The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Инсталиране на Vida Dice 2014

#21
(08-27-2019, 05:33 PM)Tisho Wrote:
(08-27-2019, 04:40 PM)gusenica Wrote: Благодаря ,ще пробвам утре и ще докладвам Shy  .Ще имам със сигурност още въпроси и се надявам да не съм много нагъл,но никой не се е родил научен,а и тъпата чужбина-няма майка,баща,брат сестра,приятели......остана ми форума относно автомобила,а за останалото което ме доведе тук на никой не го пожелавам ........
Питай спокойно, за това го потдържаме този форум.

Само една молба имам - да намалиш силно нецензурните думи. Това тук е публично и се чете от всички.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Приемам забележката .
Reply

#22
Tongue 
Колега , това е от моя опит

1.Трябва ли да е бучната в OBD 2 при попълване или може и преди да сляза до колата ?

Пускаш лаптопа да боотне , вързваш DiCE-a към ОБД-2 , уверяваш се че светят лампите на DiCE-a , вързваш и USB-to.
Пускаш Видата , логваш се във Видата.
Даваш колата на контакт ( БЕЗ да си натиснал спирачката, натискаш бутона СТАРТ за повече от 2 секунди, всичко по таблото светва )
Define Vehicle Profile -> Read Vehicle горе вляво, би трябвало да прочете повече параметри, при мен понякога трябва да попълня страната ( EU ) и ориентацията на волана или трансмисията. 
Като прочете всичко , попълваш каквото не е прочело, докато ти стане активен таба Diagnostics. Отиваш там и вече по памет - Fault-trace и почва да чете.  Гледа се таба Initial state ... 
Ако има някаква неточност във наименованията на менютата  ме извини , ще проверя довечера в къщи.

2. Engine ми дава 4 опции-знам,че съм на D ,но имам 2 опции D5244T4 и D5244T5 (колата е д5 авд 205 к. модел 2009),коя да цъкна

най вероятно е D5244T4  , но както каза Тишо ако си прочел колата , тов ане трябва да го попълваш.

3.Transmision е с 2 опции М66 AWD и TF-80SC AWD ? (6 степенна е кутията,ако има значение)
ТF-80SC AWD 

4.Body style е с 2 опции 5DRS S.R и 5RS WIO S.R ?
това го оставяй празно ако ти дава да отидеш на Диагностикс, на мен никога не ми е трябвало

5.След попълване данните запазват ли се да не цъкам всеки път ?

6.УИН автоматично ли го намира след като е закачена ?

Не ти разбирам въпроса но ако следваш указанията мисля че ще отпадне. Прати грешките да ги мъдрим.
Reply

#23
Благодаря колега за подробното обяснение (от което имам нужда,че съм новак)

Така-изпълних това,което каза Тишо,но нищо не стана,след което попълних ръчно,година,модел,VIN и се случи нещо поне за мен интересно-промени ми попълнените данни за скоростна кутия опцията,и от 4 те опции за колата ми вкара нова(която изнамерих в нета и е такава) D5244T10 (такава нямаше в менюто,но излезе) след това ме хвърли в по голяма неяснота-по талон е произведена юли 2009 и първа регистрация е декември 2009 и бях задал 2009 и него ми го промени на 2010 след което diagnostik стана активно (потъмня) цъкнах там както си обяснил стъпка по стъпка и нищо не схванах-схемата на автомобила която излиза съм гледал по клипчета тук таме оранжево,зелено,бяло.......при мен никакъв цвят и само една схема........с безцветни правоъгъничета където е отбелязано кое къде е  Huh -по късно ще прикача снимки

п.п. В реда на мисли след всичко по горе описано от мен и по твоя съвет( Отиваш там и вече по памет - Fault-trace ) не беше активно
Reply

#24
(08-27-2019, 06:23 AM)gusenica Wrote: така и така закупих вече видата.....но имам подобна на твоята ,но нищо не лови Big Grin не че видата ще излови нещо,но свърши вече
ето какво има от преди-на предната ми кола (пежо) влезе в някакъв економи режим и тази ми отчете стартер и си викам бе къв стартер,а беше уж нов на 4000 к и познай Big Grin  баш стартер излезе и са ме метнали яко в сервиза...
Но когато ми изгасва няколко пъти волвото тази нищичко не лови Sad та затова купих видата -ето я и старата

https://www.amazon.de/Diagnoseger%C3%A4t...B074TYDG6F

Е, като не четеш предварително мнения на потребители така ще е. 
Аз 3 месеца проучвах какво да купя. 
Диагностиката си чете всичко, а най-хубавото е, че винаги е в колата, без да бие на очи. 
На колегата от Русе му думнаха колата, защото знаеха, че заради Видата постоянно си държи лаптопа в колата. 
Според мен за аматьори си е супер. 
Ако искаш професионална намеса, отиваш на истиски специалист като Тюн Лайн,  например. 
Ама ти си знаеш.  Аз само споделих моя опит.
Reply

