The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Потенциалът на 480 1.7 Turbo

#1
Здравейте! Поради ниската цена на този автомобил съм се спрял именно на него за едно проектче.
Целта на темата е добавяне на идеи към моята основна и нябиране на малко инфо относно възможностите на автомобила като цяло.
Интересува ме какъв е максимумът на предното, с което разполага 480 приблизително.Колко коня и съответно Nm въртящ ще понесе според вас за да ориентирам проекта към определена цел.
За момента е сигурно:
1.Поръчкова изпускателна система-отворена.
2.Piggy Back на Apexi като за модела се чудя и те първа ще търся съвместимост.
3.Blow Off клапан.
4.Стабилизиращи щанги.
5.Олекотяване на купето чрез замяна на определени елементи с композитни материали.
6.Смяна на Garett 25ца с нещо по-сериозно-търся съвети за новото турбо от вас.
7.Индивидуална нова външност-измислена.
8.Диодни стопове и фарове-от мен.
9.Нова бензинова помпа-не искам Wallbro-имам горчив опит с тях.
10.Boost Timer-какъв?

Може да съм изпуснал някои неща, а други да се натрупат в последствие и разчитам на вас за инфо и допълнения.
Свикнал съм на по-яко возило с предно от един GSI, но ми идва скъп за проект кола, а 480 винаги ме е влечало. Имам монтьор с дълъг опит в силовия тунинг на разположение, но специално за Volvo не смее да дава съвети и затова се обръщам към форума

:twisted:
Reply

#2
Здравейте! Поради ниската цена на този автомобил съм се спрял именно на него за едно проектче.
Целта на темата е добавяне на идеи към моята основна и нябиране на малко инфо относно възможностите на автомобила като цяло.
Интересува ме какъв е максимумът на предното, с което разполага 480 приблизително.Колко коня и съответно Nm въртящ ще понесе според вас за да ориентирам проекта към определена цел.
За момента е сигурно:
1.Поръчкова изпускателна система-отворена.
2.Piggy Back на Apexi като за модела се чудя и те първа ще търся съвместимост.
3.Blow Off клапан.
4.Стабилизиращи щанги.
5.Олекотяване на купето чрез замяна на определени елементи с композитни материали.
6.Смяна на Garett 25ца с нещо по-сериозно-търся съвети за новото турбо от вас.
7.Индивидуална нова външност-измислена.
8.Диодни стопове и фарове-от мен.
9.Нова бензинова помпа-не искам Wallbro-имам горчив опит с тях.
10.Boost Timer-какъв?

Може да съм изпуснал някои неща, а други да се натрупат в последствие и разчитам на вас за инфо и допълнения.
Свикнал съм на по-яко возило с предно от един GSI, но ми идва скъп за проект кола, а 480 винаги ме е влечало. Имам монтьор с дълъг опит в силовия тунинг на разположение, но специално за Volvo не смее да дава съвети и затова се обръщам към форума

:twisted:
Reply

#3
Привет, и добре си дошъл.
Хубаво си решил да направиш нещо което искаш да стане нещо.
Давай, вече има хора който са тръгнали по този път.
Ще чакаме резултатите, а накрая ще оценяваме на маса Big Grin кой как се е справил.
Успех.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#4
Привет, и добре си дошъл.
Хубаво си решил да направиш нещо което искаш да стане нещо.
Давай, вече има хора който са тръгнали по този път.
Ще чакаме резултатите, а накрая ще оценяваме на маса Big Grin кой как се е справил.
Успех.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#5
Прочети темата "проект Волво В40 260коня+" там може да добиеш, някаква предсътава, но имай предвид че това са две съвсем различни коли, и твоята надали ще стане и 200 коня след цялата дъндания
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#6
Прочети темата "проект Волво В40 260коня+" там може да добиеш, някаква предсътава, но имай предвид че това са две съвсем различни коли, и твоята надали ще стане и 200 коня след цялата дъндания


Attached Files
.xls   Book1.xls (Size: 32 KB / Downloads: 4)
.xls   Book1.xls (Size: 32 KB / Downloads: 4)
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#7
Ами по принцип съм търсил по въпроса инфо и съм мяркал екземпляри от над 200 коня. Целта ми е разбира се да е като хората. Циганска каручка не ми се кара. Кола съм намерил и в неделята ще отида да я огледам.
Моят човек работи предимно с алуминии и се справя доста добре и ще избягваме пластмаси и композити по калниците и праговете.
Основните въпроси са каква турбина би заместила GT25 при този двигател без да го спъне и да се получи прилично вдигане на мощността.
До колкото съм запознат оригиналната е с водно охлаждане, а то на по-яка турбина няма да е достатъчно ефективно.
Кой производител да предпочета за нови пружини и амортисьори?
Гледах проекта с фордовите фардове, но Koni не ме блазнят като идея?
И все пак по техническата литература за модела няма информация за това колко би понесло предното на 480? Ще е някакво начало ако някой предположи цифра.
Да сменят ли скоростите с 6 степенни от Renault?
Чел съм всичките теми в този раздел и всичко за 480 във форума
Много въпроси търсят отговори май


:twisted:
Reply

#8
Ами по принцип съм търсил по въпроса инфо и съм мяркал екземпляри от над 200 коня. Целта ми е разбира се да е като хората. Циганска каручка не ми се кара. Кола съм намерил и в неделята ще отида да я огледам.
Моят човек работи предимно с алуминии и се справя доста добре и ще избягваме пластмаси и композити по калниците и праговете.
Основните въпроси са каква турбина би заместила GT25 при този двигател без да го спъне и да се получи прилично вдигане на мощността.
До колкото съм запознат оригиналната е с водно охлаждане, а то на по-яка турбина няма да е достатъчно ефективно.
Кой производител да предпочета за нови пружини и амортисьори?
Гледах проекта с фордовите фардове, но Koni не ме блазнят като идея?
И все пак по техническата литература за модела няма информация за това колко би понесло предното на 480? Ще е някакво начало ако някой предположи цифра.
Да сменят ли скоростите с 6 степенни от Renault?
Чел съм всичките теми в този раздел и всичко за 480 във форума
Много въпроси търсят отговори май


:twisted:
Reply

#9
за всеки случай потърси инфо в чуждестаранните саитове, тук надали ще успеем да ти дадем всичката информация
<!-- m --><a class="postlink" href="http://volvospeed.com/volvo_performance.shtml">http://volvospeed.com/volvo_performance.shtml</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoforums.org.uk/index.php">http://www.volvoforums.org.uk/index.php</a><!-- m -->

БТВ сега се сетих че 440 също се компектова с този двигател, може пък ако това не ти хареса, да птобваш едно такова, Успех
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#10
за всеки случай потърси инфо в чуждестаранните саитове, тук надали ще успеем да ти дадем всичката информация
<!-- m --><a class="postlink" href="http://volvospeed.com/volvo_performance.shtml">http://volvospeed.com/volvo_performance.shtml</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoforums.org.uk/index.php">http://www.volvoforums.org.uk/index.php</a><!-- m -->

БТВ сега се сетих че 440 също се компектова с този двигател, може пък ако това не ти хареса, да птобваш едно такова, Успех
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)