The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проект AUX вход към фабричните радия

#1
Идеята е следната:
Понеже много от фабричните музики в нашите коли са или с касета и радио или с CD, касета и радио, но всичките имат възможност за управление на CD changer.
Като концепция по която да работим оформихме следните две насоки:
1. Платка която симулира наличието на CD-changer, като основната и цел е да може да се използва аудио входа за включване на MP3 плеър, навигация и др.
2. Устройство, което представлява MP3 плеър с възможност за включване на USB-flash на който са записани музиките. Като управлението ще става през бутоните на фабричните радия на Volvo.

Върху реализацията на проекта в момента работим двама човека Dumfree и аз.

Във връзка с реализацията на това нещо ще ни е нужно малко съдействие. Нуждаем се от CD-changer за да доуточним някой детайли в протокола за комуникация. Протоколите са два типа. Единия е на Алпин, като за този протокол имаме инфо, но не е пълно. Това са радията модели SC-xxx. Втория протокол е разработен от Митсубиши, както и радията от тип-а HU-xxx. За него имаме само схеми на свързването (свалял съм ги от моето HU-401).

Казано по просто:
Ако някой има фабричен CD-changer и е навит да помогне, като ни го предостави за няколко дни да подслушаме протокола, ще получи преференции при монтажа на такова устройство в неговата кола.

Smile
Reply

#2
Tisho Wrote:Идеята е следната:
Понеже много от фабричните музики в нашите коли са или с касета и радио или с CD, касета и радио, но всичките имат възможност за управление на CD changer.
Като концепция по която да работим оформихме следните две насоки:
1. Платка която симулира наличието на CD-changer, като основната и цел е да може да се използва аудио входа за включване на MP3 плеър, навигация и др.
2. Устройство, което представлява MP3 плеър с възможност за включване на USB-flash на който са записани музиките. Като управлението ще става през бутоните на фабричните радия на Volvo.

Върху реализацията на проекта в момента работим двама човека Dumfree и аз.

Във връзка с реализацията на това нещо ще ни е нужно малко съдействие. Нуждаем се от CD-changer за да доуточним някой детайли в протокола за комуникация. Протоколите са два типа. Единия е на Алпин, като за този протокол имаме инфо, но не е пълно. Това са радията модели SC-xxx. Втория протокол е разработен от Митсубиши, както и радията от тип-а HU-xxx. За него имаме само схеми на свързването (свалял съм ги от моето HU-401).

Казано по просто:
Ако някой има фабричен CD-changer и е навит да помогне, като ни го предостави за няколко дни да подслушаме протокола, ще получи преференции при монтажа на такова устройство в неговата кола.

Smile
IMAM OT SC
По добре късно, от колкото никога
VOLVO 142 CUPE 65kw 1980g.                                                                                           VOLVO 144 65kw 1970g.                                                                                                   VOLVO 855 T5R 211ks. 1996g
VOLVO 960 178ks 1996g.                                                                                                         VOLVO 855R за части.
VOLVO FOR LIFE
Reply

#3
Идеално - за СЦ ще може както радиото си е на колата да се закача на линията и да подслушам какво си комуникират - т.е. за около час (в извънредни случай два) работа. Ако си навит - драсни един ред да се видим когато си свободен.

Утре (сряда 18.02) ще пусна снимки с текущия резултат - а той е - радиото намира чейнджър и отпушва входовете, но не работи съвсем коректно.
Reply

#4
Dumfree Wrote:Идеално - за СЦ ще може както радиото си е на колата да се закача на линията и да подслушам какво си комуникират - т.е. за около час (в извънредни случай два) работа. Ако си навит - драсни един ред да се видим когато си свободен.

Утре (сряда 18.02) ще пусна снимки с текущия резултат - а той е - радиото намира чейнджър и отпушва входовете, но не работи съвсем коректно.
AKO ISKASH ZVANI ILI OSTAVI TEL DA TI ZVANA
По добре късно, от колкото никога
VOLVO 142 CUPE 65kw 1980g.                                                                                           VOLVO 144 65kw 1970g.                                                                                                   VOLVO 855 T5R 211ks. 1996g
VOLVO 960 178ks 1996g.                                                                                                         VOLVO 855R за части.
VOLVO FOR LIFE
Reply

#5
Текущия резултат - това се показва на дисплея....


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#6
Това удоволствие го зная от преди година ,лошото е че цената му от 250лв ми се вижда
висока и имам скритата надежда същата да падне още малко

За Volvo все още не съм виждал ,но имам съмнения че ще стане от Panasonic
(Тoyota са с такива авто_радиа все още)
Лично моного ме учуди когато представителя на HUSVARNA за Варна(ще ме извини че забравих името му ),
дойде при мен с ново CD_Changer Panasonic, свързахме го и всичко си тръгна отлично,към оригиналната
музика на колата.
Ето и сайт на такива USB-адаптери ама volvo няма <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gromaudio.com/usb.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.gromaudio.com/usb.html</a><!-- m -->

п.п
Сега се сещам къде в моят град има такива адаптери,още утре ще ида да проверя става ли за моето CD_Volvo и
ще пиша

Reply

#7
А помеждудругото се търси и букса като тази на чейнджъра, която се пъха в радиото. Че за СЦ-тата прерових всичките ми известни магазини и не успях да намеря.
Reply

#8
Zdravko_850 Wrote:Лично моного ме учуди когато представителя на HUSVARNA за Варна(ще ме извини че забравих името му ),
дойде при мен с ново CD_Changer Panasonic, свързахме го и всичко си тръгна отлично,към оригиналната
музика на колата.


Не разбрах...
Свързал си сд ченжър панасоник към оригинално радио на волво и работи ? Какво е било радиото SC-xxx или HU-xxx?
Reply

#9
С предоставения от мечето чейджър работата за СЦ-серията върви много добре... Smile Smile Smile


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#10
Такаааа...
Пробива за HU-xxx серията дойде малко неочаквано. Smile

Миналата седмица купих едно HU-601 (онези с радио, касета и CD) с намерение да си ъпгрейдна моето HU-401(само радио и касета). Разглобих го да му направя профилактика и :o изненада.Това което подозирах се оказа вярно: CD-то се управлява по същия протокол, като CD-changer-a. Вместо в колата HU-601-то отиде на работната ми маса.
   

Резултата не закъсня, след няколкодневна работа с логически анализатор, вече съм сравнително наясно с чудото на японската мисъл наречено MELBUS.
Така че ако не ми мине тиражия(опс... :? котка) път скоро ще има прототип на МП3 плеър за HU-xxx радията.
Smile

Dumfree почти е преборил SC-xxx радията, очаквайте включване скоро и от него. :wink:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)