The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вакуум помпата разботи постоянно

#1
Здравейте , от седмица се появи този проблем , вакуум помпата работи постоянно при запален мотор , работи и когато е на контакт , след изгасяне на мотора работи около 30 сек до 1 минута и спира. Двигателят има мощност,  както и идеални спирачки , педалът е нормален не е мек нито твърд. До колкото знам тази помпа е резервен вариант за спиране колата има спирачки дори след като е изключена. Въпросът е защо работи постоянно ? 

1. Мислех , че е от тройният вакуум клапан . При измерване с мултицет издава сигнал и предполагам датчика е добре . Изкарвам маркуча за вакуума , който идва от серво апарата  се чува силно съскане тоест засмуква въздух значи клапана задържа и работи сервото също.

2. От датчика на вакуум клапана с мултицет свързвам единият кабел към него другият към шасито и показва 12 в. тоест няма отечка/

3. Погледнах зад педала на спирачките имам омазняване от сервото но по скоро е като грес а не спирачна течност , възможно ли е да е заминала някоя мембрана и от там да дава сигнал на вакуум помпата ?

Когато съм на контакт и натискам спирачките вакуум помпата започва да работи по - шумно.

4. Помпата спира да работи щом извадя буксата от вакуум клапана .  От датчика на вакуумният клапан имам свързан кабел с предпазител който е към газовото , щом махна предпазителя помпата също спира.

5. Всички вакуум маркучи съм ги проверил изглеждат здрави и стегнати при снадките.





Някой имал ли е подобен проблем и има ли някаква идея ?



Колата е xc90 2.5T 2005 г.
 
   
.mp4   video-1629711600.mp4 (Size: 604.86 KB / Downloads: 2)
XC 90 2.5 T 2005г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)