The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
здравейте на всички

#1
отскоро вече и аз сам собственик на S40(от понеделник)колата е 97 2.0 16V 103kw,купих я от горубляне,и ми се струва че сам дал малко повечко пари за нея,но както и да е,радвам се че вече карам волво.А и точно тогава не можах да намеря друга само тази беше там.имаше за смяна два шарнира и две кормилни щанги каретата бяха по 22 щангите по 35,само ангренажниа ремак не сам сменял.Ако има някои от клуба от Бургас,или някои които знае добри сервизи които работят добре да ме опати за смяна на ремака и ролките,на километража пише 99930км. когато я взех ама да не вярваш,......и отзаде в ляво нещо ми тропе Sadебаси касмета а....
ВОЛВО-S40"97г. 2.0-16V-103Kw
Reply

#2
Честито Smile Отзад най-вероятно тропа някоя втулка. Мойта като я взех и смених всички втулки, но тя беше карана яко и зле поддържана. За километрите едва ли е вярно, но по принцип с почти всички коли втора ръка е така Big Grin На мойта пишеше 99 380 (странно съвпадение Big Grin ), но като и глдам волана и тапицерията сигурно има над 200 000. Не че те плаша нещо, но така е в България. Хубавото е, че волово са здрави коли.
Reply

#3
Здрасти. Честито и безаварийно! Колата е яка - няма да те разочарова освен ако не е в наистина покаяно състояние... Но дори да е в лошо състояние, имай в предвид, че това е волво и трудно се чупи. Заслужава си дори да налееш пари в нея и да си сигурен, че няма да мислиш за ремонти.

П.П. има един бутон - "edit" пише на него - ако го натиснеш можеш да промениш вече написано свое мнение. Полезен е когато си се объркал и искаш да поправиш нещо Wink

П.П.2 от горубляне трудно бих си купил кола....
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#4
то маи и моята са й взимали максимума внос от италия е,а за км да наистина.но иначе купето е запазено,а за отзаде то е и нещо като трополене на ламарина или нещо подобно и аз не знам а и нямам време да я закарам на сервиз,че не сам й сложил номера още,то при тея опашки в кат.а иначе за ангренажния ремак на кои сервиз да се доверя да не обаркат нещо,а и ако може някаква цена да ми кажете за ремака и ролките(а и те колко са 1-2)сложих и масло 5w40 кастрол


:lol: е вече ще знам за този бутон мерсиии


Attached Files Thumbnail(s)
   
ВОЛВО-S40"97г. 2.0-16V-103Kw
Reply

#5
Наистина е запазена - на снимката изглежда перфектна. А тропането на ламарина може да е от гърнето и гумичките му. Погледни тръбите отдолу. На един кадет така се реши проблема Wink А на една лада проблема беше от метална туба в багажника :lol:

П.П. - това второто мнение можеше да не го пускаш, а да го добавиш в предишното с бутона "едит"
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#6
Честито и безаварихно! Колата е яка и изглежда много запазена. Ние взехме преди два месеца от там, всичко е на късмет, аз за сега нямам забележки, а съм критичен :lol: Мисля, че ролките са две но все пак твойта е с по-големия двигател. Аз смених двете ролки (SKF) и ангренажен ремък на Gates и цената беше около 270лв., ако не се лъжа. Ролките са многото пари, ремъка е 54лв. Но без това не става. Малко парички даваш и после се радваш без да се чупи, това е Волво, както каза колегата. :lol:
V40 1999 1.8 115hp
Reply

#7
димчо явно си взел от евтините ремъци щото ми искаха 165 за моя...ама и аз се изтарикатих и си взех от 45лв но като сметнах май ще излезе същото щото скъпия се кара 90хил километра и не плащаш два пъти смяна на ремък....
някой знае ли какви са последиците при скъсан ремък на S40???
Пп айде да ти е честита S-ката..и да почерпиш...не че аз почерпих а за километража със сигурност не е на 90 хил...
[Image: V.gif][Image: 0.gif][Image: L.gif][Image: V.gif][Image: 0.gif] [Image: 36_2_29.gif]
Reply

#8
томич - честито със здраве да си я ползваш.

stosisi - изкривяване на клапаните - полу ремонт дв.. - в най добрия случай.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#9
Томич, честито и от мен и безаварийно!
А и да допълня Ефри - двигателите на всички С/В 40 са interference - тоест при скъсване на ремъка буталото се удря в клапана и става голямото мазало.
Другият тип двигатели е freewhelling, което означава, че като се скъса ремъкът не се случва никаква поразия, но нашият случай не е такъв, така че умната!
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#10
честито и от мен и добре дошъл в клуба на волво
ремъка го сменяй бързо че тия италианките не си знаят пробега, а за км ти няма да коментирам освен ако колата ти не е на 3г. както казаха колегите един скъсан ремък и ти отидоха клапаните се стига дотам. масло, филтри и т.н. консумативи си знаш- сменяш да ти е чиста работата а за тропането проверяваш и като се разбере от какво е оправяш после

пей сърце и се вози на хубава кола - здрави са няма да съжаляваш за вложените за ремон пари а и не плачи че си я купил скъпо това е волво бе човек и то с40 -здрава красива удобна безопасна солидна тежкарска мощна ..... кола не някяква си............

ПП ъъъ от снимката разбрах че колата е с климатроник ама не си го включил - трябва първата врътка откъм шофьора да е на ауто, няма бордкомпютър и няма отопление на седалките. махни тази допълнителна облицовка на волана да видиш колко е изтрит евентуално да прецениш километрите
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)