The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
смяна на ангренажна верига

#11
(01-28-2021, 09:36 AM)Tisho Wrote:
(01-28-2021, 09:02 AM)xorred Wrote: Благодаря, колеги. Подхода на сервиза явно е правилен за проверка на електрониката - да, има газ и тн, но наистина няма да има общо с валовете. Имах два пъти да ми светне лампата за масло на магистрала, като в тези случаи се наложи да карам леко до бензиностанция около 50 км, другия път 20 км, но това е много различно от да се кара без масло.

С какво четете грешките? 
VIDA?

Обадиха ми се по телефона да ми кажат за грешките. Нямам идея с какво са ги чели
Reply

#12
(01-28-2021, 09:42 AM)xorred Wrote:
(01-28-2021, 09:36 AM)Tisho Wrote:
(01-28-2021, 09:02 AM)xorred Wrote: Благодаря, колеги. Подхода на сервиза явно е правилен за проверка на електрониката - да, има газ и тн, но наистина няма да има общо с валовете. Имах два пъти да ми светне лампата за масло на магистрала, като в тези случаи се наложи да карам леко до бензиностанция около 50 км, другия път 20 км, но това е много различно от да се кара без масло.

С какво четете грешките? 
VIDA?

Обадиха ми се по телефона да ми кажат за грешките. Нямам идея с какво са ги чели

Ако е четена с Launch - ходи на място където имат VIDA, нищо чудно грешките да нямат нищо общо с това което са ти казали. 
В София ли е колата, ако да разходи се до http://volvo-alternative.com/
Reply

#13
а, супер  - не знаех, че има такъв сервиз в София - ще им закарам колата да я прегледат. Благодаря за препоръката
Reply

#14
Колега xorred, вярно че информацията е ценно нещо, но колкото повече ни я спестяваш толкова повече пари ще се ръсиш за щяло и нещяло.
Както спомена колегата по горе този двигател е труден за чупене та това с веригата ми се вижда малко вероятно.
Карам ХС90 със същия дв. и вече е на почти 250К проблеми от тоя род не съм имал(имам и газ).
Смени сервиза или във ФБ има група на Волво, отделно на ХС90, там ще намериш колеги които ще ти направят и диагностика(с правилния софтуер).
ex XC90
Reply

#15
ъпдейт: отидох във Volvo Alternative. Сменихме масло на автоматик и масло на двигател, направиха ми регулация на клапаните и двигателя е като нов.

Вярно, излезна ми почти 1000 лв. Но двигателя е като нов, така че според мен си струваше.
Reply

#16
(03-15-2021, 09:12 AM)xorred Wrote: ъпдейт: отидох във Volvo Alternative. Сменихме масло на автоматик и масло на двигател, направиха ми регулация на клапаните и двигателя е като нов.

Вярно, излезна ми почти 1000 лв. Но двигателя е като нов, така че според мен си струваше.

Поне не сменихте половината електроника в колата, както бяхте тръгнали щеше да излезе много по 1000лв. Smile

Почти половината от сумата е за скоростната кутия.
Reply

#17
единственото което НЕ ми хареса в тоя сервиз, е това, че не дадоха никаква документация за свършената работа, бележки за масло, нищо. Но съм склонен да приема качество срещу липса на документи.
Reply

#18
Малко оф-топик.
Все пак се върви в правилна посока. Бизнесът с продажба на авточасти и поправяне на трошки процъфтява. Не се знае до кога. Но като цяло се наблюдава, макар и минимално, повищаване качеството на подобни услуги. Мега-надценките за резервни части не коментирам.
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)