The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Лека задница (лесно хвърля задницата в завоите)

#1
Здравейте колеги! Имам малко необичаен въпрос, който не съм срещал до сега. Това е проблема с леката задница на S60. Не знам дали някой друг се е сблъсквал, но колата хвърля задницата много лесно. Не само в завоите с по-висока скорост, както обичам да влизам, тогава бих казал че проблема е в скоростта, но не е само това. Освен че познавам доста хора с по-стабилни коли в завоите (колите са обикновенни и стокови), веднъж бях на паркинг и със скорост 40 км/ч счупих волана в едната посока и колата хвърли задницата. Та въпроса е, според вас проблема в модела ли е, или да гледам нещо по окачването? И ако е в модела може ли да се реши някак, с фланци, по-големи джанти или друго?
Пропуснах да спомена, че съм с нови гуми vredestein sportrac 5 205/55/16
Ще се радвам ако някой може да помогне.
Reply

#2
Едната от семейните коли е S60, но се боя, че не мога да ти бъда много полезен. Аз самият не съм забелязал подобно нещо. А ако го има, най-вероятната причина да не го забележа е начина ми на каране - не обичам резките маневри без сериозна причина.
Като цяло впечатленията от стабилността му за мен лично са повече от добри. Единствено не ми харесва, че е ниско и караш полу-легнал, но това е по причина, че съм с доста излишни килограми, и това спъва движенията ми.
Много е възможно карането на другата семейна кола доста години преди да се появи волвото да е променила навиците ми. Става въпрос за Honda CR-V първата генерация с мекото окачване, което при завои ти създава усещането сякаш ще те изсипе навън от завоя.
Reply

#3
Погледни си амортисьорите..
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#4
Какво се има в предвид под "хвърля задницата"?
Reply

#5
Не съм сигурен за окачването ти, но при мен на xc90, при всеки завой последван от натискане на спирачка, задницата ми поднасяше и беше адски нестабилна, заради един тампон. Прегледай тази тема и виж дали съвпадат нещата и при теб : https://forums.swedespeed.com/showthread...265?page=1

По спомени взех lemforder на цена от 15 до 20 лева/бр, след смяната колата върна стабилността си и вече няма такива симптоми.
Reply

#6
На времето сменях задни стабилизиращи щанги и след подмяната забелязах, че стабилността на автомобила се влоши. Някъде четох, че зависело от техния монтаж, по спомени зависело колко ще се натегнат самите щанги, колко е вярно не знам!
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)