The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Прекъсване при работа на газ

#81
Прочетох мненията ви с огромен интерес...както писах на дел единия проблем ми беше ,че имаше 2мс зададено закъснение на газовите дюзи спрямо бензиновите ,а при мен няма нужда защото от калибрирания накрайник до смукателния колектор (и то до бенз.инжектора) има не повече от 2см...монтирал сам всеки газов по-отделно...Дюзите са magic jet solo или нещо такова...в момента са на 2мм и деф.налягане 1.4 изпарителя не иска да качи повече ...той е magic jet compact до 250 коня...Другото което беше голям проблем бяха променените фази...Оправих ги и още подобрение...и тъкмо да я настроя вече като хората и май едната ми бобина се е предала защото почна да кълца на газ и на моменти леко го усещам и на бензин и пак в ниските и във високите изчиства...Но го прави типично като бобина....свещите ги смених преди 300км дето се вика...сега прекъсва при почти всякакви условия на ниски ,но ест колкото я натискам по-зле става...А това с дългите и късите LFT i SFT времена ми е малко неясно какво точно значи...до преди седмица беше дългото 20% ...в събота си ходих по село малко с други корекции (вървеше долу горе добре) и ми даде 1.6 % LFT i 16литра разход извънградско Big Grin ...А другото...Бензиновите времена на напълно стоплена кола на фарове са ми 2.23 мс до 2.30мс ...на газта с 0.70 корекция бензиновите си седят пак такива...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#82
Май ще се окаже основен проблем с запалването....Имам на едната бобина в долната част сцепено и е правило електрически разряди към двигателя....Изолирах го с Електротехническа самовулканизираща лента и подобрих малко ,но пак не е добре и след като стопли много колата почва да сяца....така ,че докато не сменя бобината тя за мен е основния ми проблем с газта...говорих с колега тук от форума евентуално с доставка от щатите към 150лв може да излезе подобно удоволствие....важното е ,че на бензин може да се кара и се усеща много слабо проблема....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#83
Благодаря, на всички за мненията!
След дългогодишна одисея по сменяне на какво ли не, накрая ще ви споделя какво се оказа.
Волво е изключително чувствителен автомобил, когато става въпрос за запалителна система.
След като смених кабели, бобини, всякакви филтри, всякакви регулатори и както се казва колата стана златна, проблема се оказа в свещите! ! ! Слагам удивителните защото не е толкова просто - смених и доста видове свещи, евтини, скъпи, от Мото Пфое, от кой ли не. Накрая купих пак от Мото Пфое оригиналните за модела и отидох при един приятел със сервиз. Той ги погледна извади инструмента да измери разстоянието на електродите, чете някъде какво трябва да е и когато ми ги монтира - всичко заспа. Оказва се, че не ми трябва да съм специалист по двигатели вътрешно горене, но като нищо не разбираш си за никъде!
Поздрави!

и

Успех!
Big Grin
Reply

#84
И аз освен всичко друго май минавам през удесеята с свещите...Карах с оригинални които аз съм купувал...сега купих Денсо по една камара пари и пак си мисля дали не е най-добре с оригинални...Абе капризен автомобил мамка му...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)