The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тайна кулинария

#31
Да излея аз мойта мъка!

(Тиквички още има много)

Това е второто ми фиаско с "домашна" кайма. Т.е. избираш си месо в магазина и си го мелиш на кайма и т.н.

Хора, какво по дяволите трябва да е месото, за да станат кюфтетата вкусни?

Отговорът - готова кайма (колкото и да е вкусна) - не минава. Просто като се зачета какво съдържа и ми призлява.

Затова реших да взема месо и да го смеля. Първият път беше в Пикадили и изглежда взех сухо месо и не се получи като от купешка кайма.

Сега в Била уж търсих по-мазни мръвки. Но там не мелят и реших вкъщи на робота. Два проблема - кюфтетата с вкус като първия път (на мляно месо, не на кюфтета!) и ципите от телешкото, дето не ги почистих, не успяха да се смелят хубаво в робота и си останаха като дъвки в кюфтетата.

В Била взех "свинско за готвене" и някакво телешко забравих вече. Дали не трябваше да взема и триста грама сланина (ако има такава там)?

Съзнавам, че тези старания може би са излишни, понеже едва ли нещото което съм купил е чисто месо без примеси - протеини, анаболи, генно-модифицирана соя, добавки, същата химия като в готовата кайма, - но поне човек се надява! Като го прочете написано на пакета си е гадно... Ма кюфтетата са като истински с нея!

А помним ли кои бяха истинските?
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#32
Да излея аз мойта мъка!

(Тиквички още има много)

Това е второто ми фиаско с "домашна" кайма. Т.е. избираш си месо в магазина и си го мелиш на кайма и т.н.

Хора, какво по дяволите трябва да е месото, за да станат кюфтетата вкусни?

Отговорът - готова кайма (колкото и да е вкусна) - не минава. Просто като се зачета какво съдържа и ми призлява.

Затова реших да взема месо и да го смеля. Първият път беше в Пикадили и изглежда взех сухо месо и не се получи като от купешка кайма.

Сега в Била уж търсих по-мазни мръвки. Но там не мелят и реших вкъщи на робота. Два проблема - кюфтетата с вкус като първия път (на мляно месо, не на кюфтета!) и ципите от телешкото, дето не ги почистих, не успяха да се смелят хубаво в робота и си останаха като дъвки в кюфтетата.

В Била взех "свинско за готвене" и някакво телешко забравих вече. Дали не трябваше да взема и триста грама сланина (ако има такава там)?

Съзнавам, че тези старания може би са излишни, понеже едва ли нещото което съм купил е чисто месо без примеси - протеини, анаболи, генно-модифицирана соя, добавки, същата химия като в готовата кайма, - но поне човек се надява! Като го прочете написано на пакета си е гадно... Ма кюфтетата са като истински с нея!

А помним ли кои бяха истинските?
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#33
графе само немога да разбера що се терзаеш толкова?
влез в някой магазин за хранителни добавки и фитнес храни и виж какви са цените на "протеини, анаболи и всякакви други химии", а на теб ти ги дават безплатно заедно с каймата - и се оплакваш Big Grin Big Grin Big Grin
Volvo V40 2.0, 140 h.p. 1996, ГИ PowerJet
Reply

#34
графе само немога да разбера що се терзаеш толкова?
влез в някой магазин за хранителни добавки и фитнес храни и виж какви са цените на "протеини, анаболи и всякакви други химии", а на теб ти ги дават безплатно заедно с каймата - и се оплакваш Big Grin Big Grin Big Grin
Volvo V40 2.0, 140 h.p. 1996, ГИ PowerJet
Reply

#35
graf_bezuhoff Wrote:Да излея аз мойта мъка!

(Тиквички още има много)

Това е второто ми фиаско с "домашна" кайма. Т.е. избираш си месо в магазина и си го мелиш на кайма и т.н.

Хора, какво по дяволите трябва да е месото, за да станат кюфтетата вкусни?

Отговорът - готова кайма (колкото и да е вкусна) - не минава. Просто като се зачета какво съдържа и ми призлява.

Затова реших да взема месо и да го смеля. Първият път беше в Пикадили и изглежда взех сухо месо и не се получи като от купешка кайма.

