This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ъпгрейд на рефлекторни фарове с LED - X70 P2
Здравейте колеги, 

Дали може да споделите мнения за това как читаво може да се ъпгрейднат халогените на моя камион XC70 2006. Понякога извънградско ми е доста некомфортно на къси, имам усещането че светят толкова слабо и късо, че нямам достатъчно време за реакция. Рефлекторите са в доста добро състояние, а пластмасата не е пожълтяла или матирала.

Интересувам се от вариант за LED H7, който разбира се да дава добра осветеност с добре отсечен лъч, който да не заслепява насрещното движение. Ненавиждам "селски" тунинги на фарове, които някои си е направил да си свети, а другите да му мислят.

Имате ли опит със сполучливи подобни ъпгрейди?
Цитирай
Thanks given by:
По голям ще е проблема с охлаждането на светодиодите, при високи температури имат навика да деградират. Ако редовно прегряват бързо ще си променят светенето към много по слабо от халогенната лампа.
Цитирай
Thanks given by:
Относно охлаждането - бих си купил и Осрам с вентилатори, или Narva, въпроса ми е наистиан най-вече да може да се регулира добре в рефлекторния фар, за да свети добре и за мен, и за насрещния трафик
Цитирай
Thanks given by:
Аз на халогените сложих лупи, светят една идея по-добре. Светлинния сноп е отрязан макар че имат и пластина(не я ползвам) за дълги.

Това се получи.
[Изображение: ab286014.gif]
[Изображение: ab286015.gif]
Цитирай
Thanks given by:
(01-14-2021, 05:58 PM)zorba написа: Аз на халогените сложих лупи, светят една идея по-добре. Светлинния сноп е отрязан макар че имат и пластина(не я ползвам) за дълги.

Това се получи.

Халоген не е ли вид крушка ?
Вие ми се струва имате предид фаровете за мъгла, а колегата има предвид самата крушка във фара.
XC90 2008 185cc AWD
Цитирай
Thanks given by:
(01-22-2021, 09:22 AM)Denev написа:
(01-14-2021, 05:58 PM)zorba написа: Аз на халогените сложих лупи, светят една идея по-добре. Светлинния сноп е отрязан макар че имат и пластина(не я ползвам) за дълги.

Това се получи.

Халоген не е ли вид крушка ?
Вие ми се струва имате предид фаровете за мъгла, а колегата има предвид самата крушка във фара.

Прав си колега.
Но съм виждал лупи(даже втора лупа) и на основният фар. 
CL Workshox  тези видях че са правили фарове на ХС90 от без лупа с такива с лупа
В един друг форум https://www.swedespeed.com/threads/quad-...st-3290410
[Изображение: ab286014.gif]
[Изображение: ab286015.gif]
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)