The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V40 1,9 ТДИ свети датчик за ламбда сонда

#1
Ако някой е имал такъв проблем моля да даде акъл. Та направи ми впечатление че като тръгна на дълго и на няколко пъти ми свети датчика за ламбда сондата. На последък ми свети и при градско каране. Разхода ми е доста висок- 7,5 извън градско, при скорост 130 км/ч максимум.
Reply

#2
Ако някой е имал такъв проблем моля да даде акъл. Та направи ми впечатление че като тръгна на дълго и на няколко пъти ми свети датчика за ламбда сондата. На последък ми свети и при градско каране. Разхода ми е доста висок- 7,5 извън градско, при скорост 130 км/ч максимум.
Reply

#3
колега това не е ламда сонда дето ти свети,вариантите са два или е датчика за повдигане на иглата на ел.дюзата или клапана за предварение на помпата
Reply

#4
колега това не е ламда сонда дето ти свети,вариантите са два или е датчика за повдигане на иглата на ел.дюзата или клапана за предварение на помпата
Reply

#5
Същият проблем го имах с V40 1.9 td 98 година - оказа се дефектирал електромагнитен клапан на аванса, горивната система ми е LUKAS. Докато го сменя гореше като двуглава ламя - 12-13 в София и 8 - 10 извън града. В МП цената му беше около 1000 лева!!! В крайна сметка го смених в Пловдив в един сервиз на Кукленско шосе с клапан на DELFI за 360 лева с труд. За съжаление не се сещам за името на сервиза, ако имаш познат в Пловдив, помоли го за помощ.
Успех с намирането му.
Reply

#6
бреииии някои фирми се престарават доста.цената на клапана е 220лв+ труд 30лв пак са далече от цените на колегата. ако някои колега от софия има проблем мога да му помогна GSM 0888930594 не гледаите че пише търговище работя в софия
Reply

#7
клапъна струва 120лв в магазин за авточасти за Рено моят донесен от вън излезе далеч по евтино, тук съм купувал за колеги затова знам че е толкова цената.
Но лампата може да свети и ако не е регулирана правилно помпата и ако някоя от дюзите сдава багажа. най често това е електронната дюза.
ако сменяш клапът съвет от мен. питай дали може да го върнеш, самият клапът когато му откачиш буксата ще забележеиш че двигателя коренно променя своя звук на работа. Промени ли го значи клапънът ти РАБОТИ и няма нужда да го сменяш.
Reply

#8
Абе във варна няма специалисти май на дизели. Какви ли не ми хвалиха и прехвалваха ама май се оказаха въздух под налягане. Последния път ходих в БОШ сервиз и онези специалисти там ми казаха, че трябвало лампата ми да свети постоянно за да ми оправели колата(тъй като лампата ми светва на моменти, нямаяло как да открият проблема). Абе кво да ви кажа... :evil:
Reply

#9
И при мен светва понякога но после си гасне,разлика в работата на колата никаква,разлика в разхода пак така,такаче не знам какво да мисляSmileлятото си гори около 6.5 извънградско ако я гоня повече и е с климатика около7,зимата ми гори7.5
Reply

#10
Така и при мен се появява този проблем.Лампата светва когато си поиска,но забелязах ,че като натисна спирачка тя изгасва.Колата я взех наскоро,и като поема дъх от разходите по смяната на масла,филтри,ремъци и ролки,ще търся помощ за отстраняването на дребните забележки.Поздрави!
VOLVO V40 1.9D 1999
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)