The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Студ без парно......

#31
k_blondy Wrote:сега ще го оправям но въпроса е как по разумно да го свържа, че ще е последователно така ще е но как точно кое да е първо....

ДВГ -> Парно -> изпарител или
ДВГ ->Изпарител -> Парно


дайте съвети и обоснования
Ако действително нямаш кранче на радиатора, и няма начин да се спре циркулацията на топлоносителя през радиатора, то тогава може да си ги свържеш и последователно по схемата:
Изпарител - Радиатор
По този начин осигуряваш сигурно и оптимално подгряване на изпарителя, докато при другата схема той ще работи при по-ниска температура от оптималната.
Reply

#32
k_blondy Wrote:сега ще го оправям но въпроса е как по разумно да го свържа, че ще е последователно така ще е но как точно кое да е първо....

ДВГ -> Парно -> изпарител или
ДВГ ->Изпарител -> Парно


дайте съвети и обоснования
Ако действително нямаш кранче на радиатора, и няма начин да се спре циркулацията на топлоносителя през радиатора, то тогава може да си ги свържеш и последователно по схемата:
Изпарител - Радиатор
По този начин осигуряваш сигурно и оптимално подгряване на изпарителя, докато при другата схема той ще работи при по-ниска температура от оптималната.
Reply

#33
доколкото знам четворките нямат кранче.
Нека кажат и други хора но аз мисля че не е с кранче....
а неможе ли да се свърже към радиатора да не е към голямия кръг(към парното), тогава даже мисля че по рано ще загрева самия изпарител и по-рано ще заработва колата в оптимален режим
Reply

#34
доколкото знам четворките нямат кранче.
Нека кажат и други хора но аз мисля че не е с кранче....
а неможе ли да се свърже към радиатора да не е към голямия кръг(към парното), тогава даже мисля че по рано ще загрева самия изпарител и по-рано ще заработва колата в оптимален режим
Reply

#35
Ако имаш предвид радиатора за охлаждане на двигателя няма да стане, защото циркулацията през него започва чак като ти отвори термостата. Докато в кръга на отоплението на купето тя си върви постоянно, и именно в този кръг трябва да е изпарителя.
А водата в двигателя на всякъде загрява еднакво. Smile
Reply

#36
Ако имаш предвид радиатора за охлаждане на двигателя няма да стане, защото циркулацията през него започва чак като ти отвори термостата. Докато в кръга на отоплението на купето тя си върви постоянно, и именно в този кръг трябва да е изпарителя.
А водата в двигателя на всякъде загрява еднакво. Smile
Reply

#37
Искам да се включа и аз в темата.
Значи и на мен ми е много слабо парното.Радиаторчето беше запушено,отпуших го и сега тече супер.
Сложих газова и преправих свързването на изпарителя на последователно.
Маркуча който влиза в радиаторчето е топъл ,а другия хладък и няма парно.Мъчих се да обезвъздушавам и пак същата работа.
Дайте някакъв савет ,че полудях вече.
Как може да не е запушено радиаторчето , уж да е обезваздушена системата ,а едната траба да е топла другата студена.
Дайте идея за обезвъздушаването как да го направя да не би да правя нещо не както трябва.
Reply

#38
stutsi от цялото обяснение се разбира, че нямаш циркулация на охлаждащата течност през радиаторчето за парното. За да се изясни всичко, обясни как го отпуши това радиаторче. Добре е да сложиш снимки на свързването на изпарителя. Ако колата някога е карана с вода или с несменян в предписания срок антифриз, мисля е излишно да се обяснява къде се събира масата от ръжда. Точно в радиаторчето, което си отпушил. :roll:
Reply

#39
Радиаторюето го отпших с лимонена киселина и надуване.Колата я купих с запушено радиаторче.
Отпуши се добре ,щом с уста като се надува и водата излиза без никакво усилие.
Испарителя го вързах последователно на маркуча който вкарва водата в радиаторчето.
Като загрее колата изпарителя загрява като водата в мотора,маркуча след него който влиза в радиаторчето също,но този който извежда водата от радиаторчето е хладък....
Ако няма циркулация,няма ли изпарителя също да не се загрява както трябва ,при положение ,че е вързан последователно?
Беше вързан паралелно,и беше много зле духаше студено.
Незнам вече...
Ново радиаторче е много пара и не ми се дават.
ДАнеби случайно да има някаква друга помпа която циркулира водата на парното освен водната помпа.
Колата е 1.8 бензин инжекцион.
Reply

#40
няма смърт ,без причина ....както няма 4-ка с кранче на парното ....няма друг начин на свързване на изпарител -освен успоредния на тръбите за парното ! най честата причина за липса на топло е термостата ! и загуба от теч на охладителна течност ! радиаторчето на парното може да има циркулация /да не е запушено /но зависи дали течноста минава през всичките му тръбички...аз карам зимата по тениска
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)