The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зарядно за акумулатор

#11
MichaelLeRoi Wrote:В метро продават едни на Енхел/Еинхел (не знам как точно се казват) за около 40 пари и мисля да си купя, някой да даде по-добра идея или да каже от опит дали си струва това чудо.
Къде отиваш, може би? Щот от там се връщам.
Видях 4-5 модела и разгледах подробно 2-та най-евтини.
Единият, който си купих, е за 29.99 лв. Ауто практик май е марката.
С трансформатор е, 80W, 6 светодиода за индикация на зареждането (0-50%-т.н. макс.), автоматично ограничаване на тока при достигане на необходимото напрежение. Има извод от вторичната намотка и ключе за превключване за зареждане на 6V акумулатори. Макс. ток 4.2А (6А пише на кутията, но това е RMS).

Другото е за към 33 лв., по-голямо е и предположих че малко по-мощно. Погледнах го и... пак е с трансформаторче, но със същия razmer i teglo, а кутията празна. Пише 5А макс. ток (със сигурност е по-малък), индикацията е с амперметър (магнитоелектрическа система). Само за 12В акумулатори. (това ме накара да взема другото)

В практикер виждах за 50тина лв. едни дребни зарядни, но бяха импулсни и бързо ги отминах.
За който не знае - импулсното захранване винаги е филтрирано (схемното решение го налага). А това влияе зле на оловно-киселинен акумулатор ако не са взети мерки за цикличен разряд по време на зареждане. Докато с трансформатор и нефилтриран изправител се постига необходимото и то много по-лесно и евтино -> като видя фабрично зарядно имам повече доверие на такова с траф.

Тестовете:
ами имам един акумулатор, който е зареден на мах. и не ще повече, изключва.
Утре ще ми докарат един изтощен и ще видим. Ако се сетя ще пиша впечатления.

Най-добре сам да си го направи човек. Освен че излиза малко по-евтино става много по-качествено от китайските. Само малко време трябва да намериш да се позанимаваш.
Reply

#12
MichaelLeRoi Wrote:В метро продават едни на Енхел/Еинхел (не знам как точно се казват) за около 40 пари и мисля да си купя, някой да даде по-добра идея или да каже от опит дали си струва това чудо.
Къде отиваш, може би? Щот от там се връщам.
Видях 4-5 модела и разгледах подробно 2-та най-евтини.
Единият, който си купих, е за 29.99 лв. Ауто практик май е марката.
С трансформатор е, 80W, 6 светодиода за индикация на зареждането (0-50%-т.н. макс.), автоматично ограничаване на тока при достигане на необходимото напрежение. Има извод от вторичната намотка и ключе за превключване за зареждане на 6V акумулатори. Макс. ток 4.2А (6А пише на кутията, но това е RMS).

Другото е за към 33 лв., по-голямо е и предположих че малко по-мощно. Погледнах го и... пак е с трансформаторче, но със същия razmer i teglo, а кутията празна. Пише 5А макс. ток (със сигурност е по-малък), индикацията е с амперметър (магнитоелектрическа система). Само за 12В акумулатори. (това ме накара да взема другото)

В практикер виждах за 50тина лв. едни дребни зарядни, но бяха импулсни и бързо ги отминах.
За който не знае - импулсното захранване винаги е филтрирано (схемното решение го налага). А това влияе зле на оловно-киселинен акумулатор ако не са взети мерки за цикличен разряд по време на зареждане. Докато с трансформатор и нефилтриран изправител се постига необходимото и то много по-лесно и евтино -> като видя фабрично зарядно имам повече доверие на такова с траф.

Тестовете:
ами имам един акумулатор, който е зареден на мах. и не ще повече, изключва.
Утре ще ми докарат един изтощен и ще видим. Ако се сетя ще пиша впечатления.

Най-добре сам да си го направи човек. Освен че излиза малко по-евтино става много по-качествено от китайските. Само малко време трябва да намериш да се позанимаваш.
Reply

#13
То за да направи нещо трябва да си наясно... аз с тока съм скаран. Има в нас една самоделка и уж работела ама знам ли.
Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.
Reply

#14
То за да направи нещо трябва да си наясно... аз с тока съм скаран. Има в нас една самоделка и уж работела ама знам ли.
Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.
Reply

#15
Давай схемата и компонентите който да си купим.
Аз съм навит да си направя.
А и ще се справя.
Колко му е да понаправя и някой и друг в повече :wink:
Първия е труден - после е много по лесно.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#16
Давай схемата и компонентите който да си купим.
Аз съм навит да си направя.
А и ще се справя.
Колко му е да понаправя и някой и друг в повече :wink:
Първия е труден - после е много по лесно.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#17
Който го интересува, E-mail ми е : <!-- e --><a href="mailto:miroslavdimitrov@mail.bg">miroslavdimitrov@mail.bg</a><!-- e --> . Маркирайте се и ще ви пратя някоя и друга схема по въпроса. Имам една, която е с 10:1 заряд:разряд. Давам я в прикачения фаил. Спецовете казват, че това е оптимелното съотношение за оловните акумулатори. Схемата е руска, трябва само да се обозначат елементите с западните аналози. Ще го направя, но няма да е днес и утре. Най вероятно - другата седмица.
Интепресното е, че тази схема е и за трениране на акумулатори. :lol:
Reply

#18
Който го интересува, E-mail ми е : <!-- e --><a href="mailto:miroslavdimitrov@mail.bg">miroslavdimitrov@mail.bg</a><!-- e --> . Маркирайте се и ще ви пратя някоя и друга схема по въпроса. Имам една, която е с 10:1 заряд:разряд. Давам я в прикачения фаил. Спецовете казват, че това е оптимелното съотношение за оловните акумулатори. Схемата е руска, трябва само да се обозначат елементите с западните аналози. Ще го направя, но няма да е днес и утре. Най вероятно - другата седмица.
Интепресното е, че тази схема е и за трениране на акумулатори. :lol:


Attached Files
.pdf   istpitan.pdf (Size: 366.55 KB / Downloads: 2,341)
Reply

#19
Здравейте и от мен.Преди 2 седмици си направих зарядно и за сега съм доволен.Изпробвах го на един акумулатор и свърши добра работа.Цялата работа един траф на 12В и една грец схема която е около 2лв.
Reply

#20
Здравейте и от мен.Преди 2 седмици си направих зарядно и за сега съм доволен.Изпробвах го на един акумулатор и свърши добра работа.Цялата работа един траф на 12В и една грец схема която е около 2лв.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)