This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бензин в нафтата
(08-10-2020, 08:45 AM)volvo_sps написа: Сипано е вече 1л странното е ,че свети червен триъгълник и показва само датчик температурен на дпф и нищо друго

Не слагайте двутактово масло прави сажди и ще затлачи DPF-а. 

Какво записва колата? Четохте ли я с някаква диагностика?
Цитирай
Thanks given by:
И при сменена нафта продължава да влиза в авариен режим явно бензина е бил повече защото не мирише на дизел а на бензин.
Цитирай
Thanks given by:
(08-10-2020, 10:21 AM)volvo_sps написа: И при сменена нафта продължава да влиза в авариен режим явно бензина е бил повече защото не мирише на дизел а на бензин.

Кофти. 
Звънни на Младен -> http://volvo-alternative.com/ 
На мен съветите ми по въпроса се изчерпаха. Angel
Цитирай
Thanks given by:
Интересна ситуация, би трябвало пистолетите за зареждане да са различни за бензин и дизел. Мисля че дизеловия не влиза в гърловината на бензиновия резервоар. Което ме навежда на мисълта че дизел в бензина е много зле ситуация. Обратното е по-"приемливо" (правил съм го, но на класически дизел).
Бензина е в пъти по-летлив от нафтата затова ти мирише на него в тая жега.
Как са източили резервоара че той има особена форма и ако е през гърловината със сигурност не е всичкото количество.
http://carcats.ru/list.php?id=NzU2MTk0Njg=
[Изображение: ab286014.gif]
[Изображение: ab286015.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Най-мързеливо се точи резервоар, като се извади маркуча от филтъра, удължи се с друг маркуч и се задейства помпата по един или друг начин.
V70 2,4T AWD 
Цитирай
Thanks given by:
Излишното гориво от там го точиха но остана долях до горе и сложих добавка да видим като покарам дали ще има проблеми.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)