Сега в Била уж търсих по-мазни мръвки. Но там не мелят и реших вкъщи на робота. Два проблема - кюфтетата с вкус като първия път (на мляно месо, не на кюфтета!) и ципите от телешкото, дето не ги почистих, не успяха да се смелят хубаво в робота и си останаха като дъвки в кюфтетата.

В Била взех "свинско за готвене" и някакво телешко забравих вече. Дали не трябваше да взема и триста грама сланина (ако има такава там)?

Съзнавам, че тези старания може би са излишни, понеже едва ли нещото което съм купил е чисто месо без примеси - протеини, анаболи, генно-модифицирана соя, добавки, същата химия като в готовата кайма, - но поне човек се надява! Като го прочете написано на пакета си е гадно... Ма кюфтетата са като истински с нея!

А помним ли кои бяха истинските?
Халите са твоето място!
Задължително сложи хляб (стар) - на 0.5кг две филии и джоджен, може и малко лют червен пипер
By the way истинските кюфтета са от хлебозавода :oops:

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#36
graf_bezuhoff Wrote:Да излея аз мойта мъка!

(Тиквички още има много)

Това е второто ми фиаско с "домашна" кайма. Т.е. избираш си месо в магазина и си го мелиш на кайма и т.н.

Хора, какво по дяволите трябва да е месото, за да станат кюфтетата вкусни?

Отговорът - готова кайма (колкото и да е вкусна) - не минава. Просто като се зачета какво съдържа и ми призлява.

Затова реших да взема месо и да го смеля. Първият път беше в Пикадили и изглежда взех сухо месо и не се получи като от купешка кайма.

Сега в Била уж търсих по-мазни мръвки. Но там не мелят и реших вкъщи на робота. Два проблема - кюфтетата с вкус като първия път (на мляно месо, не на кюфтета!) и ципите от телешкото, дето не ги почистих, не успяха да се смелят хубаво в робота и си останаха като дъвки в кюфтетата.

В Била взех "свинско за готвене" и някакво телешко забравих вече. Дали не трябваше да взема и триста грама сланина (ако има такава там)?

Съзнавам, че тези старания може би са излишни, понеже едва ли нещото което съм купил е чисто месо без примеси - протеини, анаболи, генно-модифицирана соя, добавки, същата химия като в готовата кайма, - но поне човек се надява! Като го прочете написано на пакета си е гадно... Ма кюфтетата са като истински с нея!

А помним ли кои бяха истинските?
Халите са твоето място!
Задължително сложи хляб (стар) - на 0.5кг две филии и джоджен, може и малко лют червен пипер
By the way истинските кюфтета са от хлебозавода :oops:

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#37
Cavalera Wrote:графе само немога да разбера що се терзаеш толкова?
влез в някой магазин за хранителни добавки и фитнес храни и виж какви са цените на "протеини, анаболи и всякакви други химии", а на теб ти ги дават безплатно заедно с каймата - и се оплакваш Big Grin Big Grin Big Grin

Терзая се, щото една от причините да се напомпам така сигурно е от отровите, които ядем. Че не се движа, не се движа, обаче въпреки че изглеждам (и съм) лаком, по принцип ям малко.

В белия свят като отидеш в супера - едно и също нещо (пиле например) го има в две разновидности: "organic" и "non-organic". Първото разбира се е по-скъпо. Но поне може би е истинско. Докато при нас тук за истинско ти пробутват другото, от завода дето е. И откакто ги задължиха да пишат какво има в него, ми настръхва косата всеки път като посегна към нещо в магазина. Та затова се опитвам да купувам неща, на които не ги пише страшните работи - в случая месото цяло, ма пустото ми око все към пържолките тегли Wink.

Може би съм ексцентричен, обаче дори и соя да ям, предпочитам да си я взема в истинския вид и да я сготвя (по рецепта за боб, става страшна, само е малко по-твърдичка). А като прочетох вчера и в сиренето какво слагат (че мляко няма...).... Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:

Айде глейте си кефа хора, да не стигнете ръба на нервна криза като някои особи със синя кръв, дето зорлем ще гладуват сега.

