The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бензин в нафтата

#11
(08-10-2020, 08:45 AM)volvo_sps Wrote: Сипано е вече 1л странното е ,че свети червен триъгълник и показва само датчик температурен на дпф и нищо друго

Не слагайте двутактово масло прави сажди и ще затлачи DPF-а. 


Какво записва колата? Четохте ли я с някаква диагностика?
Reply

#12
И при сменена нафта продължава да влиза в авариен режим явно бензина е бил повече защото не мирише на дизел а на бензин.
Reply

#13
(08-10-2020, 10:21 AM)volvo_sps Wrote: И при сменена нафта продължава да влиза в авариен режим явно бензина е бил повече защото не мирише на дизел а на бензин.

Кофти. 
Звънни на Младен -> http://volvo-alternative.com/ 
На мен съветите ми по въпроса се изчерпаха. Angel
Reply

#14
Интересна ситуация, би трябвало пистолетите за зареждане да са различни за бензин и дизел. Мисля че дизеловия не влиза в гърловината на бензиновия резервоар. Което ме навежда на мисълта че дизел в бензина е много зле ситуация. Обратното е по-"приемливо" (правил съм го, но на класически дизел).
Бензина е в пъти по-летлив от нафтата затова ти мирише на него в тая жега.
Как са източили резервоара че той има особена форма и ако е през гърловината със сигурност не е всичкото количество.
http://carcats.ru/list.php?id=NzU2MTk0Njg=
ex XC90
Reply

#15
Най-мързеливо се точи резервоар, като се извади маркуча от филтъра, удължи се с друг маркуч и се задейства помпата по един или друг начин.
V70 2,4T AWD 
Reply

#16
Излишното гориво от там го точиха но остана долях до горе и сложих добавка да видим като покарам дали ще има проблеми.
Reply

#17
На дизелов мотор при 55л нафта (Iveco Dayli 3518) сложих по по-грешка 17л бензин до като работеше на място до колонката,след което се усетих и долях до гърлото с дизел Абсолютно никакво колебание в оборотите и вървежа. Ама Волвата явно след 2006-7г са с калпави електроники и датчици....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)