The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Качествен чиптунинг директно от Германия отстъпка за форума

#21
Здравейте колеги! Аз не разбрах обаче, примерно на атмосферен ДВГ (знам че няма голям смисъл от чип), какво точно променяш по програмата? Само горивото (продължителност на впръскване) или и запалването (по-голямо или по-малко предварение), ще трябва ли да се използва по-високооктанов бензин от предписания и ДВГ ще работи ли в оптимален режим на гориво-въздушната смес спрямо натоварването или отново ще е закована на 0,96+-0,03 за да работи катализатора?
Reply

#22
Аз имам 2 коли за потенциално чипосване. Колите се намират в българия, но някъде прочетох че си в Берлин или там ти е фирмата, та аз ходя и там от време на време лятото, та искам да попитам има ли разлика дали колата ще се направи тук или там или дали ще се купи чипа тук или там(разлика в цената). Принципно на мен ми е по-удобно да е тук!!! Та така едната кола е 850 Т5 226 коня двигател B 5234 и Рейндж Ровър 2.5 ДСЕ с мотор на BMW 2.5 TDS 143 коня.
Reply

#23
моя чип е от тия хора на пауър чип слагаха ми го в паэарджик доволен съм и са коректни абе има ефект няма спор доволен сам от реэултата препоръчвам на всички да си чипосат ВОЛВОТО
Reply

#24
Колеги, айде кажете си, кой друг се е възползвал от услугата? По писаното тук, а и на други места си личи, че колегата Brezel си разбира от работата, което може само да ме радва. Вероятно другия месец ще присръпя и аз към тази стъпка.
Reply

#25
До колкото знам разликата между 5 цилиндровия двигател 2435 140к.с. и 170к.с е само в софтуера (и в предавателното число на трансмисията). Направи ми впечатление, че при тунинг на 140 к.с мощноста се вдига на 156к.с., а на 170 к.с. скача на 188к.с.
Въпроса ми е, дали моите 140коня може да си родят 48 "жребчета" и какво трябва да се подмени освен чипа.

В Пазарджик този които сменя софта да не би да е юзер "Visa"?

П.С в таблицата вероятно е допусната печатна грешка за Volvo S80 2.9 Geatronic от 196 на 174
Reply

#26
chem Wrote:До колкото знам разликата между 5 цилиндровия двигател 2435 140к.с. и 170к.с е само в софтуера (и в предавателното число на трансмисията). Направи ми впечатление, че при тунинг на 140 к.с мощноста се вдига на 156к.с., а на 170 к.с. скача на 188к.с.
Въпроса ми е, дали моите 140коня може да си родят 48 "жребчета" и какво трябва да се подмени освен чипа.

В Пазарджик този които сменя софта да не би да е юзер "Visa"?

П.С в таблицата вероятно е допусната печатна грешка за Volvo S80 2.9 Geatronic от 196 на 174
Здравейте колеги,
последните месеци бях адски ангажиран и нямах никакво свободно време, но се надявам в бъдеще да посещавам редовно форума и да отговорям на ваши въпроси...доколкото мога разбира се.. Wink

В каталога наистина сме допуснали грешка - мощността на този двигател се повишава от 196 к.с. до 215к.с. - съжалявам за грешката - ще я оправя в най-скоро време....
По въпроса на колегата chem - това е атмосферен двигател и няма начин само с нов софтуер да се получи по-голямо увеличение на мощността от около 10% - но при теб чип тунинга ще се усети добре - предвид големия обем на двигателя и добрия потенциял за развитие... Wink

Относно моя партньор в Пазарджик - човека разполага с професионална техника за чип тунинг, която е много различна от китайските кабели клонинги и програматори за по 100лв, с който напоследък се работи в България - с него работим съвместно от 2006г. и не сме имали проблеми с автомобил...не е "Visa" Wink
Това е сайта на моя партньор от Пазарджик - все едно е дали ще контактувате с него или с мен Wink
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.chiptuning-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;">www.chiptuning-bg.com</a><!-- w -->

Поздрави на всички!
Reply

#27
Здравейте колеги!Извинявайте за глупавия въпрос,но къде да търся въпросния компютър за да видя номера му.Колата ми е V40-1.9D(95коня),1999-2000г.Доста ме заинтригува идеята да подсиля колицата,от която до момента съм много доволен.Благодаря Ви и успех!
VOLVO V40 1.9D 1999
Reply

#28
PTraikov Wrote:Здравейте колеги!Извинявайте за глупавия въпрос,но къде да търся въпросния компютър за да видя номера му.Колата ми е V40-1.9D(95коня),1999-2000г.Доста ме заинтригува идеята да подсиля колицата,от която до момента съм много доволен.Благодаря Ви и успех!
Здравей колега,
при този модел Волво компютърът би трябвало да се намира вътре в купето - зад централната конзола.... Wink
Reply

#29
И аз се включвам в графата с доволните! Разбират си от работата и я вършат с желание! Препоръчвам на всички! Big Grin Big Grin Big Grin
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#30
колега интересува ме за 850-ка с мотор B5204Т дали има чип и ако да какви стойности дава след чипа и каква е цената.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)