The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Баса не се чува, когато багажника е затворен

#1
Здравейте!
Значи имам следния проблем!Замених всичките говорители в купето с нови, даже добавих 2 в таблото, до тук всичко ОК!Вързах си усилвателчето и басчето и до тук всичко пак ОК!Но след като пуснах музичката останах "приятно" изненадан от факта, че бас касичката в багажника почти не се чува!Обаче, когато отворя багажника, бас-а става доста добър и се чува доста добре!Когато го затворя баса отново затихва!?Говорителя не е кой знае какво Тъндър 25 см(по-добре от нищо) :oops: , ако не ме лъже паметта, но кутията е хоуммейд и точно тя ме притеснява(не съм правил и дори не знам дали е съобразена с размера на говорителя)!Не е затворена, т.е. има дупка да си дърпа въздух, но на Купето свиреше доста добре!Не ми се вярва, багажника да е чак толкова добре уплътнен, ако изобщо има значение!Ето и 3D какво представлява кутията:

П.П.Някой да има идея, защо аджеба става така?И как мога да го разреша?
П.П.1 Става въпрос за Волво С40 !!!


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#2
Пробвай да му обърнеш полярността
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#3
Колега мерси за отговора, но не беше това!Погледнах кабелити е всичко си беше ОК!Но забелязах, че буфера е вързан към стерео, закачих го на бридж и има повече бас!Сега ме устройва повече!

П.П.Не разбирам много от музика!Не ми се смейте, ако и така не е правилно! Tongue
Reply

#4
Пробвай да обърнеш касата с говорителя, към седалката. В една книжка пишеше, че при седаните е хубаво, говорителя да е обърнат към купето.
Reply

#5
Каквото и да правиш винаги при седана суба е по-слаб...Пък и това както го казваш 25см тъндърче работата ще е кофти Sad Полярноста няма значение в случея защото даже и да е обърнат само ще му се обърне фазата на амплитудата...тей де ако преди дадена честотата е на -3 а друга на +5 сега ще се обърнат и тази на -3 ще е на +3 а тази на +5 ще е на -5...Но не е това нека не задълбаваме с глупости...истината е ,че реално седаните са си изолирани и това е Smile
Може да пробваш да си пускаш седалката когато ти се слуша ако имаш възмоност..Или по-силен бас ,но ще дрънкат разни работи да знаеш Smile има и други тънкости ,но ще влезем в филм....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#6
MaxBass Wrote:Каквото и да правиш винаги при седана суба е по-слаб...Пък и това както го казваш 25см тъндърче работата ще е кофти Sad Полярноста няма значение в случея защото даже и да е обърнат само ще му се обърне фазата на амплитудата...тей де ако преди дадена честотата е на -3 а друга на +5 сега ще се обърнат и тази на -3 ще е на +3 а тази на +5 ще е на -5...Но не е това нека не задълбаваме с глупости...истината е ,че реално седаните са си изолирани и това е Smile
Може да пробваш да си пускаш седалката когато ти се слуша ако имаш възмоност..Или по-силен бас ,но ще дрънкат разни работи да знаеш Smile има и други тънкости ,но ще влезем в филм....
Знам, че при седаните багажника е изолиран, но при Волвото е доста добре изолирано!Пък и свързах го на бридж и сега е многоооо по добре, даже мисля че, направо си е супер :lol:

П.П.А това което каза за седалката..... добра идея, но някак си не ми допада идеята.Също така го приемам като майтап от твоя страна, понеже знам, че се занимаваш с кар аудио Tongue и едва ли човек като теб би казал това!

Айде със здраве и безаварийно!
Reply

#7
за седалката Wink майтап,майтап...Аз не бих го направил ,но знаеш ли колко много хора наистина го правят Smile
Та такива ти му работи...Един от правилните варианти според мен е на мястото на подлакътника зад него да се направи отвор и бокса да е отзад като баса да гледа към купето и когато подлакътника е свален да си слушаш...Пък и изглежда готино...Лошошо е ,че не всички седалки позволяват такава интервенция...Поне не и много проста...На с40 е малко гадно май май...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#8
MaxBass Wrote:за седалката Wink майтап,майтап...Аз не бих го направил ,но знаеш ли колко много хора наистина го правят Smile
Та такива ти му работи...Един от правилните варианти според мен е на мястото на подлакътника зад него да се направи отвор и бокса да е отзад като баса да гледа към купето и когато подлакътника е свален да си слушаш...Пък и изглежда готино...Лошошо е ,че не всички седалки позволяват такава интервенция...Поне не и много проста...На с40 е малко гадно май май...
Ами да ти кажа честно вече нямам този проблем!Колата я продадох, сега слушам музика на телефона :lol: (майтапя се, но нали знаеш майтап, майтап ама на гол г*з си е чисто е**не).Та вече няма да се притеснявам за баса идващ от багажника, поне не в близкия половин-един месец Cry Пък музичката ми замина с колата.
Reply

#9
ами земай в40 Big Grin
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#10
Ами, за сега съм се насочил към друга марка.Но нищо не се знае!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)