The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Размер на колоните на S40

#41
LeecH Wrote:Ако на някой му трябва говорител за С/В40 имам един. Имам и високочестотните в таблото.

аз си търся такива за таблото ?? нямам ги :Д
Reply

#42
Позволете ми един съвет - ако сте решили да си сменяте говорителите с такива от Техномаркетите за около 200-250 лв.,то не го правете.Вашите,ако разбира се,не са тотално сдухани,са с пъти по-добри от тези с които смятате да ги замените.Повярвайте ми.Не ми се влиза сега в безсмислени спорове кое е добър звук и кое не е,просто съм се убедил в това след много слушане и много разговори с истински аудиофили,които наистина ,,чуват"музиката.
Reply

#43
със сигорност в нашите в40,с40 и всякакви по ниски класове на волво(изключение само ако е поръчково аудио)
високите спецялно са много гадни...Айде мидовете с малко изолация на вратите просвирват...ама високите са супер бълвоч...И да не говорим ,че в България вмомента има дори за 70лв високи които действително се опитват да свирят...
Има и много други естествено...А за 300лв може да се купят и къдтрни мидове и къдърни високи с някой уговорки Smile
Но за разлика от предния колега ако някой иска може да обесним всичко Smile
Тей като с това се занимавам ,а съм от хората които обичат да правят от нищо нещо отдавна знам ,че компонентите не се определят по цената и ,че има и евтино хубаво и скъпо лошо...И това от много проби,много хвърлени пари и много приятели в тази сфера Smile
проблема в автомобила за мен е друг...Как да се отпусна да слушам като на пътя трябва вниманието да ми е насочено в пътя...Тей като имам някаква система в колата мога честно да ви кажа...Когато карам пускам и дрънка там нещо...Ако искам да лсушам то това е при спряло положение Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#44
Maxbass, напълно те подкрепям за високите, наистина някак си се губят и не се чуват като хората. Иначе лично на мен тези на вратите ми харесва как звучат, вадят мек и плътен бас и мисля за сега да не ги пипам, но знае ли човек... :roll:

Имам едно предложение. Тъй като се занимаваш и имаш нужния опит и т.н. да напишеш един препоръчителен списък с марки и модели говорители, които ползваш за среден клас качествена музика. Ако ти се занимава също може да направиш списък и за висок клас система, все пак има и хора, макар и доста по-малко, с достатъчно средства да си позволят такъв клас аудио. Знам много добре, че всички компоненти са важни за получаване качествена музика, а не само говорителите, но мисля, че за начало можем да започнем с тях...
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#45
Комплексен е въпроса ,но след тази седмица да мине Аудио състезанието ще понапиша някой компоненти които може да се намерят в БГ и стават...
Поздрави!
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#46
Към колегата MaxBass(пък и не само към него разбира се - всеки ако иска да ми орговори Smile ), понеже каза, че има опит в тази работа. На предишната ми кола слушах с колони Hertz 3 лентови - не помня модела им, но бях много дояволен и всички хора, които съм возил в колата ми казваха че вука е хубав. Сега мисля да сменям на Волвото - искам да си сложа 13-ки, за да не режа(обичам всичко да си е както си е произведено), та попаднах на едни колони HERTZ DSK-130 за 100лв, т.е. ако взема за вратите и за задната кора ще ми излезе 200 лв масрафа. тези колони били КОМПОНЕНТНИ - какво ще рече това ми е всъщност въпроса Smile. Имате ли идея, дали са добри, понеже има и трилентови на Pioneer на същата цена.

дано не Ви отегчих с дългия пост - Предварително БЛАГОДАРЯ!
Reply

#47
Ами какво да ти кажа....Нисък клас компоненти лично според мен не си заслужава....Още по-малко ,че вратата е много голяма и малко говорители се чустват комфотно в нея...Най-четия ефект от монтирането на компоненти в голяма врата е ,че се мъчат да слизат ниско,но не могат...Губят ударност....влачат...бумтят....Дори и 16.5 см говорители се дразнят на такива големи врати и трябва да се оглеждат добре кои са подходящи...в тази връзка хората от волво не са глупави и всъщност оригиналните мидбаси никак не са лоши....Аз слушах почти една година с тях...Само отворих корите и налепих с битум и една друга изолация...Ефекта беше поразителен...Нямат сила като за концерт ,но уви имат удар и си свирукат ,а и средата им става доло горе....Оттам насетне едни подхящи високи и добър плеър за да можеш да си настоиш системата и си ти човека....
При мен
с
Алпин 9855
орригиналните мидове
Коксиални говорители в таблото(които свиреха от 250хз и всъщност тези във вратата си свиреха само мид)
+ суб звука беше на ниво за значително по-скъпа система Smile

Това ти го казвам защото винаги съм целял да правя евтини системи които да свирят като доста по-скъпи Smile
Тази година с Волвото в таблото с говорители за 20лб/бр които свиреха среда и висока и в вратите добре обезшумени с мидове за 100лв бих кола на ЕММА с предна линия за 1600лв Smile


Ако има още нещо питай....Начини има....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#48
Ще споделиш ли каква точно беше конфигурацията за ЕММА?
Reply

#49
prolin Wrote:Ще споделиш ли каква точно беше конфигурацията за ЕММА?
Значи в таблото имах визатон фрс8м...20лв бройката....Доста добър драйвер по дяволите ,но в таблото заради отраженията АЧХ става доста "рошаво" налага се употреба на еквалайзер...На някой песни обаче може да се усетят гадни пикове, които ,за да се компенсират трябва доста по-мощен от моя 5 лентов еквалайзер....
във вратите бях с ДЛС р6....Тук имах проблема с вратата...голяма врата....Ами добре ,че Р6 имат физическата възможност да слизат ниско...те свирят до почти 40хз РАВНО :twisted: рядко явление....
А суба направих така ,че да свири и мид, за да може да компенсира липсата на "ударност" на мидовете....Нежелан е този целия ефект ,но така стана....За да стане както трябва -> трябва Мид с параметри подходящи за тази врата или ако някой много му се занимава с не леката задача да монтира по Два мида на врата....
Според мен, за да се постигне добър звук както в тази кола ,че и в други трябва да се знае каква е честотната характеристика от мястото от, където ще излъчва...Смисъл да се знае какви изкривявания ще внесе, за да се търсят подходящи компоненти...
На пръв поглед мога да кажа следното...
Монтирани говорители в таблото са склони на пикове около 1,Кхз и 3,2 до 4 КХз....
Друг проблем се явява и областа около 200-600...Там има пък падове....
Поне при мен каквото и да правя извадих извод ,че това са проблемни области... Срезове около тях, за да може да се компенсират може да помогне...Лошото е ,че тука пиша някакви неща от много крайна гледна точка...
За да се избегнат проблемите след 3Кхз може просто да се ползва средно хубава компонентна системка и високите като са добре насочени няма да има проблеми...А ако има проблем в ниското малко ще се дигне с Еквалайзер...
високите вече всеки може би според слуха си....И така....Иначе В40 , понеже са комбита лесно се подават на озвучаване, защото комбито не спира суба както седаните...
Изолацията на колата като за среден клас автомобил е добре ,но може да се желае още...
и така нататък Smile мога до утре да ви се обяснявам .... Big Grin
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)