане и сваляне на стъклото също не сработва както от централното управление на лявата врата така и от бутона на самата врата. При другите три врати си е ок.
3. Не свети диодната лампа за алармата. За да проверя дали е активна се заключвам отвътре и отварям с ръчката, но не се активира!?
Та това е...
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#2
Здравейте , първо честито за новата придобивка и безаварийно ! Аз и също имам XC60 2.4 D5 185 , първите , няколко хиляди километра повече от добри впечатления даже прекрасни , но и аз имам същия проблем , но със дясното огледало . Искам да попитам лесно ли го разглоби те , защото не се сещам как да премахна шайбата която държи огледалото без да е счупя , разбира се !
Reply

#3
Шайбата е доста твърда, мисля че е стоманизирана. С тънък но твърд нож отхлабих шайбата зъб по зъб. Под нея има обикновена шайба за подложка и пружина.
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#4
И така с проблем 1. се оказва че моторчето си работи нормално и за неговото спиране е нужно съпротивление, което при прибирането се постига ,но при отваряне имам едно зъбче, което трябва да играе ролята на стопер,  за спиране в нормална позиция.... е... счупено е и направо обръща огледалото до крайна външна позиция. Това което успях да постигна до момента е, че всички други функции, подгряване, мигач, лампичката отдолу и температурния датчик и другите там неща си работят.За сега ще е така, гложди ме, но това е положението към момента.
Продължавам с по належащите позиция 2 и 3
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#5
Здравейте , аз имах подобен проблем , огледалото не спираше на точната позиция при отваряне , а се обръщаше , днес вече не издържах и реших да го отворя , при мен се оказа един чоп , който служи за стопер , беше влязъл навътре ( макар да има пружина , която да го избутва навън ) ! Наложи се да го избутам , от другата страна на чопа има малка дупчица , чрез обилно пръскане с wd-40 и инструменти , все пак излезе трудно ! Гресирах , събрах огледалото , но забелязах , че шайбата се е скъсала и сега ще търся , надявам се скоро да намеря !
Reply

#6
Проблема с огледалото е решен, просто набих стоманизираната шайба и по този начин има по голямо усилие при опит да се прескочи зъбчетои така не се позволява прескачане.
Проблем 2.1 се решава с калибриране на стъклата
Проблем 3- също е решен, просто нямам аларма
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)