This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
смяна на ангренажна верига
(01-28-2021, 09:36 AM)Tisho написа:
(01-28-2021, 09:02 AM)xorred написа: Благодаря, колеги. Подхода на сервиза явно е правилен за проверка на електрониката - да, има газ и тн, но наистина няма да има общо с валовете. Имах два пъти да ми светне лампата за масло на магистрала, като в тези случаи се наложи да карам леко до бензиностанция около 50 км, другия път 20 км, но това е много различно от да се кара без масло.

С какво четете грешките? 
VIDA?

Обадиха ми се по телефона да ми кажат за грешките. Нямам идея с какво са ги чели
Цитирай
Thanks given by:
(01-28-2021, 09:42 AM)xorred написа:
(01-28-2021, 09:36 AM)Tisho написа:
(01-28-2021, 09:02 AM)xorred написа: Благодаря, колеги. Подхода на сервиза явно е правилен за проверка на електрониката - да, има газ и тн, но наистина няма да има общо с валовете. Имах два пъти да ми светне лампата за масло на магистрала, като в тези случаи се наложи да карам леко до бензиностанция около 50 км, другия път 20 км, но това е много различно от да се кара без масло.

С какво четете грешките? 
VIDA?

Обадиха ми се по телефона да ми кажат за грешките. Нямам идея с какво са ги чели

Ако е четена с Launch - ходи на място където имат VIDA, нищо чудно грешките да нямат нищо общо с това което са ти казали. 
В София ли е колата, ако да разходи се до http://volvo-alternative.com/
Цитирай
Thanks given by:
а, супер  - не знаех, че има такъв сервиз в София - ще им закарам колата да я прегледат. Благодаря за препоръката
Цитирай
Thanks given by:
Колега xorred, вярно че информацията е ценно нещо, но колкото повече ни я спестяваш толкова повече пари ще се ръсиш за щяло и нещяло.
Както спомена колегата по горе този двигател е труден за чупене та това с веригата ми се вижда малко вероятно.
Карам ХС90 със същия дв. и вече е на почти 250К проблеми от тоя род не съм имал(имам и газ).
Смени сервиза или във ФБ има група на Волво, отделно на ХС90, там ще намериш колеги които ще ти направят и диагностика(с правилния софтуер).
[Изображение: ab286014.gif]
[Изображение: ab286015.gif]
Цитирай
Thanks given by:
ъпдейт: отидох във Volvo Alternative. Сменихме масло на автоматик и масло на двигател, направиха ми регулация на клапаните и двигателя е като нов.

Вярно, излезна ми почти 1000 лв. Но двигателя е като нов, така че според мен си струваше.
Цитирай
Thanks given by:
(03-15-2021, 09:12 AM)xorred написа: ъпдейт: отидох във Volvo Alternative. Сменихме масло на автоматик и масло на двигател, направиха ми регулация на клапаните и двигателя е като нов.

Вярно, излезна ми почти 1000 лв. Но двигателя е като нов, така че според мен си струваше.

Поне не сменихте половината електроника в колата, както бяхте тръгнали щеше да излезе много по 1000лв. Smile

Почти половината от сумата е за скоростната кутия.
Цитирай
Thanks given by:
единственото което НЕ ми хареса в тоя сервиз, е това, че не дадоха никаква документация за свършената работа, бележки за масло, нищо. Но съм склонен да приема качество срещу липса на документи.
Цитирай
Thanks given by:
Малко оф-топик.
Все пак се върви в правилна посока. Бизнесът с продажба на авточасти и поправяне на трошки процъфтява. Не се знае до кога. Но като цяло се наблюдава, макар и минимално, повищаване качеството на подобни услуги. Мега-надценките за резервни части не коментирам.
[Изображение: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png]
ex FIAT Bravo 1,6 103 hp 1997
ex Volvo V50 2.0D 136 hp 2005
---
Kawasaki ZL600B Eliminator 600cc 61 hp 1995
---
ДА! На АЕЦ Белене!
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)