#25
Тюн Лайн ми е далечко от Берлин,а и достатъчно се поизложих мисля и потъвам от срам вече,но както и да е мисля да не ви занимавам повече с това

пп Само да вмъкна,че даваш пример с Ники Добрев и те разбирам,но как би реагирал ти колега-преди 10 м. заради издухана гарнитура на глава и 3 сервиза ме размотаваха смениха ми ЕГР едните,другите незнам си какво и накрая се спрях на 1450 евро на вятъра и с платформа за БГ(и още толкова пари) и сега с новия проблем да започна същата манипулация и да пробвам нови няколко сервиза...........е не мерси,но както казваш ДА аз си знам,ако трябва пак ще я товаря......-Благодаря на всички включили се !
Reply

#26
(08-28-2019, 10:44 AM)gusenica Wrote: Благодаря колега за подробното обяснение (от което имам нужда,че съм новак)

Така-изпълних това,което каза Тишо,но нищо не стана,след което попълних ръчно,година,модел,VIN и се случи нещо поне за мен интересно-промени ми попълнените данни за скоростна кутия опцията,и от 4 те опции за колата ми вкара нова(която изнамерих в нета и е такава) D5244T10 (такава нямаше в менюто,но излезе) след това ме хвърли в по голяма неяснота-по талон е произведена юли 2009 и първа регистрация е декември 2009 и бях задал 2009 и него ми го промени на 2010 след което diagnostik стана активно (потъмня) цъкнах там както си обяснил стъпка по стъпка и нищо не схванах-схемата на автомобила която излиза съм гледал по клипчета тук таме оранжево,зелено,бяло.......при мен никакъв цвят и само една схема........с безцветни правоъгъничета където е отбелязано кое къде е  Huh -по късно ще прикача снимки

п.п. В реда на мисли след всичко по горе описано от мен и по твоя съвет( Отиваш там и вече по памет - Fault-trace )  не беше активно



Колега,
нещо се е объркало, по принцип във Vehicle Profile, трябва да имаш горе в ляво едно прозорче с DiCE device-a и Read Vehicle, и то трябва да ти изчете основните параметри, 2010 не е проблем защото може би си в края на 2009.
След като ти изчете колата , и като кликнеш диагностикс, веднага излиза прозорец че чете всички модули, изчакваш няколко прогрес бара и вече като клинеш на fault trace виждаш цветната схема.

Ако искаш да ти пратя няколко скрииншота от моя комп или ми прати от твоя на лични.. да не спамим.
Reply

#27
Photo 
Здравей колега, наистина провери дали горе ляво имаш drop-down с дайс-а. Това е някаква произволна картинка от нета, колкото да онагледи 
   

Аз доста се борих с това като взех вида-та (при мен на това място имаше червено хискче или нещо такова, не помня вече). След сума ровене из нета се оказа, че трябва да върна по-стара версия на microsoft .NET framework от windows updates . Мисля версия 3.5 трябваше да е, а аз бях с 4-нещо-си. Та се наложи да деинсталирам ъпдейта и да инсталирам на ново от http://www.oldversion.com/windows/net-framework/ по-старата версия. 
Дано ти е от помощ. Ако имаш нужда - довечера мога да погледна със сигурност коя версия на .НЕТ ползвам (от тогава внимавам да не я ъпдейтвам).
Reply

#28
Еми имам напредък макар и бавен-ето какво направих и се получи-прочете я като по учебник,но faul trace така и не стана активно,но и на клипа по долу не го използва, а цъкна на NETWORK та аз не мислех да правя така,а да ползвам вашите съвети,но като не беше активно faul trace  нямаше на къде и следвах клипа и вече схемата си стана цветна и всичко в зелено-само един червен символ МММ Мултимедиа контрол или нещо такова беше,малко преди това от не каране,а само ръчкане ,опити и смучене на ток няколко дни колата ми изписа,че акум. е леко паднал и ми спря музиката-дали е от това и дали всичко съм направил правилно ?????-ще прикача снимка по късно-ето и как я подкарах понеже вчера ми изписваше,че няма комуникация:

https://www.youtube.com/watch?v=pom7gs1Qov0

Ето и снимката:

http://prikachi.com/images.php?images/343/9639343n.jpg
Reply

#29
MMM е модула за навигацията.
Това с ниското напрежение на акумолатора - запали мотора и няма да имаш проблеми.
Reply

#30
(08-29-2019, 12:53 PM)Tisho Wrote: MMM е модула за навигацията.
Това с ниското напрежение на акумолатора - запали мотора и няма да имаш проблеми.

Така и направих Wink  ,а за останалото всичко правилно ли съм извършил като манипулация и да разбирам ли,че не отчита други грешки ?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)