The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Създаване на съюз, алтернативен на СБА.

#1
Не смятате ли, че трябва да се създаде съюз на автомобилистите, който наисина да защитава правата им /ни/.
Всички сме наясно, че СБА /Съюз на Българските Автомобилисти/ , не изпълнява задължението си да работи в интерес на автомобилистите в България.
Този съюз трябваше да вдигне вой до небесата, когато се сменяваха регистрационните табели.
Този съюз трябва да вдигне вой до небесата за инфраструктурата в България.
Този съюз трябва да разбере защо, когато ти си минал с колата на червено ти пишат акт, а през това време 300 пешеходци са минали на червено, на тях никой не им прави забележка. /М/у другото има санкция за пешеходците в случая, по закон/.
Този съюз трябва да разбере защо в ясен, слънчев януарски ден трябва да караме със светнати фарове.
Този съюз трябва да се противопостави на това, че всеки с фуражка на главата може да спира и издевателства над всеки автомобилист.
Reply

#2
Много яка тема 6+ колега ; - не забравяи 4е тук е БГ , ина4е и аз съм за . Трябва някой да защитава и интересите на шофьорете но УВИ такава институция няма .
По добре късно, от колкото никога
VOLVO 142 CUPE 65kw 1980g.                                                                                           VOLVO 144 65kw 1970g.                                                                                                   VOLVO 855 T5R 211ks. 1996g
VOLVO 960 178ks 1996g.                                                                                                         VOLVO 855R за части.
VOLVO FOR LIFE
Reply

#3
Революция ли ще правим, колега? Българите сме революционери по душа, защо не.

trajal Wrote:Този съюз трябва да разбере защо, когато ти си минал с колата на червено ти пишат акт, а през това време 300 пешеходци са минали на червено, на тях никой не им прави забележка.

Нека да те попитам, ако пешеходците им пишеха актове, ти щеше ли да спреш да минаваш на червено? Ако да, ти вярваш ли си? Ако не, тогава какъв ти е проблема?

trajal Wrote:Този съюз трябва да разбере защо в ясен, слънчев януарски ден трябва да караме със светнати фарове.

Щото след малко като се промени времето ти ще си запалиш ли фаровете? А колко революционери ще го направят? И какво трябва да гласи закона -- може би "при облачност над 66% карайте със запалени фарове"? Полицаят като те спре, да поспорите (виж следващото) колко е ясно времето може би?

trajal Wrote:Този съюз трябва да се противопостави на това, че всеки с фуражка на главата може да спира и издевателства над всеки автомобилист.

Това няма да се промени докато "жертвите" не спрем да бутаме на фуражките 10-20 лева за да се отървем леко. Никакви съюзи, организации и прочие не могат да променят българският шофьорски манталитет!

Успех с революцията.
Reply

#4
Тези хорица, си защитават само техните интереси-цените на шЕфьорските курсове и така нататък. Според мен именно те трябва да обединяват авто-фен клубовете и да се борят за тяхните интереси и не само тяхните, ами и на целокупния многострадален бългаски шофьор.
Аз си мисля, че няма нищо по-логично от това да се подържа връзка със СБА, защото те са обратната връзка на бългаския автомобилист с държавата. Даже си мисля, че за да покажем добра воля ние трябва да ги потърсим (може би тази идея трябва да се дискутира на националната среща)
Reply

#5
Нов съюз ? Някой е решил да изкара лесни пари в кризата Smile
От личните ми наблюдения при създаването на няколко съюза веднага мога да кажа какъв ще е сценария ...

1. група ентусиасти създават съюз, подкрепени от две шепи вярващи
2. тръгват с рогата напред и много бързо удрят на камък, ентусиазма спада
3. водени от инерцията събират още две шепи народ вярващ, че ще се случи нещо
4. в редиците се появява нова клика, която не е доволна с първоначалните идеи и се хваща за неуспеха до момента и започва подривна дейност
5. първите все пак успяват да свършат нещо маловажно и това ги заслепява и им дава криле
6. любимото ми действие - борбата за власт започва - появява се групичка, която иска "ново правителство", но първите не си дават "кокала" и започва екшъна, в това време редовия член е на заден план вече
7. някой неуспял мераклия за власт казва - "Да направим нов съюз". Масата е "ЗА", но и те незнаят точно ЗА какво са...
8. на съюза му се е***а м***а, а автомобилиста пак духа супата ... Smile

Един съюз за да е силен трябва да е много богат и да има сериозно политическо лоби, ентусиазма не върши работа ...
Reply

#6
Iliev Wrote:Нов съюз ? Някой е решил да изкара лесни пари в кризата Smile
От личните ми наблюдения при създаването на няколко съюза веднага мога да кажа какъв ще е сценария ...

1. група ентусиасти създават съюз, подкрепени от две шепи вярващи
2. тръгват с рогата напред и много бързо удрят на камък, ентусиазма спада
3. водени от инерцията събират още две шепи народ вярващ, че ще се случи нещо
4. в редиците се появява нова клика, която не е доволна с първоначалните идеи и се хваща за неуспеха до момента и започва подривна дейност
5. първите все пак успяват да свършат нещо маловажно и това ги заслепява и им дава криле
6. любимото ми действие - борбата за власт започва - появява се групичка, която иска "ново правителство", но първите не си дават "кокала" и започва екшъна, в това време редовия член е на заден план вече
7. някой неуспял мераклия за власт казва - "Да направим нов съюз". Масата е "ЗА", но и те незнаят точно ЗА какво са...
8. на съюза му се е***а м***а, а автомобилиста пак духа супата ... Smile

Един съюз за да е силен трябва да е много богат и да има сериозно политическо лоби, ентусиазма не върши работа ...

Справка - хисторито...Big Grin
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

#7
Iliev Wrote:1. група ентусиасти създават съюз, подкрепени от две шепи вярващи
2. тръгват с рогата напред и много бързо удрят на камък, ентусиазма спада
3. водени от инерцията събират още две шепи народ вярващ, че ще се случи нещо
4. в редиците се появява нова клика, която не е доволна с първоначалните идеи и се хваща за неуспеха до момента и започва подривна дейност
5. първите все пак успяват да свършат нещо маловажно и това ги заслепява и им дава криле
6. любимото ми действие - борбата за власт започва - появява се групичка, която иска "ново правителство", но първите не си дават "кокала" и започва екшъна, в това време редовия член е на заден план вече
7. някой неуспял мераклия за власт казва - "Да направим нов съюз". Масата е "ЗА", но и те незнаят точно ЗА какво са...
8. на съюза му се е***а м***а, а автомобилиста пак духа супата ... Smile

Един съюз за да е силен трябва да е много богат и да има сериозно политическо лоби, ентусиазма не върши работа ...
Аз по-кратка история на последните 20 години в БГ не съм чел Sad и за съжаление си абсолютно прав!
Аз не мисля, че трябва да откриваме топлата вода, просто си мисля, че авто клубовете трябва да имат контакт със СБА. Смятам, че именно СБА трябва да обединява клубовете и съглсете се като сме обединени ще се чуваме по-добре, дори и в чисто икономически план ще имаме по-големи възможности.
Това е само мое мнение, не предложение, защото само мога да предположа как може да се стигне до СБА :chain:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)