The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Пропадане" на оборотите

#11
kreker Wrote:Oпа. Забравих - 460 с двигател B18EP (1.7i 102 к.с./катализатор)
Ами аз не съм съвсем за моторчето защото ако не пипам нищо не става така. Е, не кове точно 800, от време на време си има малки спадове и последвал лек форсаж, но ако не внимаваш няма да го усетиш изобщо.
Става проблем само при отварянето на др. клапа в началото. Ако отворя още и "прескоча" проблемния участък всичко си е ОК.
Тестера показва код 111, демек 6 8) . (двоично е 7 де... :lol: )

Майстора, който ми смени ангр. ремък+ролка+и т.н. каза че: "ламбда сондата е много ръждясала, трябва да се кара тая кола..."
Възможно ли е тя да лъже нещо ? (до колкото не знам ЕКУ не я слуша на студено ама :roll: )

Все пак - къде да го търся това моторче? При всички положения 1 почистване ще е добре дошло (ако се изчисти де, че с тая индианска процедура...)

на газ караш ли я тази кола? има ли газова уредба?
460
Reply

#12
kreker Wrote:Oпа. Забравих - 460 с двигател B18EP (1.7i 102 к.с./катализатор)
Ами аз не съм съвсем за моторчето защото ако не пипам нищо не става така. Е, не кове точно 800, от време на време си има малки спадове и последвал лек форсаж, но ако не внимаваш няма да го усетиш изобщо.
Става проблем само при отварянето на др. клапа в началото. Ако отворя още и "прескоча" проблемния участък всичко си е ОК.
Тестера показва код 111, демек 6 8) . (двоично е 7 де... :lol: )

Майстора, който ми смени ангр. ремък+ролка+и т.н. каза че: "ламбда сондата е много ръждясала, трябва да се кара тая кола..."
Възможно ли е тя да лъже нещо ? (до колкото не знам ЕКУ не я слуша на студено ама :roll: )

Все пак - къде да го търся това моторче? При всички положения 1 почистване ще е добре дошло (ако се изчисти де, че с тая индианска процедура...)

на газ караш ли я тази кола? има ли газова уредба?
460
Reply

#13
Няма газова уредба, но до последно си е имало. Най-вероятно заводската. Преди да изчистя грешките копчето газ/бензин работеше. Даже и номера ми правеше - като угасне по някаква причина без да съм въртял ключа си превключва на газ. И като искам да запали пак - ядец! Първия път бая ме шашардиса. (Беше в гаражчето където смениха консумативите и "майстора" я обикаля един час мърморейки си "ейиии нали до сега работеше беее &$&**$@#!$" А аз понеже ептен нищо не разбирах и не знаех влезнах вътре, огледах се, натиснах бутона и О! чудо! Запали :lol: Баси пак се отплеснах.)

kokok0,
питанката ми беше къде под капака да го търся Wink
че така като гледам нищо не ми мяза на моторчетата, които съм виждал до сега.
Reply

#14
Няма газова уредба, но до последно си е имало. Най-вероятно заводската. Преди да изчистя грешките копчето газ/бензин работеше. Даже и номера ми правеше - като угасне по някаква причина без да съм въртял ключа си превключва на газ. И като искам да запали пак - ядец! Първия път бая ме шашардиса. (Беше в гаражчето където смениха консумативите и "майстора" я обикаля един час мърморейки си "ейиии нали до сега работеше беее &$&**$@#!$" А аз понеже ептен нищо не разбирах и не знаех влезнах вътре, огледах се, натиснах бутона и О! чудо! Запали :lol: Баси пак се отплеснах.)

kokok0,
питанката ми беше къде под капака да го търся Wink
че така като гледам нищо не ми мяза на моторчетата, които съм виждал до сега.
Reply

#15
Като отвориш капака, и погледнеш към двигателя, търси ето това:
Reply

#16
Като отвориш капака, и погледнеш към двигателя, търси ето това:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#17
Я го знам бееее!
Т.е. това нещо веднага се набива на очи, обаче някой ми беше казал че това е дебитомер :roll:
Мерси на всички за хелпа :prayer:
Reply

#18
Я го знам бееее!
Т.е. това нещо веднага се набива на очи, обаче някой ми беше казал че това е дебитомер :roll:
Мерси на всички за хелпа :prayer:
Reply

#19
kokok0 Wrote:Моторчета се намират, ама вземи му одари една чистка на твоето пък да видим. А ламбдата ако не си я сменял, смени я. Тя сама няма да се оправи :lol:

И да попитам - все пак как се разбира ламбдата има ли я или е за смяна, ако караш на газ или ако си на бензин?
volvo 460 GL. 1,7i[b][/b]
Reply

#20
kokok0 Wrote:Моторчета се намират, ама вземи му одари една чистка на твоето пък да видим. А ламбдата ако не си я сменял, смени я. Тя сама няма да се оправи :lol:

И да попитам - все пак как се разбира ламбдата има ли я или е за смяна, ако караш на газ или ако си на бензин?
volvo 460 GL. 1,7i[b][/b]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)