The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EGR Проблем с Волво В90 Крос Кънтри

#1
Здравейте колеги. 
Имам проблем с EGR-a на моето Волво.
Точният модел е Volvo V90 Cross Country D5 2.0 235к.с
Светна ми лампата на двигателя и след скниране разбрах, че е проблем с EGR-a. Давами ми следната грешка "DIESEL ENG-P04D900 - Closed Loop EGR Control At Limit - Flow Too Low" От там проверих дали има индикация за това дали клапата стои в затворено или отворено положение и софтуера ми показа, че е затворена. Колата не губи мощност и си върви нормално. При подаване на газ обаче се отваря но гледайки стойностите има разминаване в реалните и очакваните стойности, където очакваните стойности изпреварват реалните и моето разбиране е че клапата се отваря малко по - бавно отколкото трябва и според мен е затлачена. Може и да греша но и ако някой друг е имал подобен проблем ще се радвам да сподели.
Решението според мен е да го сваля и да го почистя. 
Проблемът е че никъде в интренет не мога да намеря упътване къде точно се намира EGR-a, какви инструменти са нужни и инструкции как се сваля. 
Знам, че принципно това сигурно го има в някакви специализирани софтуери но исках да проверя дали някой знае за някакво pdf упътване, което да разгледам или ако някой може да даде съвети и да сподели опит ще съм много благодарен.
Благодаря предварително!
Reply

#2
Нищо чудно да е затлачен.
Виж това видео, едва ли е много по различно при V90CC, освен, че вероятно около мотора има доста повече място.
https://youtu.be/gxDzmwiMMA4?si=hxtyZsEBO1auJv33
Reply

#3
(04-25-2024, 05:40 PM)Tisho Wrote: Нищо чудно да е затлачен.
Виж това видео, едва ли е много по различно при V90CC, освен, че вероятно около мотора има доста повече място.
https://youtu.be/gxDzmwiMMA4?si=hxtyZsEBO1auJv33

Благодаря, ще го прегледам.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)