The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ремък на алтернатора

#1
Колеги, моля за съвет и мнения. Карам Volvo 940 2,4 td. Двигател D 24 TIC.
Реших да сменя алтернаторният ремък, свалихме старият на който пише че е размер 11,9 / 1150.
От магазина ми продадоха ремък, който по каталог излиза за тази кола с размер 10 / 1150.
Идиотското е че майстора ги сравнява стария с новия и деиствително има разлика в дължината - новият е по-къс малко (не знам дали е нормално да се отпусне с времето старият), майстора твърди че не може да се постави ремък с дължина 1150 мм., защото е къс и нямало как да се освободи още алтернатора.На мен ми звучи абсурдно! Още повече, че проверих и в друг магазин където друга марка ремъци по каталог излиза пак 10 / 1150. Не вярвам грешката да е в производителиъе на ремъци, при положение че и този с който карам в момента е с тази дължина и е малко по-широк, но в случая проблемна се оказва дължината.
Моля за съвет за да знам дали връщам в магазина ремъкът и да търся малко по-дълъг или да търся друг майстор (супер абсурд-като че ли става въпрос за нещто страшно сложно). Предварително Ви благодаря!
Reply

#2
Колеги, моля за съвет и мнения. Карам Volvo 940 2,4 td. Двигател D 24 TIC.
Реших да сменя алтернаторният ремък, свалихме старият на който пише че е размер 11,9 / 1150.
От магазина ми продадоха ремък, който по каталог излиза за тази кола с размер 10 / 1150.
Идиотското е че майстора ги сравнява стария с новия и деиствително има разлика в дължината - новият е по-къс малко (не знам дали е нормално да се отпусне с времето старият), майстора твърди че не може да се постави ремък с дължина 1150 мм., защото е къс и нямало как да се освободи още алтернатора.На мен ми звучи абсурдно! Още повече, че проверих и в друг магазин където друга марка ремъци по каталог излиза пак 10 / 1150. Не вярвам грешката да е в производителиъе на ремъци, при положение че и този с който карам в момента е с тази дължина и е малко по-широк, но в случая проблемна се оказва дължината.
Моля за съвет за да знам дали връщам в магазина ремъкът и да търся малко по-дълъг или да търся друг майстор (супер абсурд-като че ли става въпрос за нещто страшно сложно). Предварително Ви благодаря!
Reply

#3
Колега по-добре смени майстора !!!
Тъй като ,разликата не е в дължината на ремъка,а в ширината...
Пример: Ако срежеш двата ремъка ,то по дължима те трябва да са абсолютно еднакви 1150мм,разликата е в ширината ,то по-тесния би трябвало да е по-дълъг,защото влиза по-надолу в улея шайбата и майстора ти ,неможе да каже ,че нестава (освен ако не е тъпанар),защот може и да се наложи да опъва ремъка.....
Не ми се пише повече ,ако искаш пиши на ЛС и ще ти дам телефон да се чуем !


И моля пишете от къде сте така е по-лесно да си помагаме !!!
760 / D24TIC
Бялото Дете

Моля,пишете грамотно и на Български език.
Reply

#4
Колега по-добре смени майстора !!!
Тъй като ,разликата не е в дължината на ремъка,а в ширината...
Пример: Ако срежеш двата ремъка ,то по дължима те трябва да са абсолютно еднакви 1150мм,разликата е в ширината ,то по-тесния би трябвало да е по-дълъг,защото влиза по-надолу в улея шайбата и майстора ти ,неможе да каже ,че нестава (освен ако не е тъпанар),защот може и да се наложи да опъва ремъка.....
Не ми се пише повече ,ако искаш пиши на ЛС и ще ти дам телефон да се чуем !


И моля пишете от къде сте така е по-лесно да си помагаме !!!
760 / D24TIC
Бялото Дете

Моля,пишете грамотно и на Български език.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)