The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем скоростна кутия

#1
Здравейте и от мен.Изкам да попитам има ли някой същият проблем като моя. Собственик съм на XC 90 (185) коня .Проблема е следният когато загрее колата при превключване на задна се чува един звук /туп/ и леко претриса - това го прави само когато загрее на студено всичко си е ОК,смених маслото на кутията но проблема си остана,та има ли някой същият проблем и как го е отстранил.Благодаря предварително.
Reply

#2
Никой ли не е имал такъв проблем?
Reply

#3
(02-05-2021, 06:57 AM)Bundi Wrote: Здравейте и от мен.Изкам да попитам има ли някой същият проблем като моя. Собственик съм на XC 90 (185) коня .Проблема е следният когато загрее колата при превключване на задна се чува един звук /туп/ и леко претриса - това го прави само когато загрее на студено всичко си е ОК,смених маслото на кутията но проблема си остана,та има ли някой същият проблем и как го е отстранил.Благодаря предварително.
Би трябвало с адаптация на кутията да се оправи. Cool

(02-05-2021, 06:11 PM)Bundi Wrote: Никой ли не е имал такъв проблем?

Със сигурност има, но едва ли са дежурни във форума за да отговарят на момента, особено в петък вечер.  Idea Big Grin
Reply

#4
А към кой трябва да се обърна за да се направи тази адаптация.
Reply

#5
можеш и сам ,трябва ти vida за да следиш температурата на кутията и да стартираш адаптацията
зимата не се прави адаптация
Много вероятно е този проблем да не  изчезне след  адаптацията
При мен не изчезна,но аз и не очаквах.
Направих адаптацията от чисто любопитство
П.П.
Ресетнаха ли ти брояча на АСК след смяната течноста?
Reply

#6
Нямам представа на й не ще ги питам

А ти отстрани ли проблема?
Reply

#7
(02-06-2021, 04:52 PM)Bundi Wrote: Нямам представа на й не ще ги питам

А ти отстрани ли проблема?

 Не
Мисля,че най вероятно трябва да се сваля кутията и да се установи от какво идва проблема.
Според мен е някакво налягане което не е в норми при достигане на работна температура.
П.П.
Предполагам ,че ремонта ще ми струва най- малко половината от цената на автомобила 
Така,че карам докато спре и после  ново Volvo
Reply

#8
При пускане на процедурата за адаптация, като се минат всичките описани в VIDA стъпки, се прави една процедура точно за превключването на предавките.

Добре е при шофиране да се проследи температурата на кутията, да не прегрява. При XC90 радиаторите са 3, ако колата е на повече километри се събират боклуци между радиаторите като силно се намаля способността им да охлаждат. Кофтито е, че начина за почистване е само със сваляне на радиаторите.
Проблемите на тези кутии се се проявяват предимно при прегряване. Ако превключва с вибрации като е студена - адаптация и/или ъпдейт на софтуера на кутията в МП.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)