The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
регулируем клапан за налягането на горивото

#1
Значи темата съм я пуснал в Тунинг.бг ,но на някой може да му е интересно ...
Ето за какво става въпрос


Значи ситуацията набързо:
Карам Волво в40 2.0 турбо бензинче и се случи така ,че оригиналния ми горивен регулатор си отиде....
Моята рейка няма обратен бензин и досега регулатора седящ на нея беше на входящия и го ограничаваше ,а не както при другите да ееди на изхода и да го пуска като стигне определеното налягане....Та такъв няма да сложзащото струва 200лв ,а това е безумно много за един клапан с мембрана...
От тук насетне...
Въпроса е следния
Аз рейката я преправих и вече има вход и изход (или по точно има две места които могат да пропускат гориво в нея) още не съм решил кой отвор за кое дае ...Тук е въпроса ми
Ако новия клапан е на мястото на оригиналния трябва да обърна входа с изхода,но ще е на няма 10см от рейката и ще трябва да прецакам една мноого хубава връска...
А ако го поставя на мястото на новия отвор ще се наложи да е на към 20см ,че да не е и малко отогре...
Мога да пусна и снимки по-късно ...Интересно ми е колко може да е дълъг пътя на бензина след рейката където може да се монтира регулатора...Доста съм бос в тези теми ако питам нещо глупаво моля да бъда извинен...
Лично на мен по пътя на логиката ми звучи логично да има по-малко разтояние до рейката ,но от какви съображения?

Показвам двете възможно места....на едната снимка е както си е до рейката ,а на другия вариант на мясотото на отблезаното...Пак казвам ,че на мястото на отбелязното с жълто ще е много по-лесно
Снимките са взети от Волво форума ни на колата на един виден човек ВолвоФан
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#2
Нещо не виждам снимките, но мисля че няма да има значение, ако го сложиш на 20тина см от рейката. Това означава че ще имаш по-голямо количество бензин с неоходимото налягане, което от една страна е добре, защото то ще се мени по-бавно. т.е. ще се опитва да спадне по-бавно, но и ще се покачва по-бавно. Все пак не мисля че ще се осети някаква разлика. А защо не можеш да го монтираш по-близо, на самия изход на рейката примерно? Аз пък въобще не съм се заглеждал как е при мен, въпреки че нямам турбина.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)