The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво ще стане ако сложа други рефлектори?

#1
Рефлекторите са ми в окаяно състояние, та дали ще стане ако се опитам да приспособя рефлектори от друга кола (най-вероятно руска). Дали светлинния сноп ще се получи както трябва, т.к рефлектроите ще са за други стъкла.
Reply

#2
Рефлекторите се възстановяват без значение от състоянието им. За София незнам адреси но ако искаш можеш да ги пратиш по рейсовете в Пловдив и да ги дам да ти ги възстановят. Цената не си я спомням но беше към 10-15лв. на парче, става доста добре но за около седмица. Само дано да е още там човека защото аз си ги правих преди около 5 години.
SAXON
Reply

#3
И аз и аз и аз плача за нови рефлектори.
Виж как стоят нещата и човека ти в Пловдив.
Виж негови изработки последни дали са направени добре.

п.п.- а и за нови стъкла плача. Дали да дам към 80лв за 2бр. запазени!!! в по добро състояние от мойте!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#4
Аз имам един изостанал фар - може да пратя рефлектора за проба.
Само преди това ще трябва да му махна алумиениевото фолио с което го бях облепил.
Reply

#5
Мисля че фабрично рефлекторите са никелирани макар че не съм убеден. Реставрирането обаче става чрез друга технология - вакуумно разпрашаване. Покритието е абсолютно същото като никела но не трябва да се докосва с пръст, да се бърше с парцал и др. защото се матира. Фара трябва да се уплътни идеално за да не се праши защото после бърсане няма. Утре другиден ще отскоча до човека дано да е там още.
А добре че си снимах фара та да видя колко гадно му е ръждясала рамката - ще ги свалям.
Опаа и още нещо не трябва да има никаква ръжда а също така и да е възможно по гладък рефлектора - покритието е тънко и ако има неравности си личат.


Attached Files Thumbnail(s)
       
SAXON
Reply

#6
Значи аз се отказвам.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#7
То доколкото си спомянам от това което учих миналта година по хнимия, и това което ми разправяха, по принцип покритието се нанася по някакъв вакумен метод, но номера е че не е само никелиране, трябва да има и тънък слой сребро - то е с най-добри отражателни свойства.
А това и за метални рефлектори ли се отнася че не трябва да се пипат, защото ако е така и аз се отказвам.
Reply

#8
Да и за метални не трябва да се пипат от вътешна страна - еми за тея пари толкова момчета видяхте фара - това е положението
Reply

#9
Мерси все пак за инфото.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#10
Dumfree Wrote:Рефлекторите са ми в окаяно състояние, та дали ще стане ако се опитам да приспособя рефлектори от друга кола (най-вероятно руска). Дали светлинния сноп ще се получи както трябва, т.к рефлектроите ще са за други стъкла.

Аз мойте си ги правих преди години в КАТ , приемаха ги в една от будките дето проверяват пожарогасителите(или до нея)...първите будки вдясно преди завоя за бариерата. Мисля че още са си добре.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)