The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво масла да доеля в скор. кутия?

#1
Здравейте, аз се съсипах от въпроси, ама няма как - от скоро собственик... Smile
Та тия дни ще видя какво е дереджето с маслото в скоростите и предполагам, че няма да е розово. Какво да долея? Нямам идея какво като тип/марка е в момента, а има една приказка, че по-хубаво едва ли ще му сипеш, така че май е по-добре да доливам?!

Мерси!
Reply

#2
Здравейте, аз се съсипах от въпроси, ама няма как - от скоро собственик... Smile
Та тия дни ще видя какво е дереджето с маслото в скоростите и предполагам, че няма да е розово. Какво да долея? Нямам идея какво като тип/марка е в момента, а има една приказка, че по-хубаво едва ли ще му сипеш, така че май е по-добре да доливам?!

Мерси!
Reply

#3
Дай малко информация за колата.
Марката е ясна Big Grin , модел? двигател? година?
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#4
Дай малко информация за колата.
Марката е ясна Big Grin , модел? двигател? година?
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#5
Да, вярно не беше лошо да кажа каква е колата все пак :lol:
'94 440 1.8ми
Reply

#6
Да, вярно не беше лошо да кажа каква е колата все пак :lol:
'94 440 1.8ми
Reply

#7
Нищо няма да доливаш, след като не знаеш какво има вътре. Най добре си купи 4 литра масло и направо го смени. Все пак тази процедура се прави само веднъж на стара кола и не си струва да рискуваш маслото да се пресече. 4литра масло са 30-50лв според каквото му сложиш. По спецификации го дават да е 80w 90, но понеже е минерално аз си сложих по препоръка на познат пълна синтетика с вискозитет 75w 90. Първата цифра показва вискозитета на маслото прди да се е разбило, а втората когато скоростната кутия достигне работният си оптимум. Аз забелязах просто че зимата скоростите влизат нормално веднага след като запаля.
Това е ако си със механична скоростна кутия, защото на автоматичните не са позволени никакви отклонения от спецификациите.
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#8
Нищо няма да доливаш, след като не знаеш какво има вътре. Най добре си купи 4 литра масло и направо го смени. Все пак тази процедура се прави само веднъж на стара кола и не си струва да рискуваш маслото да се пресече. 4литра масло са 30-50лв според каквото му сложиш. По спецификации го дават да е 80w 90, но понеже е минерално аз си сложих по препоръка на познат пълна синтетика с вискозитет 75w 90. Първата цифра показва вискозитета на маслото прди да се е разбило, а втората когато скоростната кутия достигне работният си оптимум. Аз забелязах просто че зимата скоростите влизат нормално веднага след като запаля.
Това е ако си със механична скоростна кутия, защото на автоматичните не са позволени никакви отклонения от спецификациите.
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#9
В аутодатата вискозитетът го дават 75W80 и събира 3.8 литра.
Щом не знаеш какво масло имаш в момента в ск. кутия, наистина е малко рисковано да доливаш.
Някой във форума беше споменал, че има специално двигателно масло за доливане - тоест съвместимо с всичко.
Но не знам дали за ск. кутии също се предлага такова.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#10
В аутодатата вискозитетът го дават 75W80 и събира 3.8 литра.
Щом не знаеш какво масло имаш в момента в ск. кутия, наистина е малко рисковано да доливаш.
Някой във форума беше споменал, че има специално двигателно масло за доливане - тоест съвместимо с всичко.
Но не знам дали за ск. кутии също се предлага такова.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)