The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
460GLE ? за филтър на купето.

#21
The_St Wrote:Ако оригинално няма филтър за въздуха в купето, това е много глупава постъпка, защото цялото табло ми е пълно с боклуци, прах и листа разни. Май ще се търси българско решение Smile

Да,
българското решение е добър вариант.
Особено ако колата стои често под дървета.
За целта една мрежичка, дамски чорап :wink: или тензух поставени и закрепени добре към отвора на смукателя на вентилатора е много добро решение.
Поне ще спират по-големите твърди частици и органични отпадъци - листа-шума, цветове, разни шушулки от дърветата на пролет и др.
Reply

#22
The_St Wrote:Ако оригинално няма филтър за въздуха в купето, това е много глупава постъпка, защото цялото табло ми е пълно с боклуци, прах и листа разни. Май ще се търси българско решение Smile

Да,
българското решение е добър вариант.
Особено ако колата стои често под дървета.
За целта една мрежичка, дамски чорап :wink: или тензух поставени и закрепени добре към отвора на смукателя на вентилатора е много добро решение.
Поне ще спират по-големите твърди частици и органични отпадъци - листа-шума, цветове, разни шушулки от дърветата на пролет и др.
Reply

#23
А така, аз съм с част от дамски чорапогащник (които скъсах навремето Big Grin ).
Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.
Reply

#24
А така, аз съм с част от дамски чорапогащник (които скъсах навремето Big Grin ).
Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.
Reply

#25
Колеги, как без филтър? Все пак това е VOLVO, не е Вартбург. Филтъра за купето се намира точно там, където е посочено на снимката. Представлява нещо като хармоника. Аз лично го почисвам чрез изтупване или обдухване. Би трябвало да се подменя на определено време, но къде да търся подобен, а пък и чак такова глезене. Сваля се много лесно. Проверете! :lol:
Reply

#26
Колеги, как без филтър? Все пак това е VOLVO, не е Вартбург. Филтъра за купето се намира точно там, където е посочено на снимката. Представлява нещо като хармоника. Аз лично го почисвам чрез изтупване или обдухване. Би трябвало да се подменя на определено време, но къде да търся подобен, а пък и чак такова глезене. Сваля се много лесно. Проверете! :lol:
Reply

#27
volff Wrote:Колеги, как без филтър? Все пак това е VOLVO, не е Вартбург. Филтъра за купето се намира точно там, където е посочено на снимката. Представлява нещо като хармоника. Аз лично го почисвам чрез изтупване или обдухване. Би трябвало да се подменя на определено време, но къде да търся подобен, а пък и чак такова глезене. Сваля се много лесно. Проверете! :lol:
Не знам ти с каква кола си, но моята, а и всички останали като моята които съм виждал, там където е посочено няма нищо. Просто отдолу е клапана който се отваря за да тегли въздух отвън(да не върти въздуха само в купето). След това някъде там трябва да е вентилатора, но там не съм надничал.
Ако не те притеснява - щракни една снимка да видим за какво става на въпрос.
Volvo 440 1,8i '94
Reply

#28
volff Wrote:Колеги, как без филтър? Все пак това е VOLVO, не е Вартбург. Филтъра за купето се намира точно там, където е посочено на снимката. Представлява нещо като хармоника. Аз лично го почисвам чрез изтупване или обдухване. Би трябвало да се подменя на определено време, но къде да търся подобен, а пък и чак такова глезене. Сваля се много лесно. Проверете! :lol:
Не знам ти с каква кола си, но моята, а и всички останали като моята които съм виждал, там където е посочено няма нищо. Просто отдолу е клапана който се отваря за да тегли въздух отвън(да не върти въздуха само в купето). След това някъде там трябва да е вентилатора, но там не съм надничал.
Ако не те притеснява - щракни една снимка да видим за какво става на въпрос.
Volvo 440 1,8i '94
Reply

#29
И аз нямах до днес но днес като си сменях въздушния филтър (сменям го задължително преди зимата заедно с горивния не са скъпи) и статият не беше много зле за това изрязах го да остане само гумата залепих за нея по краищата и пластмаса от капаци за ЦД на комп кутия и сложих вътре в 3 ката вълнен плат от блуза заложих го на дупката (която е показана на снимката в поста ви) и си направих една П образна скоба от ламарина да държи филтъра и гумата от него да е плътно до купето след което я захванах с 2 видии за сега не усещам разлика честно казано но поне като пусна вентилатора не излиза прахоляк ще видим как ще е ако не се кара няколко дена и седи на някое кофти прашно място ако някой иска в идните дни мога да снимам побългаряването си
[Image: ab266690.gif]
Reply

#30
Моята е 97-ми набор и има филтър зависи от модела но са редки екземплярите с филтър .
Ще пусна по-късно снимки .
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)