The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Прекъсване при работа на газ

#71
Ето малко снимки на обикновено газово 1.8 мотор:                    
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#72
[quote="ico_kosara007"]Ето малко снимки на обикновено газово 1.8 мотор:[ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][/quot
Благодаря! Ще намеря ключ и ще направя нови снимки под капака.
''Внимание! Жена-звяр в колата''
'Никога не е късно да осъзнаеш, че нищо не знаеш'
Volvo V40 2.0l, 140 Hp,
Reply

#73
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: -Добър ден!
-Добър ден! С едно черно волво бяхме при вас преди няколко дни.....
-О, да! Проблем ли има някакъв?!
-......
-....... Обикновенна газова с ламда контрол Smile Big Grin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Какъв е извода- Когато си купуваш кола и не разбираш достатъчно, винаги ще се намери кои да ти вземе парите.... В случая колата бече на поп :lol: :lol: :lol: да е жив и здрав. Поздрави на всички колеги! Благодаря ви!
''Внимание! Жена-звяр в колата''
'Никога не е късно да осъзнаеш, че нищо не знаеш'
Volvo V40 2.0l, 140 Hp,
Reply

#74
Колежке Кондова,

След като си с ламбда контрол значи е по- добре от обикн. газова. Зависи дали "газ-мена" да не се е направил на пич и да е разкачил ламбда контрола.
Може гърмежите да са от запецнал стъпков дв- л на ламбда контрола/ЛК/. Ако е възможно по някое време да намериш компа на ЛК и да го снимаш ще е добре.
Ти май спомена, че си сменяла мембрани на изпарителя?! Значи на ЛК ще му е нужна нова настройка/самообучение или с компютър/ но това ще го знаем след снимките. Нова настройка ти трябва защото сега изпарителя е с други "характеристики" така да се каже.
Ако не съм станал нахален все още:
Може ли да пуснеш снимки на пътя на газта от изпарителя до смесителя?
Мисля, че изпарителя ти е монтиран под акумулатора/съдя по извивката на мъркуча, захранвящ смесителяс газ от изпарителя/.
Reply

#75
del Wrote:Колежке Кондова,

След като си с ламбда контрол значи е по- добре от обикн. газова. Зависи дали "газ-мена" да не се е направил на пич и да е разкачил ламбда контрола.
Може гърмежите да са от запецнал стъпков дв- л на ламбда контрола/ЛК/. Ако е възможно по някое време да намериш компа на ЛК и да го снимаш ще е добре.
Ти май спомена, че си сменяла мембрани на изпарителя?! Значи на ЛК ще му е нужна нова настройка/самообучение или с компютър/ но това ще го знаем след снимките. Нова настройка ти трябва защото сега изпарителя е с други "характеристики" така да се каже.
Ако не съм станал нахален все още:
Може ли да пуснеш снимки на пътя на газта от изпарителя до смесителя?
Мисля, че изпарителя ти е монтиран под акумулатора/съдя по извивката на мъркуча, захранвящ смесителяс газ от изпарителя/.
Ппривет колега Smile Прочетох за ламбда контрола. Ще се постарая за снимките днес. Ако не за утре Smile
''Внимание! Жена-звяр в колата''
'Никога не е късно да осъзнаеш, че нищо не знаеш'
Volvo V40 2.0l, 140 Hp,
Reply

#76
Здравейте Smile Не съм писал отдавна тук, но продължавам да си карам Волвото, къде щастливо, къде не.
От доста време имам проблем с газовия инжекцион - Фобос, и преди два дни го закарах в един сервиз. Смениха ми рейката и (може би) ми ъпгрейднаха софтуера. Може и да не са, защото досега винаги като съм ходил за тази процедура ме карат да правя тест драйв. И проблемът какъв е - същия, както в тази тема. Сутрин като я запаля и мине на газ, направо си гасне и така докато загрее добре. Човекът от сервиза ме убеждава, че трябва да сменям редуктор, което аз нямам идея какво е. Малко съм скептичен, защото се опита да ме изработи със сметката и реших да се допитам до по-компетентни хора. Скапаният Фобос го правят само на две места в София, доколкото знам - Богров и на Околовръстното. И в двете не искам да ходя, опрарил съм се.

Много моля ако има някой който е се е сблъсквал с този проблем да каже как го е решил. Освен това ми дава разход 14/100 и в града, и извън него.

