The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BMW E 36 vs. Volvo S/V 40-къде е истината.?????????????

#1
Откривам тази тема, защото поне за мен би било интересно ...виртуално-оценъчно да противопоставим тези два мчодела(във всички вариации на силова установка/двигател и екстри) на две признати и световно емблематични като качество на изработка марки- съответно: БМВ и Волво.


Мисля, че и двата автомобила са в клас компактни , малки автомобили(за С/В 40 не съм съвсем съгласен, че е малко)

Та, ако може...............Вашето компетентно мнение по въпроса.
Плюсове и минуси, но...............съпоставени един с друг автомобилите.
Интересува ме Вашето мнение на ,,стари"(в смисъл на опитни) Волва-джии.
Аз съм едва от два месеца и половина такъв.

Кой е по-добрият, по-бързият, по-ремонтопригодният, ПО-СИГУРНИЯТ И НАДЕЖДЕН от гледище безопасността на пътниците.........

Дано не ми се разбеснеете за темата. :roll:
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#2
Интересен двубой се очертава. Нека ако някой е има л вазможността да кара и 2та автомобила каже мнение. Аз мисля, че относно бързина, баварка ще вземе старта като големия плюс е задното и по-малкото килограми, Обаче мисля, че с40ката е доста по стабилна на пътя.
Нека следващият продължи, пък ще видим до каде ще стигнем. :argue:
Reply

#3
По сигурен и по надежден автомобил - Volvo.Сигурноста на пътниците е гарантирана.Volvo for life!
Повече ремонти ще има по BMW-то отколкото по Volvo-то.Като цена на частите немските са
по евтини, затова пък се прибягва до по-честата им подмяна.volvo е по-здрав автомобил.
По-нататък да продължи някой друг.
Reply

#4
Аз мога да добавя малко.Имам В40-ка 2.0 140 к.с. и мой приятел (много добър) има такова БМВ 2.0 бензин (6 цилиндъра) и доста съм го карал.БМВ-то има много проблеми зимата :!: Тази кола не става за зимата.При наличието на два пръста сняг на паркинга (с чисто нови гуми Мишелин) не може изобщо да зацепи.Наложи се да излезна и да седна на багажника (или друг вариант съм чувал,да си носятят по 2 торби цимент в багажника през зимата ) и пак с 300-та зора излизна от паркинга.В40-ката зимата на баир (и то доста сериозен) в пряспа до бронята и си излезнах с 3-4 превъртания на гумите (забравих да спомена,че и двете коли са с тракшън контрол).Другото което ми прави впечатление е че 4 пъти повече ръмжи от колкото върви БМВ-то Big Grin.В40-ката е доста по комфортна от БМВ-то.В40-ката има повече екстри и най-вече е по-сигорна на пътя :wink:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#5
raceteam Wrote:Аз мога да добавя малко.Имам В40-ка 2.0 140 к.с. и мой приятел (много добър) има такова БМВ 2.0 бензин (6 цилиндъра) и доста съм го карал.БМВ-то има много проблеми зимата :!: Тази кола не става за зимата.При наличието на два пръста сняг на паркинга (с чисто нови гуми Мишелин) не може изобщо да зацепи.Наложи се да излезна и да седна на багажника (или друг вариант съм чувал,да си носятят по 2 торби цимент в багажника през зимата ) и пак с 300-та зора излизна от паркинга.В40-ката зимата на баир (и то доста сериозен) в пряспа до бронята и си излезнах с 3-4 превъртания на гумите (забравих да спомена,че и двете коли са с тракшън контрол).Другото което ми прави впечатление е че 4 пъти повече ръмжи от колкото върви БМВ-то Big Grin.В40-ката е доста по комфортна от БМВ-то.В40-ката има повече екстри и най-вече е по-сигорна на пътя :wink:


Ако може и аз да кажа .......нещо за буксуването.............Преди 3 седмици попаднах в много кален участък.Беше валял дъжд и имаше доста мокра земя.Аз съм сам и в ненатоварено С 40.Колата леко забуксува, занесе , но се измъкнах.А мястото беше като блато(не е пресилено сравнението).Когато се прибрах и си ведях колата- цялата в кал.Ама кал ви казвам........Обаче изабщо не си и помисли да ме предаде С 40.
В първия момент се притесних, защото бях костюмиран, сам, попаднал насред яка кал.Казах си ,А сега де"?

Щом като така буксува БМВ-то(никога не съм карал на сняг Е-36-ца).
Наистина обаче Е-36 реве по-силно и ,,агресивно" от С/В-40.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#6
Аз искам само да вметна ,че частите на БВМ май май не са по-евтини....
Лично на мен БМВ-то ми допаше няка си ,но преди години...Задното го прави слаб избор за Габрово и моя баир Smile
И Волво си е Волво Wink (колкото и субективно да звучи Smile )
интересно е да се пусне тази тема в форума на БМВ Wink
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#7
за БМВ Е36 да кажа нещо, защото това "чул съм", "карах 200 метра" не е много актуално.
имал съм такова 2 години - 1.8, 113 к.с., само с АБС.
Е36 е много чуплива кола ! На пътя стои уверено и стабилно, мотора наистина повече ръмжи отколкото да върви, но пък този звук раздвижва кръвта Smile Колкото до задното и зимата - Е36 е достатъчно тежка кола и с хубави гуми и кадърен шофьор няма никакви проблеми, даже доставя удоволствие ! Комфорта липсва тук, все пак характер и философията на тази кола са съвсем други... като примери тежкия волан, педали, твърдата возия, високото ниво на шум. Също така и разхода е сравнително висок. По въпроса за сигорноста - достатъчно осигурен е и не мисля, че отстъпва на Волво (якоста на ламарината му беше изпитана в неравна битка срещу ръба на кооперация, от млад и неопитен шофьор, в следствие на което фаровете бяха събрани един срещу друг, а по шофера нямаше и сининка дори)

Волво С40 не съм имал, но предполагам, че е по-добрия избор за всекидневна семейна кола съдейки по сухи данни и визуални впечатления
Reply

#8
За зимата, на сняг-просто няма място за сравнение-волвото е за предпочитане, просто защото бавареца хич, ама хич не става за каране в сняг, дори и с нови гуми. Закъсвал съм с такова по пътя за Бузлуджа и да ви кажа е доста тежко за бутане :evil: . Не че волвото ми е леко, но никога не ми се е случвало да закъса и то без вериги, но това е един друг филм. Все пак е въпрос на вкус и тръпка кой автомобил е за предпочитане. То ако бяхме с еднакви вкусове, кой знае какъв боклук щяхме да караме всички. Поздрави и нека всеки да кара автомобила, който му е на сърце..... и на джоб Big Grin :twisted:
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#9
Пропуснал съм да кажа за БМВ-то,че бензиновите двигатели са много здрави (нямам впечатление от дизелите).Още един недостатък е че е по тясно от колкото във В40-ка (говоря за предните и задните седалки защото за комбито незнам как му е багажника) :wink:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#10
Частите на BMW са по-евтини. Не говоря за частите по мотора, там имат и по-скъпи и по-евтини еквиваленти и 2-те марки. Аз съм карал и двете всмисъл притежавал Е36 и мога да кажа, че мотора им е железен на тва юркане дето съм го подлагал (млади години), но ме уморяваше на дълаг път доста повече от волвото, а С40-ката малко ме изнервя градското паркиране назад заради багажника и антикрилото.
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)