The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
И аз да се похваля с VOLVO XC 60

#1
Здравейте на всички.
От днес и аз съм горд собственик на volvo hc 60  D3  163 k.s.  автомат 2012г.. След покупката имах 'тест драйв' 2500км. .ПЕРФЕКТЕН АВТОМОБИЛ.
И естествено като нов собственик на кола  ' втора ръка' имам някой въпроси.
  1. При превключване от 'паркинг' към 'директна' или към 'задна' се усеща едно придърпване.Рядко е ,но се случва. ( много моля за финансово снисходителни отговори  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile )
  2. Като потегля , вратите се заключват. Може ли тази опция да се изключи?
  3.При включване на задна ,камерата не работи винаги.Собственика ми каза че като се нагрее от слънцето така става.А дали е така???
За сега е това .     
                                                      Предварително благодаря!
Reply

#2
1. Смени маслото на скоростната кутия. След това адаптация с VIDA.
2. Натисни и задръж бутона за заключване на шофьорската врата. Като ти изпише на дисплея, че функцията е деактивирана пускаш бутона. Ако не иска оттам през менютата на големия дисплей в средата.

3. Камерата, най вероятно се нуждае от ремонт.
Reply

#3
Много благодаря.
Може ли някой да ми препоръча сервиз в Бургас???
И как се проверява нивото на маслото и температурата на двигателя на дисплея???
Reply

#4
Сервиз в Бургас - при Стефан.

Останалото го има в прикачения файл. Big Grin


.pdf   2012-volvo-xc60-owners-manual.pdf (Size: 7.41 MB / Downloads: 24)
Reply

#5
Честита придобивка!
За АСК не мога да отговоря, при мен го има ритането, но не винаги. Маслото е сменено без адаптация.
Функцията заключване на врати е много полезна и не бих я изключил за нищо на света.
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#6
Честито!
А за вратите както са казали колегите, те се заключват за тези които са отвън - отвътре не е проблем да ги отвориш.
ex XC90
Reply

#7
Много благодаря за инфото.
А да попитам ,резервна гума ( патерица ) от форд ,ще стане ли? 5 х 108   63.4  17-ка
Reply

#8
И аз искам да знам отговора на този въпрос Smile

Минималният радиус на джантата, която се побира около супорта на спирачният апарат на предният мост е 17".

И още един въпрос: При поставяне на резервна гума тип патерица как се държи 4*4 Халдекса? Компютъра шашка и се?
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#9
Резервната е 18" точния размер Т155/85R18. Отвора май беше 67,1.
Минималният размер се определя от дисковете, ако са 336 мм по-малко то 17" не можеш да сложиш.
При поставяне на патерица(правилната) компа и халдекса не би трябвало да се шашкат.
ex XC90
Reply

#10
За Камерата.

Според прочетеното от мен е стандартен проблем на всичкото Волво *60 след 2009-та. Има дори официален документ за проблема цитиран из нета (не съм намерил време да го потърся във Видата, още се уча с нея) и се препоръчва монтаж на видео еквалайзер. Part # 31471726. Цената по американските сайтове е $150-$170. Не знам в МП колко ще искат.

Ето още информация на Инглисйки: https://forums.swedespeed.com/showthread...amera-BSOD
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)