Благодаря Smile
Reply

#77
Здравей колега,

от скоро имам volvo s40 2.0 16V. Снощи докато се прибирах от работа колата започна да прекъсва сякаш няма гориво. Заредих на бензиностанция, но проблема не се отстрани. Четох по форумите и реших да сменя свещи, горивен и въздушен филтър, понеже не ги бях сменял. Като свалих свещите разбрах, че проблемът е от тях така, че пробвай с тях.

Успех!
Reply

#78
проклинам деня в котйо реших да си слагам газ...2.0 турбо Ги Агис със части все от скъпите им...Само дюзите са по 40лв парчето...МОнтаж от мен и приятел...Еми няма оправия...Във високите е супер...върви си колата и смея да кажа ,че имам по-добри високи от на банзин ,но на ниските до 1600оборота е трагедия...Какви ли настройки и корекции не правих...Когато е топло ако е добре студена е зле...Или обратното...Не мога да я настроя тази кола да няма гадното си прекъсване в ниски обороти...Смених свещите вчера със съмнение за старите...Все тая! 80лв на вятъра...те и тези за Ги май са на вятъра...Ще излезе ,че тези мотори не се разбират добре с газ...И защо си мисля така...Като гледам бензиновите времена виждам ,че бензиновите времена са много малки...Не съм виждал друг автомобил с такива бързи дюзи...После не съм виждал автомобил на който бензиновия комп толкова бързо да се самонастойва...този комп бензиновия постоянно променя параметри,но лошото е ,че се мъчи да се нагажда и по газовия и се омотва на моменти....мъча я от 1 месец....на прага на отчаянието съм вече...остава вариант познат газаджия да си поиграе с нея(досега не исках да го ангажирам) и ако и той не я оправи Ще си я настроя на да е добре като е стоплила добре и ще си джиткам на газ само извън градско пък в града на бенз...Иначе пък ми даде 12.6 градско последно...И то не защото е бедна сместа Big Grin ...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#79
Намали налягането на изпарителя и така ще се нормализира празния ход и тогава ще имаш лек недостиг на мощност във високите натоварвания. Ако след намаляване на налягането, нова настройка и нещата при по-ниско натоварване нещата се пооправят значи посоката е вярна. Препоръчително е да сложиш по-малки дюзи (калибрираните накрайници) и пак да вдигнеш диференциалното налягане - при по-високо налягане производителността на изпарителя се повишава. Вследствие на неподходящата смес компа се ошашква. При турбо-двигателите разликата между количеството впръскано гориво при празен ход и при пълно натоварване е много голямо и да се покрие с ГИ с изпарител е много трудно постижимо и се налагат някои компромиси. Аз съм с два изпaрителя Zeta 100/S по 250к.с всеки и при тях има нещо интересно с увеличаване на натоварването се вдига дифер. налягане - на празен ход 1,25-1,3 при пълно натоварване се вдига до 1,9-1,95-2,0 и така покрива целия диапазон. Друго което се прави ако ГИ позволява се задава впръскване на бензин при високи натоварвания или преминаване на бензин над 4500 - 5000 об/мин, ако първата възможност е недостъпна. При мен на празен ход газовите времена са около 4-4,2мсек при коеф. 1,7(по спомен).
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#80
Здравей Максбас,

Колко ти е делта П, какъв е модела на изпарителя и на рейката не на последно място колко са ти бензиновите времена на ПХ/при работа на бензин и после на газ/. ГИто ново ли го купи или е секънд хенд?
Казваш, че е трагедия до 1600об.
Когато прекъсва при какви условия е:
при постоянни обороти на:
ниски обороти и малък товар/круиз/?
или
ниски обороти и голям товар/примерно ако я настъпил за да поддържа определена скорост/?
или при ниски обороти когато я настъпиш за да се изнесеш бързо?
След нова настройка на ГИто продължава да прекъсва и с новата настройка или започва да прекъсва след около час-два каране?
Бензиновият комп реагира бързо но това е по отношение на STFT/кратковременната корекция/.
Като правиш настройка на ГИ на ПХ оставяй двигателя да поработи примерно 2-3 минути за да може евентуално да видиш посоката на LTFT/дългосрочната корекция/.Имаш и ЛС от мен.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)