The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Документи и такси при внос на автомобил

#41
Dedri Wrote:Здрасти,
Сега гледам "чаршафа" който ми принтираха на касата.
Около 265 лв.
Такса МПС - над 10г. - 212 лв
Такса номера - 25 лв
Първоначлен преглед - 2.6 лв
И още няколко други - 24 лв

В общината не съм го регистрирал. Трябва да си легализирам договора. Като го смятах (85 kW) трябва да е към 140 лв за година.
По закон би трябвало да ми вземат за 1/2 година.
Ще се чуе Big Grin
Колега мерси за поясненията.
Имам само още един въпрос през митницата минавали и каква е процедурата там?
А между другото разбрах, че регистрацията в данъчното може да се избегне Smile
Аз имам мускули, мене акъл ми нетребва!!!
Reply

#42
Dedri Wrote:Здрасти,
Сега гледам "чаршафа" който ми принтираха на касата.
Около 265 лв.
Такса МПС - над 10г. - 212 лв
Такса номера - 25 лв
Първоначлен преглед - 2.6 лв
И още няколко други - 24 лв

В общината не съм го регистрирал. Трябва да си легализирам договора. Като го смятах (85 kW) трябва да е към 140 лв за година.
По закон би трябвало да ми вземат за 1/2 година.
Ще се чуе Big Grin
Колега мерси за поясненията.
Имам само още един въпрос през митницата минавали и каква е процедурата там?
А между другото разбрах, че регистрацията в данъчното може да се избегне Smile
Аз имам мускули, мене акъл ми нетребва!!!
Reply

#43
Ами през митницата минах като пресичах от Румъния. На ферибота румънския граничар си поиска 10 евро копеленцето.
На БГ границата само ни прегледаха документите - забавихме се около 5 мин (показваха на един новобранец какви документи са необходими ) и хванахме пътя за Сф.
А това с данъчното - по принцип можеш и да пропуснеш регистрацията. Допреди известно време различните служби имаха отделни системи и не знаеха какво става при колегите им. Но скоро маи ще ги свържат (ако вече не са). И някои ден при рутинна проверка плицая може да ти каже ''А! Тук системата казва, че автомобила не е данъчно регестриран - я вземи тия 500 лв глоба' . Аз лично предпочитам да съм изряден.
Всеки си преценя.
Аз платих 80 лв данък. Вярно е че тази година които са регестрирани в СФ сме по минималните ставки в закона. Догодина ще му мислим.
Reply

#44
Ами през митницата минах като пресичах от Румъния. На ферибота румънския граничар си поиска 10 евро копеленцето.
На БГ границата само ни прегледаха документите - забавихме се около 5 мин (показваха на един новобранец какви документи са необходими ) и хванахме пътя за Сф.
А това с данъчното - по принцип можеш и да пропуснеш регистрацията. Допреди известно време различните служби имаха отделни системи и не знаеха какво става при колегите им. Но скоро маи ще ги свържат (ако вече не са). И някои ден при рутинна проверка плицая може да ти каже ''А! Тук системата казва, че автомобила не е данъчно регестриран - я вземи тия 500 лв глоба' . Аз лично предпочитам да съм изряден.
Всеки си преценя.
Аз платих 80 лв данък. Вярно е че тази година които са регестрирани в СФ сме по минималните ставки в закона. Догодина ще му мислим.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
5 Guest(s)