The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Angel Eyes за Volvo S40 - ръчна изработка

#31
При изгарянето на един от диодите всички други продължават да светят, като само се повишава токът през свързаните в паралел на изгорелия. Тази схема се препоръчва точно за свързване на множество диоди които са неремонтопригодни.Ти свързваш диоди към захранване /светодиода си е диод/, така , че да защитаваш диода с диод за мен си е презастраховане, още повече, че в 99% от случаите максималното обратно напрежение е по голямо от това в права посока / поне за диодите които аз съм виждал - може да има и други/. Много добра идея е слагането на кондензатор към схемата за намаляването на пулсациите на нзахранването. Наистина много малко хора знаят или се замислят за факта, че повечето от съвременните автомобили са с генератор с изправител които произвеждат изправено а не стабилизирано напрежение и съшествуват пикове в захранването от напрежението на акумулатора до напрежението на генератора т.е.от 13,2/ това е напрежението на изправен зареден акумулатор/ до 14,4 V. Такива пикове /под 10 % / по принцип са неуловими за човешкото око,но е хубаво да бъдат намалени с цел удължаване живота на диодите /живота им при постоянно светене и при мигане се различава/. Другото предимство на предложената от мен схема е 4 пъти по малкия ток и по високото съпротивление на резистора. Недупостимо е за един конструктор да проектира изделие на което основната част от консумацираната енергия отива за производството на топлина от която после да се чуди как да се оттърве. Предлагам да не превръщаме темата в теоретичен спор между нас/вероятно напълно безинтересен за останалите в форума/ а да се насладим на крайния резултат направеното от теб. Схемата / то си е цяла документация с описане диаграми симулирани дефекти ит.н./ще ти я пратя в сряда, защото е в служебнот ми РС.

Иначе Angel eyes са много сполучливи на базата на вложения ресурс. Не сте се заглеждали по форумите на една трибуквена немска марка за какви дърводелски изпълнения става въпрос и то на зверски цени.

След първия ти отговор прегледах всичките ти теми и отговори и видях, че имаш добра теоретична подготовка. Вероятно си избрал твоята схема на свързване като свръхпроста и надежна, с което съм съгласен, но и аз твърдя, че разполагам с подобна подготовка /инж. микропроцесорни системи за управление/ и на предложеното от мен съм се спрял след няколкодневни иследвания на побликуваното от производителите на LED.

p.p. Няма да забравя за схемата. Още един път извинявай за тона.
Reply

#32
Приятелю, не се притеснявай - не съм се засегнал !!! Ако така изглежда от написаното по-горе от мен, се извинявам аз! Иначе съм абсолютно съгласен с това, което си написал точно преди мен. Същите angel eyes може да се направят професионално - имам предвид изработката на струг, фреза и т.н. както си споменал, също така и електронно стабилизирано захранване, но времето беше определящо!!!

Поздрави, pacho! 8)
Reply

#33
Колеги, извинете че се забърквам във вашите работи, но ще може ли да ми предоставите схемата за която става дума? И аз като повечето не дотам запознати с електрониката, ползвам тъпи схеми, с резисториSmile
Reply

#34
Виж на предишната страница тази която използвам аз и за момента си бачка перфектно.
Reply

#35
Добре, значи моята схема е почти същата (принципно е същата), само трябва да сложа кондензатор.
Reply

#36
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ledcalc.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ledcalc.com/</a><!-- m -->

За всички които са изгорили стотина диода в опити като мен, преди да седнат да прочетат малко литература ... Smile
удобно лесно, че и нагледно "анимирано"
Както са написали колегите белите диоди са 4.5 волта и 25 милиампера, а напрежението с което разполагате е 14.4 волта
Успех на всички
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#37
9ти месец и още няма изгоряли диоди - схемата колкото и проста си върши работата, а относно работното напрежение и ток на свето диодите - пише ги в спецификациите а не се гледат по цветове(бели, зелени и т.н.) :oops:
Reply

#38
pachopacho Wrote:9ти месец и още няма изгоряли диоди - схемата колкото и проста си върши работата, а относно работното напрежение и ток на свето диодите - пише ги в спецификациите а не се гледат по цветове(бели, зелени и т.н.) :oops:
При мен година и 3 месеца- без проблеми. За това време смених фаровете, но диодите останаха същите! Диодите светват при подаване на контакт и се гасят с махането му Wink
Reply

#39
LeecH Wrote:
pachopacho Wrote:9ти месец и още няма изгоряли диоди - схемата колкото и проста си върши работата, а относно работното напрежение и ток на свето диодите - пише ги в спецификациите а не се гледат по цветове(бели, зелени и т.н.) :oops:
При мен година и 3 месеца- без проблеми. За това време смених фаровете, но диодите останаха същите! Диодите светват при подаване на контакт и се гасят с махането му Wink

Еее направил си така нар. day light. Посни снимки да ги видим Smile
Reply

#40
казвам, защото аз използвам за "игра" диоди от лампички за елха, на които няма как да им намеря спецификацията ... Smile Сорри че не съм се доизказал .. Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)