Ех, де да бех истински граф, да си живеех в замъка на село и да си папам собствените прасенца и теленца и пиленца и зайченца, които рупат чиста тревица, а не добавки!
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#38
Cavalera Wrote:графе само немога да разбера що се терзаеш толкова?
влез в някой магазин за хранителни добавки и фитнес храни и виж какви са цените на "протеини, анаболи и всякакви други химии", а на теб ти ги дават безплатно заедно с каймата - и се оплакваш Big Grin Big Grin Big Grin

Терзая се, щото една от причините да се напомпам така сигурно е от отровите, които ядем. Че не се движа, не се движа, обаче въпреки че изглеждам (и съм) лаком, по принцип ям малко.

В белия свят като отидеш в супера - едно и също нещо (пиле например) го има в две разновидности: "organic" и "non-organic". Първото разбира се е по-скъпо. Но поне може би е истинско. Докато при нас тук за истинско ти пробутват другото, от завода дето е. И откакто ги задължиха да пишат какво има в него, ми настръхва косата всеки път като посегна към нещо в магазина. Та затова се опитвам да купувам неща, на които не ги пише страшните работи - в случая месото цяло, ма пустото ми око все към пържолките тегли Wink.

Може би съм ексцентричен, обаче дори и соя да ям, предпочитам да си я взема в истинския вид и да я сготвя (по рецепта за боб, става страшна, само е малко по-твърдичка). А като прочетох вчера и в сиренето какво слагат (че мляко няма...).... Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:

Айде глейте си кефа хора, да не стигнете ръба на нервна криза като някои особи със синя кръв, дето зорлем ще гладуват сега.

Ех, де да бех истински граф, да си живеех в замъка на село и да си папам собствените прасенца и теленца и пиленца и зайченца, които рупат чиста тревица, а не добавки!
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#39
graf_bezuhoff Wrote:Да излея аз мойта мъка!

(Тиквички още има много)

Скъпи графе ,сега ще те успокоя с една лесна и вкусна рецепта.

1. Слагаш да се варят 7-8 яйца,които са натюр продукт.
2. Взимаш кофичка кисело мляко ,според качеството на пазара по твой избор.
3. Взимаш и една опаковка майонеза .
4. изсипваш съдържанието им във купа и ги разбиваш до хомогенна смес.
5. после добавяш ситно нарязан стар чесън .Около главичка -две .
6.изсипваш разбърканото в продълговата и разлата чиния.
7.Обелваш сварените яйца и ги срязваш на две .
8.Подреждаш ги върху получения сос в чинията .

е сега е момента да си отсипеш малко и да затопиш със малко припечен хляб .

Н А З Д Р А В Е . Big Grin Big Grin Big Grin :drinkers:

А НЕКА ДРУГИТЕ НИ СЕ СМЕЯТ НА КОЛОГРАМИТЕ .ПОНЕ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМЕ ,ЧЕ ИМАМЕ ГЛИСТИ .
:weedman:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#40
graf_bezuhoff Wrote:Да излея аз мойта мъка!

(Тиквички още има много)

Скъпи графе ,сега ще те успокоя с една лесна и вкусна рецепта.

1. Слагаш да се варят 7-8 яйца,които са натюр продукт.
2. Взимаш кофичка кисело мляко ,според качеството на пазара по твой избор.
3. Взимаш и една опаковка майонеза .
4. изсипваш съдържанието им във купа и ги разбиваш до хомогенна смес.
5. после добавяш ситно нарязан стар чесън .Около главичка -две .
6.изсипваш разбърканото в продълговата и разлата чиния.
7.Обелваш сварените яйца и ги срязваш на две .
8.Подреждаш ги върху получения сос в чинията .

е сега е момента да си отсипеш малко и да затопиш със малко припечен хляб .

Н А З Д Р А В Е . Big Grin Big Grin Big Grin :drinkers:

А НЕКА ДРУГИТЕ НИ СЕ СМЕЯТ НА КОЛОГРАМИТЕ .ПОНЕ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМЕ ,ЧЕ ИМАМЕ ГЛИСТИ .
:weedman:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)