The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Angel Eyes за Volvo S40 - ръчна изработка

#21
sasho_bg3 Wrote:
Bulgarina Wrote:http://www.youtube.com/watch?v=Qx9uR2v1-ks
Тоя пич от клипчето през цялото време само ряза,нищо съществено не видях Big Grin
Сашко не можах да открия клипчето което гледах преди година с цялото обяснение.
Колегата е прав. Тези пръчки се огъват, поне на клипчето което гледах пича ги огъна след като ги сложи в микровълновата. След това проби в двата края дупки в които да влязат въпросните светодиоди, след което облепи с фолио вътрешната страна на кръгчето.
Reply

#22
Bulgarina Wrote:
sasho_bg3 Wrote:
Bulgarina Wrote:http://www.youtube.com/watch?v=Qx9uR2v1-ks
Тоя пич от клипчето през цялото време само ряза,нищо съществено не видях Big Grin
Сашко не можах да открия клипчето което гледах преди година с цялото обяснение.
Колегата е прав. Тези пръчки се огъват, поне на клипчето което гледах пича ги огъна след като ги сложи в микровълновата. След това проби в двата края дупки в които да влязат въпросните светодиоди, след което облепи с фолио вътрешната страна на кръгчето.

Може да не се облепя с фолио ако се ползват светодиоди с насоченост 10 градуса, щото масовите са 110 и повече градуси
Reply

#23
Поздравления и от мен :oops: Стои наистина много добре. Като изпълнение също е перфектно. Само имам един въпрос: Няма ли да ти е трудно по- нататък ако на някой от светодиодите му свърши жизнения цикъл (то да не се случва, ама...) ? В смисъл предполагам трябва пак да свалиш целия фар за да можеш да разпоиш стария елемент и да запоиш новия.
S60 '02; 2.0T + ГИ Zavoli
Reply

#24
Umbrella Wrote:Поздравления и от мен :oops: Стои наистина много добре. Като изпълнение също е перфектно. Само имам един въпрос: Няма ли да ти е трудно по- нататък ако на някой от светодиодите му свърши жизнения цикъл (то да не се случва, ама...) ? В смисъл предполагам трябва пак да свалиш целия фар за да можеш да разпоиш стария елемент и да запоиш новия.

Ами няма да е проблем...фара се сваля с една щипка, ако мога така да я нарека, всички кабели са на една единствена букса към фара, а отварянето и свалянето на лупата отнема не повече от 3 мин. Надявам се скоро да не изгорят - презастраховал съм се с по-високи стойности на елементите, към диодите се подава ток от 12-13mA и напрежение 2,9V(стойностите ги измерих при пусната схема). 8)
Reply

#25
Ясно. Просто незнаех как стои фара при вашите модели. А дали ще можеш да постнеш схема на захранването.
S60 '02; 2.0T + ГИ Zavoli
Reply

#26
Сори за схемата, но я правих на paint :oops:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#27
Колеги,
Тази схема на свързване не е удачна, тъй като не осигурява равномерен ток и оттам светлина за всички диоди. Проблема идва от факта, чер няма два диода с еднаква проводимост. За такива количества диоди се препоръчва свързване в матрица . А за изрязването на платкитена ръка :?: :?: :?: . То хората преди векове са измислили една машина - викат и струг. Пробиваш отвор в центъра на кръга завиваш един болт с гайка стягаш на патронника, режеш първо външния после вътрешния кръг и ок. Ако не е кръгла форма под път и над път има фрези с комп. управление - един векторен фаил / примерно корел дроу/ и всичко е 6. Втория вариант е по добър понеже при него има възможност за направата на засечни, монтажни зъбчета и не на последно място пробиване на микро отвори за дискретен монтаж на електронни елементи.

п.п. ще се опитам да ви кача инструкцията на осрам за свързване на диоди, за да не я чертая.
Reply

#28
k_tz Wrote:Колеги,
Тази схема на свързване не е удачна, тъй като не осигурява равномерен ток и оттам светлина за всички диоди. Проблема идва от факта, чер няма два диода с еднаква проводимост. За такива количества диоди се препоръчва свързване в матрица . А за изрязването на платкитена ръка :?: :?: :?: . То хората преди векове са измислили една машина - викат и струг. Пробиваш отвор в центъра на кръга завиваш един болт с гайка стягаш на патронника, режеш първо външния после вътрешния кръг и ок. Ако не е кръгла форма под път и над път има фрези с комп. управление - един векторен фаил / примерно корел дроу/ и всичко е 6. Втория вариант е по добър понеже при него има възможност за направата на засечни, монтажни зъбчета и не на последно място пробиване на микро отвори за дискретен монтаж на електронни елементи.

п.п. ще се опитам да ви кача инструкцията на осрам за свързване на диоди, за да не я чертая.

Браво колега, виждам че сте технически ограмотен от факта, че сте прочели/изучавали за металообработващите машини! Това е може би най-елементарната схема за захранване на диоди изградена само с пасивни елементи.
Абсолютно съм съгласен, че няма две абсолютно еднакви неща на тази планета, но до момента човек който ги е видял как светят, не е забелязал (както и аз) да има два или повече различно светещи диода.

С нетърпение чакам да видя свързването на свето диодите в "матрица"... 8)
Reply

#29
Ако сте приели написаното от мен като заяждане, приемете искрените ми извинения.

За използването на струг имах предвид бързината и леснотата на изработката срещу минимални пари - 5-10 лв. А относно схемата то и тя е пасивна и само с един резистор. Стойността му е между 200 и 600 ома в зависимост от желаната сила на светене. Не успях да прикача оригиналния фаил /pdf 15 стр./ ако искаш пиши ми л.с. с емаил да ти го пратя. Лично аз съм свързал по тази схема 48 диода с един резистор / 3х16 в паралел/ и разликата в тока е не повече от2,5 mA. Това е сниимка на стопа на една от колите ми направен по този начин.

Още един път се извинявам ако съм засегнал някого.


Attached Files Thumbnail(s)
   

.jpg   Graphic1.jpg (Size: 6.67 KB / Downloads: 1,524)
Reply

#30
Колега, в никакъв случай не си ме засегнал :roll: А схемата, която ползваш е аналогична на моята, само че си комбинирал с последователно свързване, което според мен не е удачно, защото ако изгори един светодиод спират да светят и тези които са свързани последователно на него. А в моята захранваща схема съм сложил и един диод, който да предпазва от несъобразено свързване на + или - към захранващия блок. С една дума съм се подсигурил от глупави грешки при монтажа! А кондензатора съм сложил за да "обира" пиковия ток при пускане на захранване към схемата, както и регулира непостоянния ток към светодиодите. Така дори и да има колебание в захранващото напрежение, кондензатора поема промените и реално не се забелязва в светенето на светодиодите.

Ще съм благодарен да пратиш гореспоменатата схема на <!-- e --><a href="mailtoConfused_arsov@abv.bg">s_arsov@abv.bg</a><!-- e -->. Мерси предварително!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)