The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скърцане след смяна на шарнир

#1
Здравейте , трябваше да мина преглед и установиха , че трябва да сменя десният шарнир , защото беше доста разбит. След смяната му колата започна да скърца от дясно , като гума в метал , когато не е палена от доста време : например 1 вечер. Скърца в първите няколко км. и след това спира , дори и да мина през най - голямата дупка. Старият шарнир излезе доста трудно а новият не влизаше в гнездото от към клавината , след цял ден мъки се наложи със шкурка да леко да намаля диаметъра му , дори и тогава трябваше с чук да го побутвам.
Отново минах преглед и ми казаха , че окачването е здраво. Съветват ме да вкарам масло със спринцовка в шарнира.
Това помага ли и дали не съм прецакал шарнира с това леко запиляване ? Някой имал ли е подобни проблеми ?


Xc90 2.5 T 2005g.
XC 90 2.5 T 2005г.
Reply

#2
Проблемът беше от тампона на амортисьора . Явно разбитият шарнир е обирал луфтовете и след като съм го сменил е взел да скърца тампона на амортисьора .
XC 90 2.5 T 2005г.
Reply

#3
Браво колега и хубаво е че си намерил проблема...аз какво ли не смених отпред и още си имам едно пук-скръц дето никой не може да каже от къде идва Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)