This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Лека задница (лесно хвърля задницата в завоите)
Здравейте колеги! Имам малко необичаен въпрос, който не съм срещал до сега. Това е проблема с леката задница на S60. Не знам дали някой друг се е сблъсквал, но колата хвърля задницата много лесно. Не само в завоите с по-висока скорост, както обичам да влизам, тогава бих казал че проблема е в скоростта, но не е само това. Освен че познавам доста хора с по-стабилни коли в завоите (колите са обикновенни и стокови), веднъж бях на паркинг и със скорост 40 км/ч счупих волана в едната посока и колата хвърли задницата. Та въпроса е, според вас проблема в модела ли е, или да гледам нещо по окачването? И ако е в модела може ли да се реши някак, с фланци, по-големи джанти или друго?
Пропуснах да спомена, че съм с нови гуми vredestein sportrac 5 205/55/16
Ще се радвам ако някой може да помогне.
Цитирай
Thanks given by:
Едната от семейните коли е S60, но се боя, че не мога да ти бъда много полезен. Аз самият не съм забелязал подобно нещо. А ако го има, най-вероятната причина да не го забележа е начина ми на каране - не обичам резките маневри без сериозна причина.
Като цяло впечатленията от стабилността му за мен лично са повече от добри. Единствено не ми харесва, че е ниско и караш полу-легнал, но това е по причина, че съм с доста излишни килограми, и това спъва движенията ми.
Много е възможно карането на другата семейна кола доста години преди да се появи волвото да е променила навиците ми. Става въпрос за Honda CR-V първата генерация с мекото окачване, което при завои ти създава усещането сякаш ще те изсипе навън от завоя.
Цитирай
Thanks given by:
Погледни си амортисьорите..
4.4.. there is no replacement for displacement!
Цитирай
Thanks given by:
Какво се има в предвид под "хвърля задницата"?
Цитирай
Thanks given by:
Не съм сигурен за окачването ти, но при мен на xc90, при всеки завой последван от натискане на спирачка, задницата ми поднасяше и беше адски нестабилна, заради един тампон. Прегледай тази тема и виж дали съвпадат нещата и при теб : https://forums.swedespeed.com/showthread...265?page=1

По спомени взех lemforder на цена от 15 до 20 лева/бр, след смяната колата върна стабилността си и вече няма такива симптоми.
Цитирай
Thanks given by:
На времето сменях задни стабилизиращи щанги и след подмяната забелязах, че стабилността на автомобила се влоши. Някъде четох, че зависело от техния монтаж, по спомени зависело колко ще се натегнат самите щанги, колко е вярно не знам!
V40 2000г. 95кс Габрово
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)