The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИМА ЛИ КАТАЛИЗАТОР S80 2.5d?

#1
Здравейте, колеги! От няколко месеца карам волво S80 2.5D и наскоро го оставих в сервиз да ми сменят ремъците и да ми оправят теча от хидравликата. Взех си колата със светеща лампа, която обозначава ламбда сонда. Питах в сервиза защо свети лампата за ламбда сондата и те ми казаха, че тази кола неможе да има ламбда сонда както и катализатор. От друга страна намерих в нета описание за този модел, че има ламбда сонда и катализатор. Кажете ми моля ви каква всъщност е истината и защо ми свети лампата за ламбда сонда?
Мерси!


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#2
За ламбдата не знам, ама при дизелите катализатора се нарича "филтър за твърди частици". Так че със сигурност имаш "катализатор", макар и наречен "филтър за твърди частици" . И аз съм с дизел, ама колата има такъв филтър и съответно опцията за намаляване на годишния данък с 50 процента за коли с катализатор под 100 коня си важи на 100 процента. Доколкото знам ламбда сонда сонда има само при бензиновите коли.
Reply

#3
А двигателя как работи след смяната на ремъците :?: :?: :?: Тази лампа показва кавато и да е грешка, не само ламбда сонда - иди на дигностика и тестера веднага ще каже защо свети :!: :!: :!:
Reply

#4
Ушким работи добре, но е по-шуме отпреди. Допреди да я дам в сервиза карах луксозна кола сега имам чувството че се возя в трактор :roll:
Reply

#5
Нищо чудно да са объркали зацепването на ангренажния ремък или ремъка на ГНП-то :roll: :roll: :roll: Отивай да ти оправят колата, а ако не могат да я водят на някой който разбира :oops: :oops: :oops: Я напиши от къде си за да може да те ориентираме къде да отидеш :wink: :wink: :wink:
Reply

#6
От София съм и одавна си търся някой който наистина да разбира от коли малко по-различни от голф 2 и кадет, щото на повечето ни майстори това им е нивото. Иначе невярвам да са объркали зацепването на ремъците защото колата работи нормално, просто е по-шумна, нещо пърди незнам откъде. Иначе така и неразбрах дали мойта кола има ламбда сонда. Все си мисля че щом има лампа, която свети с това обозначение, значи е за това.
Reply

#7
Нямаш ламбда, иди в Бош сервиз да я закачат на тестера и да ти кажат защо ти свети лампата :!:
Reply

#8
Ясно значи това е нещо като test engine! Мерси!
Reply

#9
Не нещо като - това с абсолютна сигурност е Check на мотора ! Не се заблуждавай по символа - той е всеобщ за всички Волва.
Reply

#10
объркали са ти настройката на гнп-то и затова е по шумна, като я "пипнат" както трябва с техника, а не само на ухо ще утихне. Грешката най вероятно ще излезе дебитомер, просто се занулява с тестера и нямаш грижи
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)