The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V 460

#1
Здравейте всички. Реших и аз да стана един от многото които имат Волво (и не съжеляват според това което четох тук). Моля за малко информация при купуването - става въпрос на какво да обърна повече внимание, кое не е за пренебрегване, плюсове и минуси, и т.н. Отнася се за 460 1.9TD, 66КW, 1995 година на 115 000 км, сервизка, неудряно, гаражирано, а, и климатик. Благодаря предварително за всички отзиви и желая приятен ден! Обещавам по късно да се регистрирам, за съжаление със срещите ще е по-сложно защото живея в чужбина. Иначе сте супер, човек приятно прекарва времето си четейки форума - продалжавайте все така. Успех! Светли
Reply

#2
Копирам си предишното мнение от Dir.bg клуба.

Мойто впечатление, без да съм специалист след една година каране на 460 2.0 95 г.
Кола като кола, нищо че е 95 г. модела е от 89 и интерьора си е малко дървен. Аз имам и възглавници, устройствата на коланите са закрепени горе и всичко това създава впечатлението, че колата е по-тясна... Нещо и волана ми се се ръга в краката... Иначе кара, аз лично се чувствам нестабилен по завоите на висока скорост, веднъж даже се въртяхме - иначе после от канавката излезе на собствен ход, след като беше застанала на 3 колела, сменихме само гърнето...
За части нищо не мога да кажа - не съм в БГ, но още не съм видял евтини части за каквато и да била кола, тук има магазини за по-популярните части - те се дишат - фирмените са без коментар.
В багажника не можеш да сложиш кой знае колко големи неща - кашони - забрави, задната врата се отваря на 45 градуса и там нещата влизат със зор, предната е по-добре но ако опреш до там, значи съм прав по принцип.
Има устройство което блокира възможността да превключваш на първа в движение, и на к'ва да е скорост без съединител почти до дупка... - мен това ме дразни...
Да не остана неразбран, колата си е хубава, просто това са достатъчно важни неща за мен за да се пренебрегнат...

Добавка: (След още една година каране)
Не бях забелязал преди, но минавам без проблеми през спящите полицаи с 50. Те вярно и бабуните тук са по-гладки, но доста от колите въпреки всичко се озорват.

Кормилната уредба не е от най-меките, но не е проблем.

Та да завърша. Ако колата е запазена си заслужава.

Километрите са добри. Ако имаш начин да се подсигуриш (документация, познати - още по-добре). Всъщност, виж тук какво съветват при покупка: http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=134
Виждам, докато добавя това за километрите, че и други са се поусъмнили...

Успех
Reply

#3
само на едно искам да ти обърна внимание 95г на 113000 - те това е по 5500 км/г невъзможно е за 20г толкова километри. в този смисъл колко е сервизна , неудряна и гаражна? внимавай и гледай добре, нека я прегледа твой доверен майстор. ако колата смяташ че е читава и цената е тънка вземай ама да имаш едно на ум...
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#4
sasho_s40 Wrote:само на едно искам да ти обърна внимание 95г на 113000 - те това е по 5500 км/г невъзможно е за 20г толкова километри. в този смисъл колко е сервизна , неудряна и гаражна? внимавай и гледай добре, нека я прегледа твой доверен майстор. ако колата смяташ че е читава и цената е тънка вземай ама да имаш едно на ум...

от 1995 до 2006 са "само" 11 години :lol:

Наща без всекидневно каране я докарваме на по 12-15 хил. за годинка...
Reply

#5
Nov Wrote:Здравейте всички. Реших и аз да стана един от многото които имат Волво (и не съжеляват според това което четох тук). Моля за малко информация при купуването - става въпрос на какво да обърна повече внимание, кое не е за пренебрегване, плюсове и минуси, и т.н. Отнася се за 460 1.9TD, 66КW, 1995 година на 115 000 км, сервизка, неудряно, гаражирано, а, и климатик. Благодаря предварително за всички отзиви и желая приятен ден! Обещавам по късно да се регистрирам, за съжаление със срещите ще е по-сложно защото живея в чужбина. Иначе сте супер, човек приятно прекарва времето си четейки форума - продалжавайте все така. Успех! Светли

Карам такава кола вече 3 г., и мога да ти кажа че съм повече от доволен. Вярно дизаина вътре е малко дървен, но за сметка на това като седнеш един път вътре имаш чуството че за теб е правена и всичко ти е съвсем удобно, има един вагон регулировки на седалката и волана, може и широка и тясна да бъде зависи как ти е удобно и стига да си направиш труда да ги пипнеш. Двигателя е страхотен и като динамика и като надеждност, преди него имах същото но 1,7i 106к.с. и мога да ти кажа че това върви доста повече и не усеща натоварванията. Моето 3 г. го карам в България, без много да пробирам пътя и нищо сериозно не съм му правил. Що се отнася до багажника - виж го сам, но аз лично по голям багажник на този клас кола не помня да съм виждал.

Много внимавай със състоянието, особено ако я купуваш от тук, не вярваи много на километри и др. подобни преди да ги провериш.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#6
да да грешката е моя но и 11000 за западна кола са прекалено малко освен ако не е карана от някоя баба само за църквата в неделя. смятай средно 30 и повече хиляди на година - скоро имаше теми
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=134">http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=134</a><!-- m -->

прочети първо поста на merck_440_1.8mi и после на s0me0ne това е истината сериозно и на майтап за колите. не че няма и изключения но те са рядкост.
не ме разбирай неправилно волво си е мания като го видиш и казваш че това е КОЛАТА но гледай внимателно и нека те посъветва някой "майстор - разбирач". и мойта кола беше супер и изгодно но после колко дефекта открих дето някой дето е в бизнеса щеше с един поглед да ми ги каже... така че умната и гледай.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)