The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
карам на олио

#51
Quote:Това за мен са пълни глупости,може да е всичко ок може и да не е с олио.Но ако беше 100 % безопасно защо едно ОМВ примерно не вземе да изкупува цялото ни производство на олио и да го меша с дизел примерно 70/30 и да са на печалба.Все си мисля че те могат да взимат олиото на доста по добра цена от колкото не от борсите на едро
Елементарно е!
Цената на едро на нерафинираното слънчогледово олио е около 1.50лева литъра с ДДС!
В цената на горивата има и акциз и ДДС върху акциза. Все още производствената цена на дизела е под 1лев за литър.
Олиота няма акциз и за това в момента продажната му цена е по ниска и си заслужават експериментите. Производството на олио е по-скъпо от минералния дизел, но данъчната политика на държавата ни в момента го прави изгодно за ползване!

Моля някой техник или препатил, да сподели какви са опасностите за двигателя при употреба на чисто олио или слабо разредено с нафта!
Опел Вектра 1997 1,7 турбо дизел.
Reply

#52
Колеги, не стига че колите ви харчат не повече от 8-9 градско, ами се оплаквате Big Grin Колата е направена за дизелово гориво...не става хем малко да харчи, хем стотинки да падат от ауспуха. Имам приятел който кара Голф 2 атмосферен дизел и вече 3та или 4та година не е влизал в бензоностанция, кара на промишлена нафта или на трансформаторно масло, защото ги взима на аванта и веднъж не е правил ремонт. Казва, че колата "върви на бургия" и попушва малко, ама авантата си е аванта...Но турбо-дизеляка май не търпи цигании ми се струва...
Я се качете за 1 месец на едно бензинище и след това ще ви се струва, че за без пари карате Big Grin
2001 S80
Reply

#53
marto4kata Wrote:Колеги, не стига че колите ви харчат не повече от 8-9 градско, ами се оплаквате Big Grin Колата е направена за дизелово гориво...не става хем малко да харчи, хем стотинки да падат от ауспуха. Имам приятел който кара Голф 2 атмосферен дизел и вече 3та или 4та година не е влизал в бензоностанция, кара на промишлена нафта или на трансформаторно масло, защото ги взима на аванта и веднъж не е правил ремонт. Казва, че колата "върви на бургия" и попушва малко, ама авантата си е аванта...Но турбо-дизеляка май не търпи цигании ми се струва...
Я се качете за 1 месец на едно бензинище и след това ще ви се струва, че за без пари карате Big Grin


Да бе Верно Марти.Горят им колите под 9 литра на 100 км градско и се оплакват. :lol: :wink: Това в кръга на майтапа де.
Моята ламичка, днес я ,,избичих" яко ...........хи-хи-хи среден разход 10,3 комибинирано.....Утре ще трябва да я храня пак....Карам си яко, усещам го по джоба, но....кеф цена няма.

Имате ли представа Мерцедес Е 220 ЦеДеИ, колко конски сили е?

Сериозно- това с карането на олио- струва ми се ненужен риск.Не си пре......колите.
То си е измислено..бензин или нафта.....

Когато карах шофьорските курсове се учих на едно Пежо 206 ЕйчДи Ай.Е честно ви казвам тая колицаневероятно икономична вървеше много яко.Ама много за 75 конски сили.Дизелът си е дизел.Въртящ момент, нисък разход и др. много преимущества имат ,,печките".
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#54
Продължавам да карам на около 50:50, като завишавам олиото по често.
Оня ден реших да засека какво гори градско, натоварена с 3-ма мъже по 100 кила и ремарке 500кг натоварено, а бе ЯК зор!Налях 25 л нафта и допълних с олио- 35л, общо 60 до гърловината. След 20 км, долях 2 бутилки олио.
Разхода е 10/100 при зверски претоварена кола! Доволно за сега...
Опел Вектра 1997 1,7 турбо дизел.
Reply

#55
А колата е ?
Reply

#56
Quote:А колата е ?
Е няма пък да повтарям! На предната страница съм ти писал...
Чети, момче, чети!
Confusedhock:
Опел Вектра 1997 1,7 турбо дизел.
Reply

#57
Даммм сори свикнал съм да ги виждам в инфото за потребителя
Reply

#58
proba Wrote:Продължавам да карам на около 50:50, като завишавам олиото по често.
Оня ден реших да засека какво гори градско, натоварена с 3-ма мъже по 100 кила и ремарке 500кг натоварено, а бе ЯК зор!Налях 25 л нафта и допълних с олио- 35л, общо 60 до гърловината. След 20 км, долях 2 бутилки олио.
Разхода е 10/100 при зверски претоварена кола! Доволно за сега...

Повече от 2 части олио и 1 част нафта (доливам само олио та се разваля съотношението) само градско между 6-7 л на 100 км
Продължавам с експеримента...
Опел Вектра 1997 1,7 турбо дизел.
Reply

#59
Да и малко брашанце сложи и през ауспуха ще летят микици Smile :lol: :lol:
Reply

#60
batmilcho Wrote:Да и малко брашанце сложи и през ауспуха ще летят микици Smile :lol: :lol:

Ех,че купон се е вихрил тука...ракийка,мезета ,мекици ...
Дано на Националната остане време да изкоментираме олио- експериментите ..Smile))
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)